چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
 اصفهان تنها استان آماده برای سرمایه گذاری خارجی در پسا برجام   

به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه بنیاد مطالعات و پیشرفت نصف جهان افزود: در این رابطه ۱۲۹ طرح برای جذب سرمایه گذاری خارجی با ۱۴.۴ میلیارد یورو در استان اصفهان تدوین شده و این موضوع در کشور، نمونه است.

به گزارش ندای اصفهان ،زرگرپور با بیان اینکه مدیریت استان درباره سرمایه گذاری به صورت جدی وارد شده است، اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع دولتی، باید بر روی سرمایه گذاری خصوصی اعم از سرمایه گذاری داخلی و خارجی متمرکز شویم.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون ۴۶ هیات اقتصادی خارجی به اصفهان سفر کرده اند اظهار کرد: ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری یک تحول بزرگ در بحث سرمایه گذاری است.
وی گفت: نسبت مصارف به منابع بانک های استان اصفهان از ۵۵ درصد در سال ۹۲ به ۹۳ درصد در سال جاری افزایش یافت.
استاندار اصفهان همچنین به پروژه قطار سریع السیر اصفهان – تهران اشاره کرد و افزود: جلسه های مختلفی با وزیر راه و شهرسازی انجام شده و ۹/۱ میلیارد یورو اعتبار آن به تصویب رسیده است.
زرگرپور با اشاره به اینکه قرارداد هزار میلیارد ریالی با رییس فرودگاه های کشور برای توسعه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان امضا شده است، تاکید کرد: اقدام های مربوط به توسعه فرودگاه و ایجاد پارکینگ در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: قرارداد ۳۰۰ میلیارد ریالی با صندوق بازنشستگی کشوری نیز برای تکمیل کنارگذر شرق اصفهان به امضا رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن اصفهان به جایگاه اصلی خود همه باید دست به دست هم دهند گفت: مدیریت استان نیز از حضور کسانی که در این راه اعلام آمادگی می کنند استقبال خواهد کرد.
زرگرپور با بیان اینکه سه موضوع درباره اصفهان قابل طرح است اظهار کرد: جایگاه آینده اصفهان؛ مسائلی که برای پنج سال آینده اصفهان در نظر گرفته شده و مسائل و مشکلاتی که امروز اصفهان با آن دست به گریبان است محورهای مورد نظر است.
استاندار اصفهان گفت: آینده بلند مدت استان در قالب یک فرایند علمی پیش بینی شده که محورهای علم و فناوری، گردشگری و ارتقای هنر و فرهنگ در این چشم انداز مورد توجه قرار گرفته است.
زرگرپور با اشاره به اینکه اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور است و از مرحله صنعتی به فراصنعتی رسیده است، تصریح کرد: اصفهان، اولین استانی است که مجوز ایجاد کریدور علم و فناوری را از شورای عتف (علوم، تحقیقات و فناوری) اخذ کرد.
وی یکی از اصلی ترین محورهای توسعه استان را گردشگری برشمرد و افزود: سال آینده اصفهان پایتخت گردشگری اسلامی می شود و امسال نیز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی برگزیده شده است.
وی با اشاره به اینکه مشکل های استان به دو دسته استانی و ملی تقسیم شده اند، افزود: برای مشکلات استانی راهکارهایی پیش بینی و اجرایی شده و مشکلات ملی نیز به تهران ارسال شده که در حال پیگیری است.
استاندار اصفهان همچنین تاکید کرد: بنیاد مطالعات و پیشرفت نصف جهان باید با کارگروه های استان هماهنگ شود.
دستیار و مشاورعالی فرماندهی معظم کل قوا نیز در این جلسه گفت: آبان ۸۹ که گروهی از مردم اصفهان با رهبر معظم انقلاب ملاقات داشتند، ایشان بیانات مفصلی را در رابطه با اصفهان فرمودند که یکی از درخشان ترین آن ها این بود که اصفهان در مقطعی مرکز علمی و فرهنگی جهان اسلام بوده است.
سردار سرلشکر پاسدار رحیم صفوی افزود: بر اساس این فرمایش، اصفهانی های مقیم تهران بنیادی را با عنوان بنیاد مطالعات و پیشرفت نصف جهان با تشویق مراجع بزرگوار و مسئولان دیگر اصفهانی تشکیل دادند.
وی با بیان اینکه این بنیاد با سیاست فراجناحی و ولایت محوری شکل گرفته است، اظهار کرد: هر دوسال یکبار نشست نخبگان اصفهانی سراسر کشور برگزار و گزارش این نشست ها به رهبر معظم انقلاب ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه هشت کارگروه تخصصی در این بنیاد تشکیل شده است، افزود: این بنیاد برای توسعه و حل مشکلات قدم بر می دارد زیرا اصفهان، پیشرفتی را که در شأن آن باشد،نداشته است.
صفوی افزود: این بنیاد در بخش آب، کشاورزی، گردشگری، فرهنگ و هنر نه تنها مباحث نظری بلکه اقدامات عملی را نیز دنبال می کند.
در جلسه بنیاد مطالعات و پیشرفت نصف جهان که به ریاست استاندار اصفهان برگزار شد، فرصت ها، مزیت ها و همچنین موانع ارتقا و توسعه همه جانبه استان اصفهان در ابعاد مختلف تا حصول به جایگاه تراز اولی استان های کشور بررسی شد.

انتهای پیام/

منبع : رویش

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز