سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۲
 ایران به لطف تحریم های غرب توسعه یافته ترین کشور جهان اسلام است   

رییس شرکت سرمایه گذاری روس نانوی روسیه (Rusnano) گفت: ایران توسعه یافته ترین کشور جهان اسلام است و صنایع پیشرفته را خودش به تنهایی به دست آورده است.

به گزارش ندای اصفهان ، “ویدم وچزروف” رییس شرکت سرمایه گذاری روس نانوی روسیه در سفری به ایران، در مصاحبه با پایگاه خبری پراودای روسیه با اشاره به اینکه ایرانی‌ها همه پیشرفت‌ها را به تنهایی به دست آورده‌اند، افزود: این کشور به لطف تحریم‏های غرب اکنون توسعه یافته ترین کشور جهان اسلام است.

وی در پاسخ به همکاری روسیه و ایران در زمینه صنایع ‘های تک’ گفت: این حوزه، همان حوزه ای است که تهران و مسکو می توانند در زمینه آن با هم همکاری کنند.

رییس شرکت روس نانو افزود: ایران کشور جذابی است چرا که دارای فناوری توسعه یافته است؛ در کشورهای دیگر جهان نیز صنایع پیشرفته دیده می شود اما این پیشرفت ها را با کمک دیگران به دست آورده اند اما ایران همه توانایی ها را خودش به تنهایی کسب کرده است.

وچزروف بیان کرد: در بسیاری از حوزه ها ایران بازیگر اصلی است، در صنایع پتروشیمی ایران فناوری پیشرفته ای دارد و این تنها فناوری مستقل صنایع پتروشیمی در جهان است.

وی با تاکید بر اینکه روسیه در زمان تحریم ایران فرصت بی نظیری در اختیار داشت اما اکنون رقبای آمریکایی و اروپایی نیز هستند، افزود: ما در روسیه افراد کمی داریم که مختصات و ساختار ایران را بشناسند و اینکه بدانند چگونه می توانند با افراد در داخل ایران ارتباط برقرار کنند، ما باید این شرایط را فراهم کنیم.

وچزروف چندی پیش در راس یک هیات از شرکت روس نانو به ایران سفر و ضمن بازدید از هشتمین نمایشگاه فناوری نانو در تهران با مقامات ایرانی در این حوزه دیدار و گفتگو کرد.

 انتهای پیام/
منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز