پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰

گفتگو با شهلا خالقی و بتول فروتن

استاندار حرف های ما را نمی شنود/ چرا 286 مصوبه قانون حجاب اجرا نمی شود؟

ما نامه ای از طرف بانوان نوشته ایم و از بالاترین مقام اجرایی کشور یعنی رئیس جمهور خواهش کردیم که بر اجرای مصوبات حجاب و عفاف نظارت کنند. منتظریم که استاندار وقتی را به ما اختصاص دهند و حرف ما را بشوند...

«رفتیم با استاندار صحبت کنیم، از ما کارت خواستند و چون کارت نداشتیم اجازه ورود به جایگاه را به ما ندادند و ما را نپذیرفتند».

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، این سخن را شهلا خالقی در حاشیه مراسم روز قدس بیان کرد. وی که نمایندگی تعدادی از زنان متدین و متعهد شهر اصفهان برعهده دارد گفت، ما امروز همگی با هم به میدان امام آمده بودیم تا در این روز بسیار بزرگ و جهانی بتوانیم اجتماعی داشته باشیم که حرفمان را به گوش مسولین کشور و هم به گوش دشمنان و ابرقدرت ها برسانیم.

خالقی در شرح خواسته خود از مسولین گفت: خواسته ما اجرای 286 مصوبه اجرایی قانون حجاب است و از رئیس جمهور محترم تقاضا داریم که به این خواسته ما رسیدگی فرمایند. متاسفانه شاهد پدیده شوم بدحجابی در شهر متدین و مذهبی اصفهان هستیم و تاسف افزون تر آنکه این شهر به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی نامگذاری شده است. آیا با این وضعیت حجاب می خواهیم تمدن و فرهنگ ایران اسلامی را به جهانیان معرفی کنیم؟

وی گفت، با آن پیشینه شهر اصفهان امروز شاهد این وجه در شهر هستیم؟ چرا نظارتی وجود ندارد؟ چرا مصوبات حجاب و عفاف اجرا نمی شود؟

ما نامه ای از طرف بانوان نوشته ایم و از بالاترین مقام اجرایی کشور یعنی رئیس جمهور خواهش کردیم که بر اجرای مصوبات حجاب و عفاف نظارت کنند.

ما منتظریم که استاندار وقتی را به ما اختصاص دهند و حرف ما را بشوند.

روز قدس

شهلا خالقی گفت: امیدواریم که آن عده از خواهران ما که خواسته یا ناخواسته دچار انحراف و غفلت نسبت به حجاب شده اند به خود آیند و روزی با اقتدار حجاب و عفاف جلوی استکبار جهانی بایستند. چون استاندار را امروز ندیدیم با دوستانمان به دفتر ایشان مراجعه می کنیم و حتی اگر در را بروی ما باز نکنند آنقدر در می زنیم تا جواب سوالاتمان را از بالاترین مقام اجرایی استان بگیریم. ما به ایشان احترام می گذاریم ایشان هم باید به خواهران متدین که اصل و ریشه همه اعتقادات همین ها هستند احترام بگذارند و پاسخگو باشند.

اگر مسولین ما اسکتبار ستیزند باید رسیدگی به حجاب را در اولویت کاری خود قرار دهند زیرا دشمن در جنگ نرم امروز همت کرده است که چادر را از سر زن مسلمان ما بردارد.

بتول فروتن نیز یکی دیگر از بانوان شرکت کننده در این اجتماع، عدم حساسیت مسئولین نسبت به حجاب را مورد انتقاد قرار داد و گفت حجاب یکی از واجبات دینی ما و همه ادیان بوده و هست. مسؤولین باید عوامل انفصال جامعه را از حجاب پیدا و برطرف نمایند که یکی از بارزترین این عوامل لباس و پوششی است که امروز در سطح جامعه بدون هیچ نظارت و کنترلی به بدحجابی دامن می زند.

خانم فروتن در پاسخ به این سوال که اگر مسؤولین به شما بگویند چرا از میان همه مسائل اخلاقی فقط انگشت روی حجاب می گذارید چه پاسخی دارید، گفت: ما نمی توانیم «نؤمن ببعض و نکفر ببعض» باشیم به بعضی دستورات و اعتقادات دینی اهمیت بدهیم و عمل کنیم و بعضی را کنار بگذاریم، اما اینکه ما فعلا حجاب را مطالبه می کنیم زیرا تأثیر و تأثر آن در جامعه فراوان و بسیار است و علاوه بر فرد، خانواده و جامعه را نیز درگیر می کند.

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. مهرآیین گفت:

    بسیار موافقم.واقعا در سایه غفلت مسئولان وضعیت حجاب بسیار زننده شده واسرائیل داره به اهداف خودش در ایران نزدیک میشه.

  2. ناشناس گفت:

    بعضیا در دولت کمک که نمی کنند هیچ ، سنگ اندازی هم می کنند و در عمل کمک رسان دشمن شده اند

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715