ندای اصفهان

عشق حسینی (ع) +دانلود کتاب

کدخبر: 1530
۲۲ مرداد ۱۳۹۴ در ساعت ۸:۲۸ ب.ظ

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، کتاب «عشق حسینی» به قلم حجت الاسلام محمدعلی صدری به همت نشر کشف الغطاء قم منتشر شده است. این کتاب تحلیلی است بر واقعه‌ی عاشورا، شخصیت و فضیلیت امام حسین, و توصیف منش و رفتار او که با احادیث و اشعاری چند تدوین گردیده است.

گفتنی است استاد محمدعلی صدری (متخلص به حیدری) از فعالین فرهنگی حوزه علمیه قم بوده که با کمک جمعی از دانشجویان علاقه مند اصفهانی هم اکنون هیئت فرهنگی شهید هادی زاده را اداره می کنند.

پیش از این نیز کتاب «عاشقی با مولا علی» از همین نویسنده منتشر شده بود (اینجا).

دریافت فایل کامل کتاب: دانلود

کتاب محمدعلی صدری

نویسنده در مقدمه کتاب خطر جاهلیت را گوشزد می کند و درباره جدال تاریخی حق و باطل می نویسد:

آیا قضیه کربلا فقط یک واقعه تاریخى، آن هم در یک زمان کوتاه بود!؟ و ما هم خود را فقط خواننده یک داستان حقیقى به نام «واقعه کربلا» مى‏ شماریم!؟ آن هم بدون اینکه متوجه باشیم که اکنون ما هم در آن کربلا حضور داریم!! آرى کربلا وسعتى دارد به پهنه وسعت تاریخ! که گذر زمان ادامه این واقعه را در هر لحطه ورق خواهد زد.

درست از همان زمانى‏ که باطل سرابى در کنار حق شد و شیطان و لشکرش براى اغواء بشر بسیج شدند و تیغ آزمایش در صحنه گیتى پهن شد و مرد از نامرد و آزاده از برده معلوم مى‏ شد، سررشته‏ هاى کربلاى سال ۶۱ هجرى هم هویدا مى‏ گشت!

آنسان که کربلاى ۶۱ هجرى قمرى نقطه اوج نمایش جدال حق علیه باطل مى‏ باشد که در آن پرده‏ هاى نفاق طورى فرو ریخت و پوسته‏ هاى باطل دربرگرفته از پوچی ها آنگونه شکافته شد که تا ابد طبل رسوایى براى چهره‏ هاى مخوف پشت سر نقاب تزویر نواخته مى‏ گردد، آن هم توسط نغمه‏ هاى «یا حسینِ» حسینیان هر زمان که در لبیک به مولایشان «سیّدالشّهداء» در عالمِ هستى سروده مى‏ شود.
پس باید گفت:

آن وقت که هابیل «علیه‏ السلام» ناجوانمردانه کشته مى‏ شد،

آن وقت که دور کشتى نوح «علیه‏ السلام» حلقه تمسخر زده مى‏ شد،

آن وقت که ناقه صالح «علیه‏ السلام» سنگدلانه ذبح مى‏ شد،

آن وقت که ابراهیم «علیه‏ السلام» در آتش ستم افکنده مى‏ شد،

آن وقت که یوسف «علیه‏ السلام» در چاه افکنده مى‏ شد،

آن وقت که موسى «علیه‏ السلام» آواره بیابانها مى‏ شد،

آن وقت که مریم «علیهاالسلام» در شکنجه‏ گاه تهمت افکنده مى‏ شد،

آن وقت که عیسى «علیه‏ السلام» گرفتار بى‏ دینان مدعى در دین خدا مى‏ شد، آن وقت که…

چه بسیار شیاطین به شادى وپایکوبى پرداخته و به خود وعده پیروزى و خاموش نمودن نور حق و پایان جلوه‏ گرى آن و سیطره باطل‏ ها و ظلمت را مى‏ دادند ولى غافل از آنکه نور حق خاموش شدنى نیست و این شجره طیبه را نمى‏ توان خشکاند! زیرا که دست الهى حافظ و پرورانده آن است واین دست هم قطع شدنى نیست! و فقط خوشا به حال آنانى که با روى آوردن به آن نور الهى و قرارگرفتن در پناه آن دست خدایى خود را رستگار بنمایند، وگرنه بودن و نبودن ظاهرى افراد هم در پشتیبانى از حق و حقیقت، خِللى به بقاى آن نمى‏ زند، که دست تقدیر و مشیت الهى بر این قرار گرفته است که با خلقت بشر همیشه در بین آن علمدارى استوار، پرچم حق را به اهتزاز در آورده باشد و در این بین، شکوه و عظمت اشرف
خلایق در اوج عزّت و آزادگى در عالم هستى به نمایش گذاشته شود، و این پرچم نمود غیرت الهى در ربوبیت حقه اوست که به دست امانتداران امین او سپرده شده و بر خلایق این بقاء نور حق و راهنمایى آن حتى در میان همه ظلمت ها و سیاهی هاى به ظاهر ترسناکِ ناشى ازسرسپردگى هواپرستان تاریخ، حجت را تمام نموده است که آرى نور حق و حقیقت خاموش شدنى نیست که شیطان و شیطانیان براى نابودى حق و درستى:

اگر نوحیان را به تمسخر گیرند، عاقبت باز کشتى نجات نوح مى‏ رود!

و اگر معجزات را به ظاهر محو کنند، آنکه قابل است باز مى‏ بیند!

و اگر ابراهیمیان را در آتش اندازند، باز آن آتش گریبانگیر خودشان مى‏ گردد!

و اگر یوسفان را در چاه افکنند، باز هم آن یوسفان عزیز خلایق مى‏ شوند!

و اگر موسى‏ ها را آواره بیابانها کنند،باز همانجا مأمن دلها مى‏ شود!

و اگر مریم‏ ها در زخم زبان بى‏ شرفان گرفتار آیند، باز عیسى‏ ها به شهادت برخیزند! و ….

و اینچنین شد که در کنار ظهور سررشته‏ هاى نور و دریاهاى برگرفته از حق گویىِ متصل به عالم ملکوت، آن اقیانوس رحمت الهى که قرار بود بر عالم تجلى یابد، جلوه‏ نمایى خود را با قلب و دست آخرین رسول حضرت حق عزّوجلّ، همو که به عنوان بهترین خلایق مأمور ابلاغ این امانت بزرگ الهى شده بود، شروع نمود.

برچسب‌ها: , , , ,