جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
 صادرات، صیفی‌جات را گران کرد/ گوجه فرنگی گران می‌شود   

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان از افزایش ۲۰ درصدی نرخ صیفی جات به دلیل سرمای هوا و همچنین صادرات به عراق خبر داد و گفت: احتمال دارد تا چند روز آینده نیز قیمت گوجه در اصفهان ۱۵ درصد گران تر شود.

به گزارش ندای اصفهان ،با توجه به تغییر فصل و سردی هوا و همچنین تمام شدن برخی از سبزی و صیفی جات فصل تابستان، تا حدودی قیمت ها رو به افزایش رفت
وی با اشاره به اینکه به دنبال بارندگی های جنوب طی چند هفته گذشته مقداری از محصولات کشاورزی از جمله سبزی و صیفی جات از بین رفت، تاکید کرد: این اتفاقات موجب شد قیمت سبزی و صیفی جات در اصفهان حدود ۲۰ درصد افزایش یابد.
رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان یکی دیگر از دلایل افزایش نرخ صیفی جات را صادرات این محصولات به عراق عنوان کرد و افزود: با توجه به نزدیک شدن اربیعین حسینی عراقی ها درخواست خود برای صیفی جات را افزایش دادند و حتی خودشان در مراکز تولید کشور ،اقدام به خرید این محصولات برای کشورشان کرده اند.
وی بیان داشت: در حال حاضر خیار گلخانه ای و درختی، گوجه گلخانه ای و بوته ای و بادمجان و همچنین سیب درختی و انار به عراق صادر می شود.
اطرج به قیمت برخی صیفی جات در بازار میوه و تره بار اصفهان اشاره کرد و گفت: در حاضر قیمت بادمجان قصری بندری ۱۶۰۰ تومان، بادمجان قصری کازرونی ۱۰۰۰ تومان، بادمجان دلمه ای نو بندری ۱۴۰۰ تومان، بادمجان دلمه ای کازرونی ۸۰۰ تومان، بادمجان گلخانه ای ۲۵۰۰ تومان، بادمجان نمونه ارگانیک ۳۰۰۰ هزار تومان، انواع پیاز ۹۰۰ تومان، سیب زمینی ۸۰۰ تومان، شلغم ۱۰۰۰ تومان، کاهو پیچ و بلند ۸۰۰ تومان، کرفس ۶۰۰ تومان، کلم سفید ۶۰۰ تومان، کلم قرمز ۸۰۰ تومان، کدو خورشتی ۱۴۰۰ تومان، گوجه بوته ای نو ۱۷۰۰ تومان، گوجه گلخانه ای ۳۰۰۰ هزار تومان، گوجه انباری ۱۲۰۰ تومان، گل کلم ۱۰۰۰ تومان، لبو ۱۰۰۰ تومان، هویج ۱۲۰۰ تومان، خیار بوته ای نو ۱۶۰۰ تومان، خیار کهنه بین ۱۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان است که درب مغازه ها با ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت به فروش می رسد.
وی با اشاره به اینکه در این مدت نرخ پیاز ۱۰ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: احتمال دارد تا چند روز آینده قیمت گوجه ۱۵درصد گران تر شود.
رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان در ادامه با بیان اینکه بازار میوه اصفهان اکنون کمبودی ندارد، گفت:  پرتقال تامسون شمال بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، پرتقال جنوب بین ۱۸۰۰ تا ۱۴۰۰ تومان، پرتقال تامسون جنوب بین ۳۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، نارنگی برگی بین ۲۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان، نارنگی تخم ژاپنی بین ۳۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، کیوی بین ۲۸۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، انار بین ۳۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان، موز بین ۳۰۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار تومان، سیب درختی بین ۲۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان، لیمو شیرین بین ۳۰۰۰ هزار تا ۲۰۰۰ تومان در بازار عمده فروشی عرضه می شود که درب مغازه ها با ۲۵ درصد افزایش، فروخته می شود.

انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز