چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
نبویان در دانشگاه صنعتی اصفهان:
 توافق با آمریکا به انزوای نظام منجر می‌شود/ تعامل، مذاکره و نفوذ دکترین نوین آمریکا جهت سرنگونی نظام جمهوری اسلامی   

نبویان در دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: سیاست تعامل، مذاکره و نفوذ دکترین نوین آمریکا جهت سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 به گزارش ندای اصفهان، نشستی با عنوان «سدی برای نفوذ» با حضور سید محمود نبویان، نماینده مجلس شورای اسلامی توسط کانون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان در تالار مفاخر این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این برنامه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، نماهنگی با موضوع شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) پخش شد.

در بخش بعدی نشست سدی برای نفوذ، نبویان سخنرانی خود با بیان چیستی نفوذ آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه می‌ توان جلوی زور و تهدید را با استقامت گرفت، گفت: اما جلوی نفوذ به معنای تغییر باور جامعه را نمی‌ توان به راحتی سد کرد.

وی با طرح مثالی پیرامون حجاب مبنی بر اینکه با تحمل سختی‌ ها و شکنجه‌ ها می‌ توان جلوی کشف حجاب را گرفت اما وقتی که نفوذ صورت گرفت خود فرد حجاب را کنار می‌ گذار،د معنای نفوذ را عنوان کرد.

این نماینده مجلس در ادامه عنوان کرد: یکی از پیامدهای نفوذ تغییر باورهای دینی است که نمونه آن را می‌توان در کمرنگ شدن شعار «مرگ بر آمریکا» در ۱۳ آبان مشاهده کرد.

نبویان با اشاره به مقوله نفوذ بیان داشت: تهدید در نسل جوان و حمایت از جریانات غرب‌ گرا در ایران دو عامل اساسی از سیاست‌ های آمریکا جهت نفوذ در کشور است.

وی افزود: سیاست تعامل، مذاکره و نفوذ، دکترین نوین آمریکا جهت سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین با استنتاج از صحبت‌های مقام معظم رهبری، توافق وین را پیروزی بر انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: این پیروزی، پیروزی بر ملتی است که داعیه استقلال دارد و توافق هسته‌ای تنها راه نفوذ است.

نبویان با اشاره به راه‌های نفوذ فرهنگی، بیان داشت: این راه ها عبارت از رخنه در باورهای دینی، رخنه در باورهای انقلابی، ایدئولوژی زدایی، تغییر در شعارها و اهداف با حفظ صورت، تغییر باورها نسبت به گذشته، حال و آینده کشور و در نهایت دلسرد کردن جوانان است.

وی افزود: نفوذ سیاسی از طریق نفوذ در مراکز تصمیم گیری یا تصمیم سازی علاوه بر مذاکره ممکن است.

این عضو جبهه پایداری با انتقاد از صحبت‌های عراقچی در کمیسیون امنیت مجلس مبنی بر اینکه رویکرد با غرب به دو صورت مقابله با غرب و یا تعامل با غرب است، که نظام به رویکرد دوم رسیده‌است؛ صحبت های خود را ادامه داد.

نبویان با مقایسه مذاکره امام حسین (ع) با عمر سعد و انتقاد از رئیس جمهور تصریح کرد: مذاکره امام عزیز با تندی شروع می‌شود و امام در مقام ارشاد بودند نه تفاهم.

وی در خصوص راه‌های مقابله با نفوذ، اظهار داشت: این مواردعبارت از یقین به وعده نصرت الهی، ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن، شناخت دقیق نقاط قوت و ضعف دشمن، ارائه تحلیل درست از کشور و مقایسه آن با کشورهای دیگر، شناخت و عمل به سخنان امام خمینی(ره) است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به آیه ۱۴ سوره عنکوبت و آیه ۱۰ سوره توبه، خاطر نشان کرد: توافق با آمریکا به ضرر ایران است و به انزوای نظام منجر می‌شود

منبع:دانشجو

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز