چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
 اصلا بعید نیست که دشمنان از طریق جریان رسانه ای به دنبال نفوذ در کشور باشند   

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اصلا بعید نیست که دشمنان از طریق جریان رسانه ای به دنبال نفوذ در کشور باشند، اگر کسی نفوذ را انکار کند قرآن را انکار کرده است.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه ‌شنبه) در سلسله نشست کالبد شکافی پروژه نفوذ و تاثیرات توافق هسته‌ای که در تالار خلیج‌فارس دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران برگزار شد با بیان اینکه برخی معتقدند واژه “نفوذ” به تازگی به ادبیات وارد شده است، اظهار داشت: عده‌ای در حال تلاش هستند که تلاقی کنند نفوذ یک اسم رمز است و برای برخورد با یک جریان سیاسی در درون کشور بوجود آمده است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور با ویژگی عصبانیت خود در خصوص نفوذ موضع گیری کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اصلا بعید نیست که دشمنان از طریق جریان رسانه‌ای به دنبال نفوذ در کشور باشند، اگر کسی نفوذ را انکار کند قرآن را انکار کرده است.

رسایی تاکید کرد: دشمن به دنبال تغییر در دستگاه محاسباتی ماست، اگر در این ۳۷سال پیروزی انقلاب نتوانسته دستگاه محاسباتی را تغییر دهد به دلیل وجود ولی فقیه بوده است.

وی ادامه داد: برخی چهره های سیاسی عناوین یار امام، نخست وزیر امام و…  را نداشتند به هیچ وجه مطرح نمی‌شدند. برخی‌ها از ابتدا به امام اعتقاد نداشتند یا اگر داشتند در طول مسیر انقلاب دیدگاهشان تغییر کرد.

عضو کمیسیون اصل نود افزود: برخی آقایان مثل موسوی خوئینی ها می‌گفتند ما از ابتدا به ولایت فقیه اعتقاد نداشتیم اما از ترس امام جرات بیان این را نداشتند.

رسایی خاطرنشان کرد :نفوذ فقط به حال حاضر مربوط نمی شود بلکه در تاریخ نیز نفوذ وجود داشته است. دشمن برای نفوذ به دنبال نقاط ضعف و یا خانواده فرد است و از آن طریق به تغییر محاسباتی وی می‌پردازد که اغلب این موارد در مسئولین یا خانواده آنها دیده می‌شود.

وی ادامه داد: نفوذ آن روز اتفاق افتاد که فرزندان اغلب همین آقایان در خارج از کشور تحصیل می‌کردند.

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت واژه نفوذ گفت: برخی اوقات مسئولین و یا برخی رسانه‌ها گفت‌وگو یا مقالاتی منتشر می‌کنند که سطح نفوذ را تنزل می‌دهد و این موضوع بسیار خطرناک و بد است.

رسایی به تعریف نفوذ پرداخت و گفت: نفوذ یعنی در لباس انقلاب علیه انقلاب صحبت کردن و یا با سابقه انقلابی علیه انقلاب سخن گفتن، انکار نفوذ همان انکار تاریخ کشور است و کسی که نفوذ را انکار کند گویی دشمنی دشمن را انکار کرده است.

وی تصریح کرد: مشکل آمریکا با جمهوری اسلامی ایران موضوع هسته‌ای نیست زیرا پاکستان یک جمهوری اسلامی است و دارای فعالیت هسته‌ای است، مشکل آنها بر سر حاکمیت ولایت فقیه است. در نظام پادشاهی و تک‌فردی پادشاه یا فرد حاکم محکوم احکام خود نیستند بلکه حاکم احکام خود هستند.

عضو کمیسیون اصل نود ادامه داد: اما در نظام ولایت فقیه ولی فقیه محکوم احکام خود است، در نظام تک قطبی فرد حکومت می‌کند اما در نظام ولایت فقیه تقوا حاکم است و در این نظام نسبت به ولی فقیه نفوذ ممکن نیست.

رسایی علل نفوذ در افراد را ناشی از بی‌تقوایی، عدم قدرت، عدم اداره و توان مدیریتی، نفهمیدن و… دانست و گفت: در دوره اصلاحات دوگانگی در کشور مطرح شد، برخی‌ها اینگونه القاء کردند که عده‌ای در کشور خشونت‌طلب و متولی دین سخت هستند، عده‌ای دیگر نیز هستند که اسلام آنها رحمانی است و متولی دین آسان در جامعه هستند و طوری وانمود کردند که دعوا بر سر دین سخت و آسان است.

وی ادامه داد: جامعه‌شناسان آنها پس از برنامه‌ریزی و تحقیقات به این نکته رسیده بودند که سابقه ملت نشان می‌دهد که آنها اگر بین دینداری و بی‌دینی قرار گیرند دینداری را قبول می‌کنند و هزینه آن را نیز می‌دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اما این ملت اگر بین دین سخت و آسان قرار گیرند دین آسان را انتخاب می‌کنند و این طبیعت انسان است که به دنبال راحتی برودو با همین تفکر علیه جریانی که دین سخت را عرضه می‌کردند تبلیغ انجام دادندو گفتند که سپاه، روزنامه کیهان، آیت‌الله مصباح و… متولیان دین سخت در کشور هستند و بین مردم این تلقی شد که دعوا بر سر سخت و آسان است و آنها در این مسیر موفق شدند.

رسایی تصریح کرد: از آن طرف نیز سعید حجاریان، روزنامه صبح امروز، آیت‌الله صانعی و… نیز متولیان دین آسان شدند و این موضوع تا زمان کنفرانس برلین ادامه پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: متولی اصلی پخش کنفرانس برلین آقای لاریجانی بود و بعد از این کنفرانس همین اصلاح‌طلبانی که امروز سخنان ایشان را تیتر یک رسانه‌های خود می‌کنند آن روز به انتقاد از لاریجانی می‌پرداختند.

عضو کمیسیون اصل نود گفت: بنده روزی در مجلس به آقای لاریجانی گفتم اگر شما امروز تیتر یک این رسانه‌ها هستید یادتان نرود که روزی علیه شما تیتر می‌زدند و لاریجانی امروز را علیه لاریجانی دیروز تیتر می‌کنند.

رسایی با تاکید بر اینکه بعد از پخش کنفرانس برلین جریان اصلاحات آمریکایی فرو پاشید، گفت: مردم نیز متوجه شدند که دعوا بر سر دین سخت و آسان نیست، بلکه بر سر دینداری و بی‌دینی است.

وی ادامه داد: جریان اصلاحات آن روز به دنبال آزادی سیاسی بود و نتیجه آن، این شد که در انتخابات شوراهای دوم که آن موقع شورای نگهبان نقشی نداشت و مجلس ششم نیز روی کار بود با کانداتوری افرادی از نهضت آزادی و جبهه ملی میزان مشارکت به حد قابل توجهی فروکش کرد و یک انسداد سیاسی رخ داد.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه سخنان خود با  انتقاد از عدم تعریف مفهوم اعتدال گفت: دیروز دوگانه سخت و آسان را مطرح کردند و امروز دیگر جریان اصلاحات نیست بلکه جریان اعتدال است و به همان مرض دچار شده است، در گذشته اصلاحات تعریف نشده بود و امروز نیز از اعتدال تعریف درستی نشده است.

رسایی افزود: ما بعضا شاهدیم مواردی که عمل می‌شود نشان از اعتدال نیست و خلاف آن است، نه اصلاحات، نه اعتدال و اصولگرایی حسن و قبح‌شان عقلی نیست.

وی تصریح کرد: اگر اصولگرایی پارتی‌بازی، اشرافیگری نباشد آن اصولگرایی به درد نمی‌خورد، جریان اعتدال امروز دوگانه معیشت و تحریم را درست کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در گذشته آزادی سیاسی مطرح می‌شد امروز رونق اقتصادی مطرح می‌شود و برجام ثابت خواهد کرد که این دوگانه دروغ است.

رسایی در ادامه سخنان خود به موضوع پروژه نفوذ در دوران پسابرجام اشاره کرد و گفت: پروژه نفوذ در این دوران سه مرحله دارد که مراحل آن به ترتیب آشکار، نیمه‌پنهان و پنهان است. در دوره آشکار دشمن به دنبال تغییر معادلات قدرت در داخل با حمایت جریانات سیاسی است. اینکه رئیس جمهور آب خوردن را نیز به تحریم‌ها متصل می‌کند این موضوع یعنی اینکه نفوذ صورت گرفته است.

وی افزود: مرحله دوم مرحله نیمه‌پنهان است که دشمن در میان‌مدت به دنبال برهم زدن معماری سیاست خارجی در منطقه است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: ما اگر در حزب‌الله، در سوریه و… سرمایه‌گذاری نمی‌کردیم امروز داعش در تهران جولان می‌داد.

رسایی به مرحله سوم نفوذ در پسابرجام اشاره کرد و گفت: در این مرحله که پنهان نام دارد دشمن با یک برنامه‌ریزی بلندمدت و با هدف براندازی فعالیت می‌کند و ما نباید فریب لبخند و بازی آنها را بخوریم. اگر شروط رهبری در خصوص برجام نبود نظام را سرنگون می‌کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه دشمن در خصوص نفوذ بین جوانان نیز گفت: نتوانستن مهمترین پروژه نفوذ دشمن در بین جوانان است، ما برای موشک انقلاب نکردیم دلیل اصلی انقلاب ما این بود که کفر نباید بر ما حاکم باشد. جوانان ما نیز باید بادانش و اتکا به خود این مسیر را پیش ببرند و در مقابله با نفوذ هوشیار باشند.

نماینده مردم تهران در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شما درباره اظهارات رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی سفارت آمریکا در گفت‌وگو با نشریه ایتالیایی چیست، گفت: آقای روحانی در خصوص بازگشایی سفارت آمریکا از واژه مشروط استفاده کرده و محل نقد و اشکال جدی نیست.

رسایی همچنین در خصوص تقدم و تاخر پیام‌های جداگانه رئیس جمهور درباره حوادث تروریستی در پاریس و لبنان گفت: نامه رئیس جمهور به فرانسوی‌ها کار بد و بی‌خاصیتی بود باید در این نامه به آنها اعلام می‌کرد که اینگونه اقدامات محصول کارهای شما بوده است.

وی ادامه داد: خروجی این حادثه در فرانسه این بود که مسلمانان باید در این کشور محدود شوند و به عبارت دیگر یک ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاد و هدف اصلی دشمن این بود که در راستای پروژه اسلام‌هراسی گام بردارد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: رئیس جمهور فرانسه به صورت جداگانه پاسخ پیام‌های همه مسئولین کشورهای دیگر را داد اما پاسخ نامه آقای روحانی را نداد، اگر چنین اتفاقی در ایران می‌افتاد، رئیس جمهور فرانسه اعلام می‌کرد که ایران بی‌امنیت است و ما نمی‌توانیم در یک کشور بی‌امنیت حضور پیدا کنیم.

رسایی همچنین در خصوص برجام نیز گفت: اگر به شروط رهبری توجه شود خطر و زیان‌ها برجام به حداقل خواهد رسید.

وی در خصوص واژه کاسبان  تحریم که از سوی رئیس جمهور مطرح شده بود گفت: ما نوکر برجامی هستیم که شروط رهبری در آن عمل شود و کاسب تحریم کسانی هستند که به دنبال دور زدن شروط رهبری باشند، شروطی را که رهبری در نامه به رئیس جمهور تعیین کردند در نامه نمایندگان نیز بود و ما در گزارشی به مقام معظم رهبری آن را ارائه کردیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز