چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۹

ای مسئول پاسخگو حجاب خواهرم کو؟

مطالبه بانوان اصفهانی در روز قدس چه بود؟ +تصاویر و طومار

و بیاندیشید به اینکه زن مسلمان ما درصدد نیست تا خود را برتر از خواهرش بداند چراکه خودش حجاب دارد بلکه هم حجاب خود را رعایت می کند و هم سنگ خواهرش را به سینه می زند تا او را نیز نجات دهد و به حریم امن حجاب برگرداند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، امروز در میدان امام در دو نقطه مقابل هم یک خواسته یکسان مطرح شد:

۱- در مقابل عالی قاپو و جلوی جایگاه مراسم راهپیمایی زنانی متدین و متعهد مسئولین نظام را به خاطر وضعیت کنونی حجاب در سطح شهر مورد سوال قرار دادند و فریاد برآوردند که مسئولین پاسخگو حجاب خواهرم کو؟ ایشان پس از عبور از مقابل جایگاه درخواست خود را در قالب نامه نوشته ای به جناب آقای پورمحمدی رساندند تا از این طریق خواسته خود را به سمع و نظر مسولین رسانده باشند.

در طرف دیگر میدان اما، مردانی باغیرت متنی را آماده نموده، که در آن وظیفه مسولین کشور را راجع به اصلاح وضعیت حجاب علاوه بر امر به معروف و نهی از منکر فردی متذکر شده بودند. در کنار این نبرد و طومار بزرگ بود که شرکت کنندگان در راهپیمایی آن را به نشانه موافقت و تایید امضاء می کردند.

1

نکته قابل توجه این بود که زنان شرکت کننده در حرکت خودجوش سوال از مسولین و آقایان متصدی جمع آوری امضاء طومارها خبر از برنامه یکدیگر نداشته و کاملا به طور مستقل این مطالبه را اعلام و ابراز داشتند اما وجه اشتراک هر دو گروه این بود که از مسولین درخواست رسیدگی به وضعیت کنونی حجاب را داشته و خواستار این بودند که سخنشان در قالب نامه و طومار به تهران ارسال و به مسولین تحویل گردد.

۲- تعدادی از بانوان محجبه اصفهانی از سمت خیابان حافظ به میدان امام با شعارهایی در مورد حجاب و دست نوشته هایی در همین زمینه وارد شدند. دوربین های مختلف از خیابان حافظ تا جایگاه ایشان را همراهی کردند تا آنگاه که به جایگاه خانم تاجی زادگان که مشغول قرائت متنی راجع به روز قدس بودند رسیدند. اما دوربین ها سخنران را رها کرده و از پایین و بالا حضور این جمع را با بنرها و پرچم ها و دست نوشته هایشان ثبت کردند. اما فقط این کافی نیست، ما منتظریم تا ببینیم که این چشم های پنهان در پس لنزهای دوربین از دیده های خود به مردم چه خواهند گفت؟ آیا خواسته و مطالبه زنان اصفهان را به گوش همه مردم و مسئولین خواهند رساند یا به نگهداری در آرشیوهای هنری خود بسنده می کنند؟

۳- ما، مسئولین و همه آزاداندیشان را به تفکر و تدبر در دست نوشته ها و شعارهای زنان فرهیخته اصفهانی در تجمع سوال از مسولین نسبت به حجاب دعوت می نماییم. زنان ما در شعارهای خود علاوه بر بیان فواید حجاب و اشاره ای به آفات و آسیب های بدحجابی، نظر و دیدگاه خود را به زنانی که به عمد یا به سهو نسبت به حجاب خود کم مسئولیت و بی توجه شده اند اعلام داشته اند آنجا که می پرسند: ای مسئول پاسخگو حجاب خواهرم کو؟ اندکی در عبارات خواهرم بیاندیشید. در اینکه زن مسلمان ما او را خواهر خود می داند، برای او نگران است، دلسوز اوست و حق او را از مسولین مطالبه می کند. به این موضوع ها بیاندیشید شما خود بر این نکته وافقید که «خواهرم» کم حرفی نیست اگر نمی دانید یا باور ندارید از آنهایی بپرسید که پس از عبور از دوران همبستگی ها و یکرنگی های انقلاب و جنگ عبارت خواهر و برادر را به خانم و آقا یا شهروند و… تغییر دادند!

23

17  24

و بیاندیشید به اینکه زن مسلمان ما درصدد نیست تا خود را برتر از خواهرش بداند چراکه خودش حجاب دارد بلکه هم حجاب خود را رعایت می کند و هم سنگ خواهرش را به سینه می زند تا او را نیز نجات دهد و به حریم امن حجاب برگرداند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق