سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۲
روز گذشته انجام شد
 جمع‌آوری پوسترهای اعلام برنامه‌ بورسیه‌ها در دانشگاه تهران/ پیش بردن دانشگاه به سمت تک صدایی!   

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: برای برگزاری برنامه بررسی بورسیه‌های دانشجویی با بی‌اخلاقی‌هایی مواجه شدیم به طور مثال پوسترهای برنامه از دیوارهای دانشگاه برداشته شد.

 

به گزارش ندای اصفهان، رضا نظری دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با اشاره به برنامه روز گذشته پیرامون مسائل ومشکلات بورسیه‌ها که در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار شده بود، گفت: در حین برگزاری برنامه بی‌اخلاقی‌هایی انجام شد و خبر دادند که پوسترهای اعلام برنامه از دیوارهای دانشگاه برداشته شده است.

وی افزود: اینکه فضای یک جانبه در دانشگاه باشد و دانشگاه را به سمت تک صدایی ببریم پسندیده دانشگاه نیست. شاید در فضایی مانند پادگان بتوان این کار را انجام داد ولی اقتضای فضای دانشگاه اقتضای تبادل نظر است.

نظری با بیان اینکه فرهنگ، علم و اقتصاد پایه‌های اصلی قدرت در انقلاب هستند، گفت: در تمدن نوین اسلامی باید به این سه مسئله توجه شود، سم مهلکی که ما را از رسیدن به این هدف دور می‌کند بحث حاشیه‌سازی است. نکته اصلی دولت یازدهم این بود که اعلام می‌کردند وزارت علوم سهم جریان تندروی اصلاح‌طلب است، آقایانی که کارنامه خود را در گذشته نشان دادند.

وی ادامه داد: چرا کشور را به سمت حاشیه می‌برند آن هم نهادی مانند دانشگاه که متولی اصلی پیشرفت است، زمانی که توفیقی برای کرسی وزارت علوم رأی نیاورد و فرجی دانا وزیر علوم شد، بی‌تدبیری صورت گرفت و در وزارت علوم سعی شد مقابل قانون ایستادگی شود به طوری که این وزارتخانه اسیر بازی‌های سیاسی شد و یکی از مصادیق بروز حاشیه در این وزارتخانه مسئله بورسیه‌ها بود، چرا اجازه ندادند مسیر قانونی پیرامون این مسئله طی شود.

نظری گفت: یکی از عوامل اساسی این بود که جریان‌های سیاسی در این مسئله حضور داشتند که رشد و توسعه علمی، فرهنگی و اقتصادی کشور برایشان معنی ندارد. به طوریکه روزنامه‌های جریان اصلاحات هیچگاه در رابطه با پیشرفت علمی تیتر نزدند.

نظری گفت: جامعه اسلامی دانشجویان از کامران دانشجو، رضا فرجی دانا، جعفر توفیقی و نجفی دعوت کرده‌اند تا در مناظره‌ای برای بررسی وضعیت بورسیه‌ها شرکت کنند تا اگر ادعایی هست مطرح شود.

منبع:دانشجو

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز