یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
 با آرایش غلیظ عروس شهر خود شوید!   

آرایش کردن دیگر عیب و عار نیست. اینجا اگر آرایش نکنی میگویند از قافله زیبایی عقب افتاده ای. این نیش و کنایه هاست که ما را وادار می کند تا خود را در زیر نقاب رنگارنگ پنهان کنیم تا به ما بگویند زیبا و متجدد! فرق هم نمی کند جوان و سر زنده باشید یا میان سال و پیر! فقط با آرایش زیبا شوید!

به گزارش ندای اصفهان،‌ اگر در گذشته های دور تصور همگان بر این بود که دختر باید شان و شئونات دختری اش را حفظ کند، با دوستانش بیرون نرود، در دوران مجردی ابروهایش را بر ندارد، آرایش نکند، کمتر در جامعه حضور پیدا کند تا آسیب های کمتری شاملش شود اما امروزه دختران جوان پا به پای پسران و مردان در جامعه حضور دارند و خود را عاری از هرگونه منع ها می دانند. حالا دیگر نباید گمان کنیم که این تنها پسران هستند که ممکن است تحت تاثیر دوست ناباب قرار بگیرند و سیگاری شوند یا به مواد مخدر رو بیاورند و یا عضو گروه های شیطان پرست و … شوند. حالا زمان آن رسیده است که بیش از آنکه نگران پسران باشیم، نگران باشیم که نکند دختران جوانمان به مواد آلوده شوند و یا جذب گروه های مجازی جنسی و شیطانی و … شوند تا از آنها سوء استفاده های فیزیکی شود.شاهد این ادعا آگهی و اخباری است که هر روز در رسانه ها و روزنامه ها منتشر میشود. فریب دختران جوان به قصد ازدواج!،رابطه نامشروع در پس رابطه دوستی در گروه های مجازی، استخدام به شرط ظاهری زیبا و آراسته و … اینها بخشی از آگهی ها و اخباری است که هر روز بر تعداد آنها افزوده میشود. اما آیا استخدام کارمند جوان با ظاهری آراسته چیزی جز استفاده ابزاری را تلقی می کند؟!

یکی از علل روی آوردن جوانان ما به آرایش های نامتعارف نداشتن تعریف درست از زیبایی است.جوانی و طراوت ،خود زیبایی است و به همراه خود زیبایی می آورد و دیگر نیازی نیست که از لوازم آرایش آنهم به صورت غلیظ و ناهمگون استفاده کنند

هر روز از کنار دختران جوانی رد می شویم که   خود را عروس شهر میکنند! حقیقتا هیچ کس با زیبایی و آراستگی مشکلی ندارد اما زیبا بودن چه تعریفی دارد ؟
آراستگی و آراسته بودن جزو صفاتی است که همه آحاد مردم و همه ملت ها خواهان آن هستند و این صفت یک جنس خاص هم ندارد بلکه هر دو جنس زن و مرد  خواهان زیبایی و آراستگی هستند لذا هیچ کس با مرتب بودن و شیک بودن مشکلی ندارد اما برخی از زنان و دختران جوان هستند که هیچ ذهنیتی  از شیک بودن و مرتب بودن که ندارند هیچ! بلکه دچار خلط بین شیک بودن و جلوه گری ظاهری شده اند.آنها تنها چیزی که از شیک بودن می دانند این است که متفاوت از دیگران باشند! دختر جوانی که موی سرش را می تراشد و یک تکه از مویش را باقی میگذارد یا زن دیگری که مانتوی گشادی میپوشد که از پشت پوشیده است اما از جلو هیچ دکمه یا بندی ندارد که بسته و پوشیده باشد و یا دختر جوان دیگری که چهره خود را در زیر نقابی از رنگ و لعاب پنهان می کند تا خود را مضحکه ی دست یک عده ای قرار دهد که با جک ها و طنزهایشان دختران جامعه مان را مورد تمسخر قرار دهند ، همه اینها به تصور خودشان مصادیقی از متفاوت بودن با دیگران است.
این نکته قابل توجه است که اساسا میل به زیبایی در بین زنان و دختران جوان بیش از مردان است و به همین خاطر است که برخی جوانان در اوج زیبایی از لوازم آرایشی استفاده می کنند که شاید به آن نیاز ندارند یا از لوازم آرایش متناسب با سن خود استفاده نمی کنند و این باعث می شود که جوانان ما طوری آرایش کنند که حتی بعضا سن واقعی آنها را نمی توان تشخیص داد و شاید یکی از علل روی آوردن جوانان ما به آرایش های نامتعارف نداشتن تعریف درست از زیبایی است.جوانی و طراوت ،خود زیبایی است و به همراه خود زیبایی می آورد و دیگر نیازی نیست که از لوازم آرایش آنهم به صورت غلیظ و ناهمگون استفاده کنند.

 آرایش کردن در ایران و کشورهای اروپایی

اینجا آرایش کردن دیگر عیب و عار نیست. اینجا اگر آرایش نکنی میگویند از قافله زیبایی عقب افتاده ای. این نیش و کنایه هاست که ما را وادار می کند تا خود را در زیر نقاب رنگارنگ پنهان کنیم تا به ما بگویند زیبا و متجدد! فرق هم نمی کند جوان و سر زنده باشید یا میانسال و پیر! فقط با آرایش زیبا شوید! اما اگر بخواهیم این مساله را  با کشورهای خارجی مقایسه کنیم با در نظر گرفتن تفاوت عمیقی که در میان آموزه های دینی و فرهنگی ما با آنها وجود دارد شاهد تفاوت فاحشی خواهیم بود.
در اکثر کشورهای جهان استفاده از لوازم آرایش به صورت نرمال و در طیف گستر ده ای از مردم در زندگی روزمره شان هنگامی است که در سن میانسالی قرار دارند و به نحوی طراوت و شادابی پوست خود را از دست داده اند این در حالی است خود این کشورها باسابقه صد ساله جزو اصلی ترین تولید کنندگان لوازم آرایش در دنیا هستند.
“با توجه به مسئله آرایش، در دانشگاه ها هم قوانینی در این باب تعیین شده است. به طور مثال: دانشگاه باب جونز آمریکا: داشتن تاتو و آرایش بیش از حد قابل قبول نیست. دانشگاه تگزاس آمریکا: آرایش های بسیار غلیظ و غیر متعارف در دانشگاه ممنوع است. دانشگاه ویرجینیای جنوبی: پوشش دختران و پسران در داخل دانشگاه باید عفیف و آراسته باشد.”
متاسفانه آرایش کردن در بین دختران جوان کشور ما نه تنها درطول  زندگی عادی بلکه به دانشگاه ها و حتی مدارس هم راه پیدا کرده است در حالیکه در کشورهای اروپایی شما می توانید در محیط علمی دانشجویان را تقریبا با ظاهری ساده مشاهده کنید که در حال تحصیل اند به خصوص در دانشگاه های صاحب نامی که در اروپا و آمریکا وجود دارد و اصلا در این دانشگاه ها منع قانونی استفاده از لوازم آرایش وجود دارد درحالیکه در ایران با وجود دانشگاه های بسیاری که در کشورمان وجود دارد و با توجه به استعداد و توانایی جوانانمان در سطح علمی اما گاهی دیده میشود که به اندازه ای که ذهن خود را درگیر مسائلی پیرامون مد و طرز لباس پوشیدن و آرایش ظاهری خود میکنند صرف مباحث علمی نمی کنند .

 اگر سفری به یکی از کشورهای اروپایی داشته باشید در می یابید که در اکثر مواقع ظاهر و پوشش مردم نشان دهنده جایی است که می روند. پوشش دانشگاه، یا محل کار  و یا مهمانی وعروسی و تفریح متفاوت است اما چنین مرزی در بین برخی از بانوان ایرانی وجود ندارد

شاید مقایسه مظاهر فرهنگی کشورمان با کشورهایی که از نظر آداب و رسوم و فرهنگ با ما یکی نیستند کار درستی نباشد؛اما این مسائل نشان میدهد که چقدر به فکر سلامتی خود هستند و می دانند که استفاده زیاد و روزانه از این مواد شیمیایی چه مضراتی را خواهد داشت . اگر سفری به یکی از کشورهای اروپایی داشته باشید در می یابید که در اکثر مواقع ظاهر و پوشش مردم نشان دهنده جایی است که می روند. پوشش دانشگاه، یا محل کار  و یا مهمانی و عروسی و تفریح متفاوت است اما چنین مرزی در بین برخی از بانوان ایرانی وجود ندارد.

آرایش زندگیتان را بهم می ریزد

جامعه در حال حرکت به سمتی است که برخی دختران ما به نحوی بزک کرده همچون شب عروسی شان در خیابان ظاهر میشوند که این مساله باعث میشود  سطح توقعات مردها بالا رود! چرا که مردها چشمشان کار می کند و با چشم عاشق میشوند نتیجه اش این میشود که سطح توقعات مرد وقتی بالا رفت نسبت به ازدواجش دچار تردید میشود! زیرا زن با کوچکترین افول از چشم مردان می افتد. مردی که همسرش را از ابتدا با آرایش غلیظ می بیند و با ورود به زندگی او را بدون آرایش نگاه می کند نا خواسته سرد میشود! ؛گاهی باید حرف های قدیمی ها را طلا گرفت که می گفتند دختر باید تا دختر است ظرافت و دخترانگی اش را نگه دارد و زیبایی هایش را برای شب عروسی اش بگذارد و برای همین بود که در گذشته به دختران اجازه نمیدادند حتی به صورت خود دست بزند تا آن مردی که با این دختر ازدواج میکرد همسرش را در زیباترین حالت ممکن ببیند اما امروز دختر مجرد و متاهل را به سختی می توان تشخیص داد و از این معضل اجتماعی اولین کسانی که ضرر می کنند خود زنان هستند؛ دختران جوانی که به دلیل ظاهری بزک کرده  مورد آزار جنسی قرار میگیرند، زنانی که نگاه های مردان نامحرم را به سمت خود میکشانند و باعث تباهی یک زندگی میشوند، مردانی که بعد از مدتی همسر خود را بدون آرایش می بینند و حس فریب در آنها ایجاد میشود و هزار مشکل دیگر که گاهی اصلا قابل جبران نیست . لذا چه خوب است قبل از اینکه به زیبایی های ظاهریمان توجه کنیم کمی هم به عواقب آن بیاندیشیم ، عواقبی که در نهایت دامن گیر خود ما می شود.استفاده های بیش از اندازه از لوازم آرایشی که چیزی جز آسیب های جسمی و روانی را برای ما و جامعه نخواهد داشت و چه خوب است از هر چیزی از جمله لوازم آرایش استفاده درست و به جایی داشته باشیم که نه تنها زیان اقتصادی و فرهنگی را برای جامعه در برنداشته باشد بلکه موجب تقویت بنیان خانواده باشد…

منبع: تبیان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز