چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه:
 دولت هیچ کاری برای اجرای “اقتصاد مقاومتی” انجام نمی‌دهد   

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: همه اقتصاددانان، اقتصاد مقاومتی را پذیرفته، اما دولت به آن عمل نمی‌کند.

به گزارش ندای اصفهان، لطفعلی بخشی اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با نسیم، با انتقاد از عدم انسجام در تصمیمات تیم اقتصادی دولت اظهار داشت: این دولت به دلایل مختلف در مورد مسائل اقتصادی یک پارادایم منسجم نداشته و هر لحظه یک تصمیم می‌گیرد و یک کاری را انجام می‌دهد.
وی با بیان این مطلب که «تیم اقتصادی دولت هم به هیچ وجه با هم هماهنگ نیست» تصریح کرد: بالاخره باید یک بزرگتر باشد و مسائل اقتصادی را مدیریت کند تا اختلافات تمام شود، ولی در حال حاضر این دولت یک مشاور اقتصادی دارد که به نظر می‌رسد زورش به برخی از وزرا از جمله وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی نمی‌رسد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه گفت: متاسفانه هیچ انسجام و هماهنگی در این دولت به چشم نمی‌خورد، البته ترکیب تیم اقتصادی از دولت گذشته بهتر است، اما ما برای اینکه مشکلات اقتصادی را مرتفع کنیم باید از تیم اقتصادی بسیار هماهنگ‌تری بهره ببریم.
بخشی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دولت یازدهم یک فرمانده اقتصادی کم دارد، یک فرمانده که هم اقتصاد را بشناسد هم بتواند تصمیم بگیرد و هم تصمیمش را اجرا کند.
وی با اشاره به بی‌توجهی دولت به مبارزه با فساد و اقتصاد مقاومتی گفت: رهبر معظم انقلاب از ۱۴ سال پیش بحث مبارزه با فساد را مطرح کردند که کاملا هم درست است، ولی دولتمردان یک قدم هم برای آن برنمی‌دارند. ایشان روی اقتصاد مقاومتی تاکید می‌کنند اما دولت هیچ کاری برای آن انجام نداده است.
این اقتصاددان افزود: متاسفانه دولتمردان ما فقط حرف می‌زنند و اغلب اهل عمل کردن نیستند.
بخشی خطاب به دولتمردان گفت: مگر نمی‌گویید اقتصاد مقاومتی درست است؟ مگر مجلس و دیگر نهادها روی اقتصاد مقاومتی اتفاق نظر ندارند، پس چرا به این مفهوم کلیدی عمل نمی‌کنید. این که دولت، مجلس و بنگاه‌ها قانون‌شکن هستند یک فاجعه است. حرفهایی که دولتمردان می‌زنند زیباترین حرفهاست و در هیچ کجای دنیا نظیر این چنین حرفها را پیدا نمی‌کنید، ولی متاسفانه اغلب اهل عمل نیستند.
بخشی بیان کرد: باید فکری برای این مسئله شود. چرا هیچ کس به فرمان مبارزه با فسادی که رهبری می‌دهند توجهی نمی‌کند؟ اقتصاد مقاومتی برگرفته از گزاره‌های علم اقتصاد است و چیز عجیب و غریبی نیست، همه اقتصاددانان اقتصاد مقاومتی را پذیرفته‌اند، اما دولت به آن عمل نمی‌کند.
وی خاطرنشان کرد: عمل نکردن دولت به شعارهایش گرفتاری بزرگی است، که باید برای آن چاره‌ای اندیشید دولت نباید قانون‌گریز باشد. متاسفانه دولت قانون‌گریزی می‌کند و کسی هم نیست که از آنها حساب‌کشی کند.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز