چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۸
یک مقام آمريکايی مطرح کرد؛
 پیش‌نویس قطعنامه جدیدی درباره تحریم ایران در حال تهیه است   

در حالی که مذاکرات هسته‌ای ايران و گروه ۱+۵ در وين تا جمعه تمديد شده است، يک مقام ارشد آمريکایی روز سه‌شنبه ۱۶ تيرماه گفته است، مذاکره کنندگان در حال تهيه پيش‌نويس قطعنامه جديدی هستند که در ارتباط با توافق جامع با ايران بايد به شورای امنيت سازمان ملل متحد ارائه شود.

به گزارش ندای اصفهان، این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده به خبرگزاری فرانسه گفته است: «در توافق احتمالی با ایران، محدودیت‌ها (تحریم‌ها) در خصوص برنامه موشکی و تجارت تسلیحاتی جمهوری اسلامی ادامه خواهد داشت.»

از زمانی که پرونده هسته‌ای ایران از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شورای امنیت سازمان ملل متحد رفت، این شورا شش قطعنامه تحریمی علیه ایران صادر کرد. طبق این قطعنامه‌ها، برنامه موشکی ایران و همچنین صادرات و واردات تسلیحات نیز مورد تحریم قرار گرفتند.

به گزارش رادیو فردا، این در حالی است که پیشتر آمریکا اعلام کرد، به رغم پایان یافتن مهلت تمدید مذاکرات هسته‌ای تا روز سه‌شنبه ۱۶ تیرماه، این مذاکرات تا روز جمعه یعنی سه روز دیگر تمدید شده است.

در همین رابطه نیز تعلیق تحریم‌های در نظر گرفته شده علیه ایران بر اساس توافق موقت ژنو تا روز جمعه ادامه خواهد داشت و معتبر خواهد بود.

در همین حال، جلسه وزیران خارجه ۱+۵ بدون حضور وزرای چین و روسیه در روز سه‌شنبه برگزارشد. لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه، نیز عصر سه‌شنبه محل مذاکرات را ترک کرد.

گزارش‌ها همچنین حاکی است که یک مقام آمریکایی در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ گفته است: «اگر ما بعد از این همه مذاکره، پیشرفت و نزدیک شدن به خط پایان، در نهایت به توافق نرسیم، یک تراژدی خواهد بود.»

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز