جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
 شهر هنر در اصفهان ایجاد می‌شود   

استاندار اصفهان با بیان اينكه اصفهان دومين استان دانشگاهي كشور است و از مرحله صنعتي به مرحله فراصنعتي رسيده است، گفت: در زمينه هنر در اصفهان مطالعات جدي صورت گرفته است و در آينده شهر هنر در این استان ايجاد می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ،دکتر رسول زرگرپور در جلسه بنیاد مطالعات و پیشرفت نصف جهان که با حضور سردار سرلشکر پاسدار رحیم صفوی دستیار و مشاورعالی فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) برگزار شد،گفت: برای اینکه اصفهان به جایگاه اصلی خود برسد، همه باید دست به دست هم دهند و مدیریت استان نیز از حضور کسانی که در این راه اعلام آمادگی می‌کنند استقبال خواهد کرد.
وی بابیان اینکه سه موضوع در خصوص اصفهان قابل طرح است، اظهار کرد: جایگاه آینده اصفهان، مسائلی که برای ۵ سال آینده اصفهان در نظر گرفته شده و نیز مسائل و مشکلاتی که امروز، اصفهان با آن دست به گریبان است محورهای مورد نظر است.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه سند آمایش سرزمین با برش استانی تهیه شده است، تصریح کرد: آینده بلند مدت استان در قالب یک فرایند علمی پیش بینی شده است که محورهای علم و فناوری، گردشگری و ارتقای هنر و فرهنگ در این چشم انداز مورد توجه قرار گرفته است.
رسول زرگرپور با اشاره به اینکه اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور است و از مرحله صنعتی به مرحله فراصنعتی رسیده است، خاطرنشان کرد: اصفهان، اولین استانی است که مجوز ایجاد کریدور علم و فناوری را از شورای عتف اخذ کرده است.
مدیر ارشد استان افزود: با ایجاد کریدور علم و فناوری در خصوص اقتصاد دانش بنیان اقدامات خوبی در استان صورت خواهد گرفت و هم اکنون هیئت اجرایی و شورای راهبری آن تشکیل شده و اساسنامه آن نیز تنظیم شده است.
وی به محوریت ارتقای هنر اشاره کرد و گفت: در زمینه هنر مطالعات جدی صورت گرفته است و در آینده شهر هنر در اصفهان ایجاد خواهد شد و شورای هنر استان نیز تشکیل شده است.
اصفهان پایتخت گردشگری اسلامی می‌شود
رسول زرگرپور یکی از اصلی‌ترین محورهای توسعه استان را محور گردشگری دانست و افزود: در سال آینده، اصفهان پایتخت گردشگری اسلامی خواهد شد و امسال نیز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی برگزیده شده است.
وی با بیان اینکه ۱۸ کارگروه برای تدوین برنامه ششم توسعه از ۶ ماه قبل کار خود را آغاز کرده است، گفت: مسوولان کارگروه های بنیاد می‌توانند در این کارگروه ها حضور داشته باشند.
استاندار اصفهان تصریح کرد: در خصوص آسیب‌شناسی و مشکلات موجود در اقتصاد و صنعت و بخش تعاون و کشاورزی، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به صورت جدی وارد شده و موانع و راهکارها نیز احصا و شناسایی شده است.
وی با اشاره به اینکه مشکلات استان به دو دسته استانی و ملی تقسیم شده اند، افزود: برای مشکلات استانی راهکارهایی پیش بینی و اجرایی شده و مشکلات ملی نیز به تهران ارسال شده که در حال پیگیری است.
زرگرپور با بیان اینکه مدیریت استان در خصوص سرمایه گذاری به صورت جدی وارد شده است، اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع دولتی، ‌باید بر روی سرمایه گذاری خصوصی اعم از سرمایه گذاری داخلی و خارجی متمرکز شویم.
مدیر ارشد استان با اشاره به اینکه در این راستا نسبت مصارف به منابع بانک های استان از ۵۵ درصد در سال ۹۲ به ۹۳ درصد در سال ۹۴ افزایش یافت، افزود: در همایش مشترک استانداران با سفرا، اصفهان تنها استانی بود که در خصوص طرح های آماده برای سرمایه گذاری خارجی پس از اجرای برجام گزارش ارائه کرد و در این رابطه  ۱۲۹ طرح با ۱۴٫۴ میلیارد یورو تدوین کرده است و بقیه آن نیز مورد موافقت قرار گرفته است.
قرارداد تکمیل کنارگذر شرق اصفهان به امضا رسید
وی با بیان اینکه ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری یک تحول بزرگ در بحث سرمایه گذاری خواهد بود، افزود: این  موضوع در کشور نمونه است.
رسول زرگرپور به سفر هیئت های خارجی اشاره کرد و افزود: در سال جاری ۴۶ هیئت اقتصادی خارجی به اصفهان سفر کرده اند.
استاندار اصفهان به پروژه قطار سریع السیر اصفهان – تهران اشاره کرد و افزود: جلسات مختلفی با وزیر راه و شهرسازی صورت گرفته است و در این راستا ۹/۱ میلیارد اعتبار برای آن به تصویب رسیده است.
زرگرپور با اشاره به اینکه قرارداد هزار میلیارد ریالی با رییس فرودگاه‌های کشور برای توسعه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان امضا شده است، افزود: اقدامات در خصوص توسعه فرودگاه و ایجاد پارکینگ در حال پیگیری است.
وی در ادامه گفت: خوشبختانه قرارداد ۳۰۰ میلیارد ریالی با صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص تکمیل کنارگذر شرق اصفهان به امضا رسیده است.
مدیر ارشد استان تاکید کرد:  بنیاد مطالعات و پیشرفت نصف جهان باید با کارگروه‌های استان هماهنگ شود.
گفتنی است در جلسه بنیاد مطالعات و پیشرفت نصف جهان که به ریاست استاندار اصفهان برگزار شد، فرصت‌ها، مزیت‌ها و همچنین موانع ارتقا و توسعه همه جانبه استان اصفهان در ابعاد مختلف تا حصول به جایگاه تراز اولی استان های کشور بررسی شد.

انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز