یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۷
 داس تیز و برنده معاونین دانشگاه‌ کاشان برای دانشجویان انقلابی!   

آقای وزیر بدانید داس معاونین دانشگاه‌ها برای دانشجویان انقلابی و مومن و بسیجی همچنان تیز و برنده است و آنچه قطعی می‌باشد آن است که مطمئنا با وجود تمام محدودیت‌ها تا آخر در میدان هستیم چه مسئولین وزارت رسیدگی کنند چه رویه حمایتی خود را ادامه دهند.

 به گزارش ندای اصفهان؛ مزرعه آفتابگران بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان از سه سال پیش توسط بسیجیان و با مجوز از مدیریت وقت شروع به کار کرد. با زحمات دانشجویان بسیجی آن دوره و مدیریت دانشگاه مزرعه آفتابگردان در محیط امروزی خود توسط بسیجیان بنا شد.

فلسفه بوجود آمدن این مکان این بود که همه اقشار دانشجویی با شرکت در مزرعه و استفاده از کتب داخل آن بتوانند به رشد فکری خود کمک کنند.

جالب آنکه مزرعه آفتابگردان بسیج دانشجویی توانست کسانی را جذب کند که گاهی از طرف نیروهای مومن و متعهد دانشگاه به خاطر وضعیت نامناسب حجاب افراد حاضر در آن، تذکر دلسوزانه ایی به بسیج دانشجویی داده می شود.

تذکراتی مانند اینکه «برای فضایی در مالکیت بسیج دانشجویی، حضور اینطور افراد صلاح نیست»، البته بعد از صحبت و روشنگری اهداف مزرعه بسیج، معمولا نظر مسئولان بسیج مورد قبول واقع می شد و قبول می کردند که قشر خاکستری دانشگاهی نیاز به یک چنین مکان هایی برای انتخاب درست آینده خود دارند و  بیرون کردن و دور کردن آنها از بسیج باعث دلسردی این عزیزان می شود.

حسین علی اکبری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان در خصوص این اقدامات گفت: در مواردی هم به خاطر باز گذاشتن فضای مزرعه اتفاقاتی البته از جنس اتفاقات معمول و مرسوم درون محیط دانشگاه در فضای مزرعه بسیج دانشجویی پیش می آمد که تذکرات انصافا بحق بود!!! اما سال گذشته فعالیت مزرعه آفتابگردان ما را راضی نکرد و تصمیم گرفته شد که با تشکیل یک تیم فکری قوی به بازنگری در مورد نحوه فعالیت مزرعه آفتابگردان بسیج دانشجویی شود. با توجه به رکود مزرعه تصمیم گرفته شد مزرعه آفتابگردان با همان محوریت کتاب اقدام به برگزاری مراسمات دانشجویی که بتواند سطح آگاهی فرهنگی را بالا ببرد بپردازد. بحمدلله به همت بسیج دانشجویی در سال گذشته و کمک های بی دریغ خیران اقدام به تجهیز مزرعه آفتابگردان در تابستان سال گذشته شد.

وی افزود: هدف گذاری ما برای مزرعه بسیج دانشجویی این است که بیاییم و بر مبنای کتاب بحث با حضور نویسندگان کتاب ها یا اساتید برجسته به بحث راجع به مسائل گوناگون بپردازیم و به نوعی کرسی های آزاد اندیشی را در این محل سازماندهی کنیم و از اوایل ترم برنامه هایی تحت عنوان «استاد محبوب من» در حال برگزاری است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان تصریح کرد: این برنامه حاصل کار اتاق فکر فرهنگی خواهران حوزه بسیج دانشگاه بوده و هدف بازخوانی مطالبات سبک زندگی رهبری از زبان اساتید ارزشی و محبوب دانشجویان است. علاوه بر آن تشکل های دیگر نیز با ارائه درخواست از بسیج دانشجویی می توانند از این مکان استفاده کنند، کما اینکه تشکل انقلابی انجمن مستقل دانشگاه کاشان به تازگی جلسات صحیفه خوانی حضرت امام را ا در این مکان برگزار می کنند.

علی اکبری بیان داشت: «تنها قانون مزرعه بسیج دانشجویی این است که جلسات باید پیرامون کتاب باشد». به عنوان مثال جلسه استاد محبوب من پیرو کتاب سبک زندگی پیش می رود. و یا جلسات صحیفه خوانی تشکل انجمن مستقل که به تازگی در مزرعه در حال برگزاری است نیز تحت کتاب صحیفه حضرت امام در حال برگزاری است.

مراسم بازخوانی صحیفه امام خمینی(ره) توسط انجمن اسلامی مستقل دانشگاه کاشان در مزرعه آفتابگردان بسیج دانشجویی

وی ادامه داد: اما با افزایش فعالیت های تشکل های انقلابی در مزرعه آفتابگردان بسیج دانشجویی و استقبال دانشجویان از این برنامه ها، متاسفانه معاونت فرهنگی طبق روال گذشته خود در صدد برآمد که به نوعی جلوی جریان سازی تشکل های انقلابی و بخصوص بسیج را بگیرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: متاسفانه معاونت فرهنگی دانشگاه در یک اقدام کاملا بغض آلود در کمال بی اخلاقی اقدام به نامه نگاری با اساتید دانشکده کرد تا به وسیله آنها بتواند راهی برای گرفتن مزرعه و تصاحب آن بدست آورد. طبق نامه زیر در اتوماسیون اداری دانشگاه حسین ستار از جناب استاد «زاهدی فر» استاد دانشکده فیزیک و استاد «بازیگران» استاد دانشکده ریاضی و استاد «نعیمی» استاد دانشکده شیمی درخواست می کنند که نظرشان را راجع به برنامه فرهنگی برگزار شده در مزرعه بیان کنند و بلافاصله (به زمان های ارسال دقت کنید) و قبل از جواب اساتید، درخواست تشکیل شورای نظارت را می دهند!!

علی اکبری در ادامه بیان داشت: جالب آنکه قبل از دریافت جواب اساتید، ایشان درخواست تشکیل شورای نظارت برای تصمیم گیری راجع به مزرعه آفتابگردان کرده اند. متاسفانه افکار عمومی دانشگاهیان انقلابی که منتظر تشکیل جلسه شورای نظارت جهت بررسی تخلفات انتشار عکس سران فتنه در دانشگاه برای چندمین بار از سوی تشکل معلوم الحال بود، شاهدیم که شورای نظارت دانشگاه نیز سیاستی دیگر را در حال طی کردن است! حال سوال بنده این است که آیا دانشگاه می تواند مکان هایی تحت مالکیت بسیج دانشجویی را تصاحب کند و بسیجیان را بیرون بیاندازد؟ مگر بهانه معاون برای لغو مراسمات مزرعه جواب اساتید نبوده!! چرا باید قبل از دریافت نظر اساتید درخواست تشکیل شورای نظارت داده شود یا ایشان جواب اساتید را می دانسته !!!! که در این صورت طرح سوال از ایشان برای چه بوده! ؟یا اینکه جواب اساتید برای ایشان و هدفشان مهم نبوده است!؟؟؟

وی افزود: حال آنکه دو تن از اساتید مورد مکاتبه با برگزاری چنین مراسمی موافقت کردند. سوال مهم درباره نگارش این نامه اینجاست که سابقه مراسمات برگزار شده در دانشکده علوم پایه حاکی از آن است که همه چیز مهم است الا فرهنگ و حفظ سکوت. مراسم پارسال و زمانی که دانشکده و مزرعه سیاه پوش بود صدای آهنگ گروه های معلوم الحال تا درب ورودی دانشگاه می رسید و تا کار به جایی رسید که خود دانشجویان دست به کار شدند و با گفتگو با مسئول انتظامات تصمیم گرفته شد قبل از برخورد دانشجویان انقلابی عزادار رویه را متعادل سازند. آیا آن موقع هم معاونت فرهنگی نامه نگاری با اساتید گرامی را در دستور کار داشتند !. آیا آن موقع هم دغدغه محیط فرهنگی دانشگاه را داشتند!!!

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان تصریح کرد: سوال دیگر این است برنامه های تشکل های انقلابی و بسیج در زمان تعطیلی و مابین کلاس ها برگزار می شود و حتی برای رعایت حال دانشجویانی که گذر می کنند از سیستم صوت هم استفاده نمی شود.

در این خصوص نامه ای هم خدمت معاونت فرهنگی ارسال شد که به شرح زیر می باشد:

علی اکبری تاکید کرد: جای تاثر بنده در اینجاست هنوز اندک زمانی از سخنان امام خامنه ای  مبنی بر حمایت از دانشجویان دغدغه مند و انقلابی نمی گذرد، چرا باید مسئولینی در دانشگاه که مدعی ولایت مداری می باشند همچنان به فعالیت های خود علیه بسیجیان ادامه دهند و امیدوارم مسئولین ولایتمدار مسئول هر چه سریعتر به این امورات رسیدگی کنند.

وی گفت: جان کلام و دلگرمی ما بسیجیان را امام خامنه ای می فرمایند که برای یادآوری آقایان دوباره بازگو می کنم که در دیدار مسئولین دانشگاه ها فرمودند: کاری کنید فضا بیفتد دست جوانِ مؤمنِ انقلابیِ خوش‌روحیّه‌ با انگیزه‌ دارای احساس عزّت‌ به‌ نفس و متدیّن. یکی از بزرگ‌ترین مسئولیّت های شما این است: کاری کنید که این مجموعه‌های مؤمن و سرشار از ایمان به انقلاب و به اسلام حرف اوّل را بزنند؛ فضای غالب دست اینها باشد؛ این جزو وظایف شما است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان در پایان خاطرنشان کرد: آقای وزیر بدانید داس معاونین دانشگاه ها برای دانشجویان انقلابی و مومن و بسیجی همچنان تیز و برنده است و آنچه قطعی می باشد آن است که: «مطمئنا با وجود تمام محدودیت ها و فشارهایی که مستمرا با روی کار آمدن معاونت فرهنگی جدید به بسیج دانشجویی و دانشجویان انقلابی وارد می شود تا آخر در میدان هستیم چه مسئولین وزارت رسیدگی کنند چه رویه حمایتی خود را ادامه دهند

منبع:دانشجو

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز