یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
به بهانه حملات پاریس؛
 موضع “انزجارآور” دونالد ترامپ علیه مسلمانان   

دونالد ترامپ، از داوطلبان نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خواهان تشکیل بانک اطلاعات از شهروندان مسلمان آمریکایی شد.

به گزارش ندای اصفهان، دونالد ترامپ، از داوطلبان نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا خواستار ثبت اطلاعات مسلمانان آمریکایی شده است. این اظهار نظر ترامپ انتقاد رقیبان هم حزب او را به دنبال داشت.

جب بوش فرماندار سابق فلوریدا این موضع گیری ترامپ را “انزجارآور” توصیف کرد. مارکو روبیو سناتور فلوریدا گفت تفکر فوق “غیرلازم” است و چیزی نیست که مورد حمایت آمریکایی ها قرار گیرد. تد کروز که عمدتا تلاش کرده وارد حیطه انتقاد از ترامپ نشود، گفت: «من طرفدار ایده ثبت نام و اطلاعات شهروندان آمریکایی نیستم.»

به گزارش صدای آمریکا، دونالد ترامپ اولین بار ایده تشکیل بانک اطلاعات از شهروندان مسلمان آمریکایی را روز پنجشنبه و در مصاحبه با یاهو مطرح کرد.

او کمی بعد در پاسخ به خبرنگار شبکه ان بی سی درباره وجود سامانه ردیابی مسلمانان در آمریکا گفت: “سامانه های زیادی باید باشد، نه فقط بانک اطلاعات.” او سپس تاکید کرد در صورتی که رئیس جمهور شود قطعا چنین ایده ای را اجرا می کند و یک بار دیگر گفت که اطلاعات مسلمانان حتما باید “ثبت شود.”

ترامپ یک روز بعد در مصاحبه با شبکه خبری فاکس درباره پناهجویان سوریه ای گفت: «من خواستار فهرست پناهجویان سوری هستم که اگر ما جمهوریخواهان جلویش نایستیم باراک اوباما قرار است وارد آمریکا کند.»

به دنبال وقوع حملات پاریس و کشته و مجروح کردن صدها نفر، مجلس نمایندگان آمریکا به عدم صدور مجوز ورود به پناهجویان عراقی و سوری رای داد. مشخص نیست که سنا به این تصمیم مجلس نمایندگان چه رایی خواهد داد.

فعالان حقوق مدنی در آمریکا می گویند تشکیل بانک اطلاعاتی مسلمانان خلاف قانون اساسی آمریکا است.

هیلاری کلینتون نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات درباره اظهارات اخیر ترامپ گفت: «آقای ترامپ به مهاجران مکزیکی حمله کرده، به زنان حمله کرده و حالا مسلمانان آمریکایی را هدف قرار داده است. یک جایی باید از خود بپرسیم: آیا ما چنین کشوری هستیم؟»

بن کارسون، جراح بازنشسته اعصاب و نامزد جمهوری خواه انتخابات گفت آمریکا باید “از تمام خارجی هایی که به این کشور می آیند بانک اطلاعات داشته باشد،” اما تفکر تشکیل سامانه ردیابی شهروندان آمریکایی براساس مذهب آنان را رد کرد.

کارسون گفت از نظارت دولتی بر “مسجد، کلیسا یا هرگونه سازمان، رسانه یا مدرسه ای که عقاید ضدآمریکایی را تبلیغ کند” حمایت می کند.

 منبع : جام

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز