شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
 ابراز نگرانی سازمان حقوق بشری از وضعیت جسمانی آیت‌الله النمر   

سازمان اروپایی عربستانی حقوق بشر در خصوص وضعیت جسمی شیخ نمر النمر و عدم‌ارائه خدمات پزشکی مناسب به او ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از پایگاه رسمی شیخ نمر النمر، سازمان اروپایی عربستانی حقوق بشر در خصوص وضعیت جسمی و سلامتی شیخ نمر النمر که از ابتدای بازداشت در سال ۲۰۱۲ با مشکلات فراوانی روبه‌رو بود ابراز نگرانی کرده است.

دولت سعودی از مداوای شیخ نمر النمر و ارائه درمان مناسب به او خودداری می‌کند، وی هنگام بازداشت از فاصله چند سانتی‌متری و از ناحیه ران مورد اصابت سه گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفته و استخوان رانش شکسته شد، شیخ باقر النمر از آن زمان تاکنون با عوارض وخیم این جراحت‌ها دست و پنجه نرم می‌کند.

با این وجود مقامات سعودی از مداوای کامل شیخ نمر النمر و ارائه خدمات پزشکی مناسب به او خودداری کرده باعث تشدید عوارض جراحت‌ها و عفونت‌های وی شدند، می‌توان گفت که مقامات سعودی شیخ نمر النمر را به این وسیله شکنجه می‌کنند.

نهم جولای سال ۲۰۱۲ میلادی بود که «شیخ نمر آل‌نمر»، روحانی برجسته شیعی پس از تعقیب و حمله مسلحانه نیروهای امنیتی رژیم سعودی به خودرویی که در آن قرار داشت و او را  به منزلش می‌برد، مورد بازداشت قرار گرفت.

به‌‌دنبال این حمله خودروی شیخ نمر به دیوار یکی از منازل برخورد می‌کند و خود شیخ نیز از ناحیه ران پا زخمی می‌شود تا پس از آن نیروهای امنیتی سعودی وی را بار دیگر بازداشت و او را در بیمارستان نیروهای امنیتی ریاض بستری کنند.

پس از دستگیری شیخ نمر اعتراضات مردمی زیادی در مناطق شرق عربستان انجام شد. شیعیان بلافاصله به خیابان‌ها ریختند و نیروهای امنیتی رژیم سعودی به‌شدت آنها را سرکوب کردند، به‌گونه‌ای که تنها در روز اول بازداشت سه نفر از معترضان کشته شدند.

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق