پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۹
 ۸۰ درصد پزشکان ژاپنی به طب سنتی روی آورده‌اند/ استقبال فرانسه، آلمان و روسیه از زالو درمانی   

وزیر اسبق بهداشت گفت: زالو درمانی که پزشکان از آن به عنوان موردی غیراصولی یاد می کنند در حال حاضر در فرانسه، آلمان و روسیه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش ندای اصفهان، محمدحسن طریقت منفرد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به حفظ و احیای سبک زندگی اسلامی گفت: خداوند در آیات مختلف قرآن به اهمیت غذای طاهر اشاره کرده و فرموده است ما به آنچه که شما عمل می کنید آگاهیم پس باید به دستورات الهی عمل کنیم.
وزیر سابق بهداشت افزود: منشا بیشتر بیماری ها رعایت نکردن آداب خوردن و آشامیدن و داروی همه بیماریها پرهیز و رعایت علم تغذیه است.
طریقت منفرد تاکید کرد : ۸۰ سال پیش استکبار ما را از سبک زندگی اسلامی محروم کرد اما باید بررسی کنیم چرا بعد از انقلاب به این مساله توجه نشده است ؟
وی با اشاره به گزارش سازمان بهداشت جهانی گفت: به جز برخی کشورهای باستانی که اساس طب شان بومی است در کشورهای دیگر و حتی کشورهای توسعه یافته طب سنتی در حال گسترش است.
وزیر سابق بهداشت تصریح کرد: به عنوان مثال ۸۰ درصد پزشکان ژاپنی رویکردشان طب سنتی است و سوئیس که به عنوان کشوری نوین در طب شناخته می شود از سال ۱۹۹۰ در بیش از ۵۰ درصد درمان ها از طب سنتی استفاده می شود.
سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی طب سنتی را به علت هزینه کم و در دسترس بودن به همگان توصیه کرده است و به این موضوع پیش از این باید توجه می شد.
طریقت منفرد افزود: زالو درمانی که پزشکان از آن به عنوان موردی غیراصولی یاد می کنند در حال حاضر در فرانسه، آلمان و روسیه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و این کشورها بزرگترین تولیدکننده زالو هستند به طوریکه در داروخانه های این کشورها فروش زالو رواج دارد.
وی با اشاره به هزینه های بالای کشور در طب نوین تاکید کرد: پارسال حدود یکصد هزار میلیارد تومان در طب نوین هزینه کردیم که با توجه به بودجه جاری می توان با تغییر رویکرد صرفه جویی اقتصادی در این زمینه داشته باشیم.
وزیر سابق بهداشت خاطرنشان کرد: ترویج و توسعه طب سنتی باید از خانواده ها شروع شود و مردم باید با توجه به این طب ، سبک زندگی خود را تغییر دهند.
طریقت منفرد افزود : هفته گذشته وزیر بهداشت از تشکیل دانشگاه علم و دین سخن گفت اما باید بدانیم این وعده های زیبا تا اجرایی شود عمر دولت ها خاتمه می یابد و به طور کامل عملی نیست.
وی افزود: در دولت قبل دانشگاه طب سنتی تشکیل و متخصصان متعددی در این زمینه تربیت شدند که باید این موضوع گسترش یابد.
سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تهران تاکید کرد: نفوس انسان ها از مزاجشان نشات می گیرد و اگر زوج ها قبل از ازدواج براساس مزاجشان انتخاب شوند دیگر شاهد طلاق های متعدد در جامعه نخواهیم بود.

منبع:دانشجو

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز