پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
جانشین فرمانده انتظامی اصفهان در جمع دانشجویان:
 شبکه‌های مجازی به ابزار جاسوسی دشمن تبدیل شده است   

جانشین فرمانده انتظامی اصفهان گفت: شاید علاقه ‌مندی‌ها، افکار و اعتقادات یک فرد به ‌تنهایی برای دشمن اهمیت زیادی نداشته باشد، اما اگر این موضوعات در ابعاد ملی در اختیار سرویس‌‌های جاسوسی دشمن قرار بگیرد، می‌تواند علیه منافع ملی کشور به کار گرفته شود،

به گزارش ندای اصفهان، نشست تحلیل شبکه های اجتماعی با محتوای فضای مجازی، فرصت ها و چالش ها؛ توسط معاونت فرهنگی- دانشجویی دانشکده علوم دانشگاه اصفهان در تالار خوارزمی این دانشگاه برگزار شد.

این نشست با حضور حسین حسین‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان و رئیس پلیس فتا استان همراه با برپایی نمایشگاه تحلیل محتوای فضای مجازی و پرسش و پاسخ دانشجویی برگزار شد.

حسین زاده در این نشست با اشاره به حدیثی گفت: بر اساس حدیثی، دو نعمت، مجهول و ناشناخته باقی‌ مانده است، که این دو نعمت شامل امنیت و سلامت است.

وی نعمت امنیت را مقدم بر نعمت سلامتی دانست و افزود: در شرایطی که امنیت در جامعه وجود داشته باشد، فرد بیمار می تواند به بیمارستان مراجعه کرده و برای درمان بیماری و خرید دارو اقدام کند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر مفاهیم و مرزهای امنیتی تغییر کرده است، تصریح کرد: اخیرا یک تبعه نیجریه بدون دیدار حضوری و از طریق اینترنت، اقدام به کلاهبرداری ۱۸۰ هزار دلاری از یک تاجر اصفهانی کرده است.

حسین زاده با بیان اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند اهمیت فضای مجازی به ‌اندازه انقلاب اسلامی است، بیان داشت: انقلاب اسلامی تنها حکومت شیعی بعد از حکومت امام علی (ع) است که ثمره مجاهدت‌های زیادی است و با توجه به این مسائل می توان به اهمیت مسئله پی برد.

وی در ادامه با بیان اینکه در گذشته بی ‌سوادی به معنای عدم توانایی خواندن و نوشتن بود، افزود: بر اساس اعلام سازمان ملل، نا آشنایی به رایانه، عدم آشنایی به یک ‌زبان خارجی، نداشتن سواد رسانه ‌ای و بیگانگی با هنر در قرن ۲۱ از مصادیق بی‌ سوادی است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به نقش شبکه های اجتماعی تصریح کرد: این شبکه ها به صورت روزانه میلیون ‌ها اطلاعات کاربران را ذخیره و پردازش می ‌کنند.

حسین زاده در ادامه بیان داشت: شاید علاقه ‌مندی ‌ها، افکار و اعتقادات یک فرد به ‌تنهایی برای دشمن اهمیت زیادی نداشته باشد، اما اگر این موضوعات در ابعاد ملی در اختیار سرویس‌ های جاسوسی دشمن قرار بگیرد، می ‌تواند علیه منافع ملی کشور به کار گرفته شود، در حال حاضر دشمن از این شبکه های پیام رسان برای ابزار جاسوسی استفاده می کند.

وی با ارائه آماری در خصوص تعداد رسانه های فارسی زبان در دنیا، افزود: ۱۸ هزار شبکه تلویزیونی و ۹۰۰۰ شبکه رادیویی فارسی‌ زبان برای مردم ما برنامه تولید می ‌کنند و در این خصوص این سؤال مطرح است که هزینه تولید این برنامه ها را چه کسانی و از کجا تامین می شود.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان با اشاره به میزان استفاده از شکبه های اجتماعی در نوجوانان، خاطرنشان کرد: گوشه ‌نشینی نوجوانان در مهمانی‌ ها و سرگرم شدن با موبایل و یا تبلت اتفاق وحشتناکی است که باعث می ‌شود نشاط و شادابی از این قشر گرفته شود.

منبع:دانشجو

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز