جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
رئیس سازمان حج و زیارت کشور :
 ۸۵۰هزار ویزای عراق صادر شد/ مرز مهران مشکلی برای تردد زائران اربعین ندارد   

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با بیان اینکه مرز مهران هیچ‌گونه مشکلی در تردد زائران اربعین ندارد، گفت: تاکنون ۸۵۰هزار ویزای عراق صادر شده است.

به گزارش ندای اصفهان، سعید اوحدی اظهار داشت: تاکنون بیش از ۸۵۰ هزار ویزای اربعین در مناطق مختلف کشور صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار ویزا مربوط به زائرانی است که در سماح ثبت نام کرده‌اند، افزود: بقیه ویزاهای صادر شده مربوط به افرادی بوده است که به‌صورت آزاد در دفا‌تر زیارتی ثبت نام کرده‌اند.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور عنوان کرد: یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند و ۶۵۰ هزار نفر برای شرکت در پیاده‌روی بزرگ اربعین در دفا‌تر آزاد زیارتی در کشور ثبت نام کرده‌اند.

وی با ابراز اینکه پیش‌بینی می‌شود که امسال حدود دو میلیون نفر از جمهوری اسلامی ایران در پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند، گفت: افرادی که می‌خواهند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند تا فردا ساعت ۱۶ فرصت دارند که در سامانه سماح ثبت نام کنند.

اوحدی تصریح کرد: این سامانه فردا ساعت ۱۶ بسته می‌شود و افرادی که ثبت نام کرده‌اند تا پنجشنبه هفته جاری فرصت دارند که مدارک خود را برای صدور روادید به دفا‌تر زیارتی تحویل دهند.

وی افزود: توصیه جدی ما به زائران این است که نسبت به خریداری بیمه خود اقدام کنند. بیمه ایران سه بسته بیمه ویژه اربعین را با قیمت ۱۸ هزار تومان اعلام کرده است که زائران می‌توانند به‌صورت حضوری و یا اینترنتی نسبت به خریداری این بیمه‌ها اقدام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور خاطرنشان کرد: تردد زائران در هر سه مرز روان است و باید گفت که مرز مهران نیز هیچ گونه مشکلی برای تردد زائران ندارد.

وی افزود: امکانات مرز مهران کامل است و مشکلی به‌نام تغذیه و اسکان در هیچ کدام از مرز‌ها نداریم.

اوحدی تأکید کرد: زائران عزیز لازم است که در شهرهای خود نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند چرا که در صورتی که بدون داشتن ویزا به استان‌های ایلام و خوزستان سفر کنند، سبب توقف کار می‌شود.

 

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق