دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۹
در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
 ضرغامی: قدم زدن با جان کری، تصویر ملت‌ها از استکبارستیزی ایران را برهم زد   

رئیس سابق سازمان صدا و سیما گفت: آمریکایی‌ها که بعد از فروپاشی شوروی یکه‌تاز سروری بر جهان بود با انقلابی مواجه شد که یک مدل را برای مقاومت در برابر استکبار به جهان عرضه کرد. در نتیجه آنها زخم خورده‌اند و در صورتی که با ساده اندیشی فریب دشمن را بخوریم، تزویر گردن‌مان را خواهد شکست.

به گزارش ندای اصفهان، نشست ورود ممنوع با حضور عزت الله ضرغامی، ریاست سابق سازمان صدا و سیما توسط انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه اصفهان و انجمن دفتر تحکیم وحدت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

عزت الله ضرغامی در این نشست لازمه بصیرت و بینش صحیح سیاسی تشکل ها را مواجه آنها با فضاهای مختلف فکری دانست و گفت: دانشجویان باید مبانی فکری را از سر منشا ها و سرچشمه های زلال و حقیقی دریافت کنند.

وی افزود: در قرآن کریم مرزبندی ها در رابطه با ارتباط مسلمین با دیگر ملت ها به صورت واضح و صریح مشخص شده است، براین اساس مسلمین دو نوع رابطه با مردم جهان دارند. یکی رابطه عمومی با مردم و ملت هایی که سر دشمنی و جنگ با اسلام و مسلمین را ندارند که مسلمین در این مورد بر اساس منافع خود با دیگران ارتباط برقرار می کنند. اما گروه دوم مشرکین و کافرانی هستند که به دنبال عناد با اسلام هستند که بر اساس آیه صریح قرآن باید با آنها با قاطعیت برخورد کرد.

رئیس سابق سازمان صدا و سیما در خصوص مقایسه برجام و صلح حدیبیه تصریح کرد: برخی مذاکرات را به وقایع تاریخی چون صلح امام حسن مجتبی(ع) یا صلح حدیبیه گره می زندند در حالیکه خلاف این قضیه است. در قضیه صلح حدیبیه مشرکین قصد داشتند با پیامبر جنگی را آغاز کنند اما پیامبر تفاهم نامه ای را امضا کردند که در همان دوران به عقیده ای برخی درست نبود.

ضرغامی در ادامه بیان داشت: از مفاد صلح نامه این بود که اگر مسلمانی از مدینه به مشرکین مکه پناهنده شد در امان است و مسلمین حق ندارند برای بازگرداندن آن فرد ادعایی داشته باشند. در صورتی که اگر مسلمانی از مکه به مدینه پناهنده شد؛ مسلمین باید وی را به مکه بازگردانند با این پیش شرط که جان و مال و ناموس او در مکه در امان باشد. بنابراین نمی توان صلح حدیبیه را با مذاکرات شبیه دانست؛ زیرا صلح حدیبیه ثمرات زیادی داشت.

وی افزود: در آن زمان مسلمانی که به مکه باز می گرداندند، می توانست تبلیغ اسلام کند که نتیجه آن فتح مکه بدون خونریزی بود. در حالیکه باید دید برجام چنین قابلیتی دارد یا خیر؟

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به آیه چهارم سوره ممتحنه و شان نزول آن گفت: اولین قدم در نفوذ دشمن، ساده انگاری و سهل انگاری در داخل است. شهید مطهری در این خصوص می گوید به این دلیل که مسیحیت و یهودیت تحریف شده، روش تسامح را در برخورد با کفار در پیش گرفته بودند خداوند روشی را برایشان از پیامبر پیشین خودشان ارائه می دهد. حضرت ابراهیم نه تنها تنفر و برائت خود را از کافران و خدایشان ابراز می کرد که عداوت و دشمنی بین خودش و دشمنان را ابدی می دانست.

ضرغامی افزود: این مرز بندی های قرآن در خصوص آداب مذاکره با گروه های مختلف نشان می دهد که دشمن همواره وجود دارد و در داخل کشور چه از منتقدان و چه از موافقان برجام کسی نیست که در دشمنی آمریکا با مردم و انقلاب مردم شک داشته باشد.

وی در خصوص حیله های رسانه استکبار تصریح کرد: یکی از کار های استکبار که در آن تبحر ویژه ای دارد، تصویر سازی است. شاید قدم زدن وزرای خارجه ایران و آمریکا از لحاظ ظاهری مشکلی نداشته باشد؛ اما وقتی رسانه های استکبار مدام خنده ها و شوخی های وزیر خارجه ایران را در کنار کری به دنیا بمباران خبری کند؛ آنوقت آن تصویری که در ذهن ملت ها از جمهوری اسلامی استکبار ستیز ترسیم شده بود بهم می ریزد. کشور هایی که ایران و انقلابش را به عنوان الگو و مدل قرار داده بودند با این بمباران رسانه ای جبهه کفر از ایران نیز نا امید می شوند. فناوری های نوین همه در خدمت غرب است تا این مفهوم را القا کند که دیگر بین مسلمین و کفار دشمنی نیست.

رئیس سابق سازمان صدا و سیما بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران منافع آمریکا را در دنیا نابود کرد. آمریکایی که بعد از فروپاشی شوروی یکه تاز سروری بر جهان بود با انقلابی مواجه شد که یک مدل را برای مقاومت در برابر استکبار به جهان عرضه کرد. در نتیجه آنها زخم خورده اند و در صورتی که با ساده اندیشی و خوش بینی فریب دشمن را بخوریم، تزویر گردن مان را خواهد شکست.

ضرغامی افزود: کسانی که مشکلات داخلی کشور را به سیاست خارجه گره می زنند؛ خیانت می کنند. تامین منافع ما در گرو مذاکره با شیطان نیست.

وی از افراط و تفریط به عنوان عاملی برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب یاد کرد و گفت: در جامعه تنها باید به رهبری اقتدا کرد؛ زیرا که نگاه رهبری، نگاه از بالا به پایین و جامع است؛ اما این بدین معنا نیست که روش رهبری الگو شود؛ زیرا در هر برهه ای شرایط متفاوت است و تصمیم گیری های مربوط به خود را می طلبد. شاخص و معیار تنها رهبر جامعه است و نباید از رهبری جلو یا عقب افتاد. عمروعاص رمز پیروزی بر سپاه امیرالمومنین را وجود افراد جاهل در سپاه ایشان می دانست و نهایتا همین جاهلان به قرآن ناطق پشت کردند و عامل شکست مسلمین شدند.

این عضو شورای عالی فضای مجازی، داعش را دست پرورده غربی ها دانست و گفت: بازی که غرب به راه انداخت گریبان خودش را هم گرفت و داعش، دراکولایی شده است که دیگر تحت کنترل صاحبان خودش هم نیست. هر چند که عزم جدی بر نابودی داعش می تواند این جانی ها را از بین ببرد.

ضرغامی اعضای داعش را به سه گروه تقسیم کرد و افزود: گروه اول، مزدوران و آدم کش های حرفه ای هستند که برای پول دست به چنین جنایاتی می زنند. گروه دوم عده ای مجنون اند که برای رفع عقده های خود دست به قتل و آدم کشی می زنند. اما گروه سوم جوانان مسلمان و به ظاهر انقلابی هستند که فریب خورده اند و بر اساس آموزه های خود متصور اند که در حال مبارزه با استکبار هستند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: درست است که اسلام دین رحمت است؛ اما هنگامی که بحث اسلام رحمانی و سازش با استکبار توسط عده ای مطرح می شود و آیه اشدا علی الکفار فراموش می شود؛ مسلمانی  که دغدغه مبارزه با استکبار را دارند و از الگوی اصیل انقلاب اسلامی که به خاطر اهمال کاری بعضی مخدوش می شود دلزده می شوند به گروه های نظیر داعش می پیوندند و این چنین جمهوری اسلامی دیگر برای مردم دنیا الگو نخواهد بود

منبع:دانشجو

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز