سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۸
لاریجانی؛
 تعجب می‌کنم گاهی گفته می شود که آمریکایی‌ها دنبال براندازی هستند   

لاریجانی: تردیدی ندارم که امروز غربی‌ها، از حرف‌هایی که در سابق نسبت به ایران می‌زدند، عبور کرده‌اند البته در ذهنشان فکر براندازی بود و ستیز کردند، اما امروز می‌دانند بدون ایران بسیاری از مشکلات منطقه‌ای حل نمی‌شود.

به گزارش ندای اصفهان، دکتر علی لاریجانی امروز (پنجشنبه ۲۸ آبان) در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات که در تالار اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان قم برگزار شد، با تبریک روز ملی صادرات گفت: فکر می‌کنم که در کل گرایش کشور به موضوع صادرات و محور صادرات تا حد زیادی مبین و این موضوع در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری تاکید شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه به صادرات در بحث‌های مطرح شده اقتصادی نیز وجود دارد و در ادبیات سیاسی و اقتصادی در این زمینه به این بلوغ رسیده‌ایم که اگر قصد ایجاد تحول در اقتصاد کشور وجود دارد، باید صادرات به‌عنوان یک محور مهم جای خود را نشان دهد و این در اسناد بالادستی نیز بیان شده است.

وی تصریح کرد: در سند چشم‌انداز و در سیاست‌های تدوین شده و همچنین در محورهای اقتصاد مقاومتی توجه به صادرات بسیار ضروری است و این یعنی در درون قابلیت انجام این مهم وجود داشته باشد و صادرات را باید ساماندهی کرد و در برنامه ششم توسعه نیز می‌بایست این بخش لحاظ شود. البته در این رابطه مشکلی در اسناد بالادستی وجود ندارد.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: فضای کشور از لحاظ سیاسی و رسانه‌ای باید پشتیبان موضوعات مذکور باشد، از لحاظ مناقشات در کشور باید درک شود در چه شرایط اقتصادی هستیم. من فکر می‌کنم اگر یک نگاه کلی به کشور بشود، خیلی روشن است که مهمترین مسئله گرفتگی اقتصادی است. اگر اقتصاد شکوفا شود، خیلی از بخش‌های کشور فعال می‌شوند و اصحاب رسانه باید به این موضوع توجه کنند.

دکتر لاریجانی گفت: تردیدی ندارم که امروز غربی‌ها، از حرف‌هایی که در سابق نسبت به ایران می‌زدند، عبور کرده‌اند. تعجب می‌کنم گاهی در داخل این مسئله در رسانه‌ها عمده می‌شود که مثلا غربی‌ها و آمریکایی‌ها دنبال براندازی هستند، زیرا آنها نمی‌توانند این کار را انجام بدهند. خودشان و سیاستگذارانشان نیز اذعان دارند که ایران از لحاظ ژئوپولوتیک و نقش‌آفرینی، در موقعیتی قرار دارد که آنها قادر به انجام کاری نیستند. البته در ذهن شان فکر براندازی بود و ستیز کردند، اما امروز می‌دانند بدون ایران بسیاری از مشکلات منطقه‌ای حل نمی‌شود، زیرا ایران سازنده بوده، البته ممکن است خوششان نیاید اما باید قدرت جمهوری اسلامی ایران را تحمل کنند.

صحبت های دکتر علی لاریجانی در مورد اینکه آمریکایی ها دیگر به فکر براندازی نظام جمهوری اسلامی نیستند در حالی است که رهبر معظم انقلاب در نامه ای که در تاریخ ۲۹ مهرماه امسال خطاب به دکتر روحانی فرستاندند، تاکید کردند که:

جنابعالی با سابقه‌ی چند دهه حضور در متن مسائل جمهوری اسلامی، طبعاً دانسته‌اید که دولت ایالات آمریکا، در قضیّه‌ی هسته‌ای و نه در هیچ مسئله‌ی دیگری، در برابر ایران رویکردی جز خصومت و اخلال در پیش نگرفته است و در آینده هم بعید است جز این روش عمل کند. اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در دو نامه به اینجانب مبنی بر اینکه قصد براندازیِ جمهوری اسلامی را ندارد، خیلی زود با طرف‌داری‌اش از فتنه‌های داخلی و کمک مالی به معارضان جمهوری اسلامی، خلاف واقع از آب درآمد و تهدیدهای صریح وی به حمله‌ی نظامی و حتّی هسته‌ای –که میتواند به کیفرخواست مبسوطی علیه وی در دادگاه‌های بین‌المللی منتهی شود– پرده از نیّت واقعی سران آمریکا برداشت.

 

منبع:جام

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز