چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۷
 نشانه های دوستی خاله خرسه؛ نشانه های دوست واقعی   

همانطور که هر از گاهی قفسه ها را مرتب می کنید باید روابط دوستانه ی خود را نیز مرتب و تمیز نمائید. هر از گاهی درباره ی دوستی های خود بیاندیشید و مطمئن شوید که از ادامه ی آن رابطه احساس خوبی دارید و هنگامی کنار شما هستند،نگران زندگی تان نیستید.

به گزارش ندای اصفهان، بسیاری از ما در زندگی با افراد ارتباط عاطفی داریم. آنها ممکن است اعضای خانواده مان، مادر، برادر، دختر یا دوستی باشند که از دوران مدرسه داشته ایم. شاید مدت هاست با یکدیگر صحبت نکرده ایم، اما زمان و فاصله نمی توانند پیوندی را که بین ما وجود دارد، از بین ببرد. اما چه می شود که گاهی برخی روابط تا این حد عمیق می شوند و چه چیزی موجب می شود، یک دوستی بعد از سالها به پایان برسد و یا مجبور باشیم این رابطه را قطع کنیم؟
یک روانشناس معتقد است گاهی آنقدر به بودن با یک نفر عادت می کنید که تمام ضعف ها و کاستی هایش را می پذیرید. به خودتان زمان بدهید، هر از گاهی درباره ی دوستی با او بیاندیشید، نباید چیزهای بلااستفاده را انبار کنید. البته پیش از هرگونه قطع رابطه برای حل مشکلات آن رابطه تمام تلاش خود را انجام دهید، زیرا بازگرداندن رابطه ای که به طور رسمی خاتمه یافته آسان نیست. لوین می گوید، گاهی لزومی ندارد رسما اعلام کنید که قصد قطع ارتباط با دوستی را دارید، فقط فاصله گرفتن از او کفایت می کند.
با این وجود، گاهی تشخیص اینکه آیا ادامه ی این رابطه به سود شماست یا ضررتان دشوار است. در اینجا ۶ مورد از علائم رابطه ی بی ثمر را برایتان بازگو می کنیم:

به شما خیانت می کند

اگر دوستتان بزرگ ترین راز زندگی شما را فاش نمود یا با فرد مورد علاقه ی شما مثلا شوهرتان قرار عاشقانه گذاشت و یا پشت سر شما اقدامات وحشتناکی انجام داد، هرگز بار دیگر به او اعتماد نکنید.  روان شناسان این گونه موارد را قاتلین رابطه می دانند زیرا چنان گستاخانه هستند که امکان نادیده گرفتن آنها وجود ندارد. پیش از قطع ارتباط با یک دوست، خوب بیاندیشید و مطمئن شوید که خیانتش آنقدر وحشتناک بوده که امکان ارتباط دوباره وجود ندارد.

یک دوست واقعی همیشه حامی است و این موضوع در سخنانش دیده می شود. او باعث می شود شما نسبت به خود احساس خوبی داشته باشید و با گفتارش اعتماد به نفس تان را بالا نگه می دارد

موجب سردرد شما می شود

گاهی درک اینکه یک رابطه باید پایان پذیرد آسان است، به عنوان مثال به دلیل شکاف های ترمیم ناپذیر، اما گاهی دلایل و چرایی آن چندان آشکار نیست. در این گونه موارد به زبان بدن خود گوش دهید. اغلب مردم با بیش از یک مورد از این احساسات دست به گریبانند. احتمالا پس از ملاقات با این دوست دچار سردرد یا دل درد می شوید، بدین ترتیب بدنتان به شما می گوید که اوضاع خوب پیش نمی رود.

مایه ی آبروریزی شماست

یک دوست باید مایه ی مسرت دوستش باشد، یا فردی مورد اعتماد برای او. نباید این رابطه به نحوی باشد که شما دوستتان را از خانواده یا دیگر دوستانتان پنهان کنید. گرچه همه گاهی لحظات خجالت آوری را تجربه می کنند اما اگر از فردی دائما رفتارهای غلط و اشتباه که مایه ی آبروریزی هستند، می بینید، قطعا او را در لیست افرادی که قصد قطع رابطه با آنها را دارید، جای دهید.

کسل کننده است

دوستی ها بر پایه های احساس استوارند. اگر بیش از حرف های واقعی، درباره ی آب و هوا صحبت می کنید، او را رها کنید. اگر در حال صرف ناهار با دوستی هستید اما در دل آرزو می کردید که جای دیگری یا با دیگری بودید، از خودتان علتش را جویا شوید. اگر هنگامی که با او هستید، حواستان جای دیگریست پس درباره ی قطع رابطه با او بیاندیشید.

شما را به خاطر خودتان نمی خواهد

مراقب باشید و ببینید که دوستتان به چه دلیل شما را می خواهد. گاهی اوقات دوستتان برای این که منفعتی از شما به او می رسد کنارتان است و به محض این که شما برایش دیگر فایده ای نداشته باشید براحتی ترک تان می کند. چنین فردی هرگز نمی تواند دوست واقعی باشد؛ بنابراین مراقب باشید آنها را به زندگی تان راه ندهید.

چگونگی قطع رابطه

نحوه ی قطع رابطه از تصمیم درباره ی قطع رابطه بسیار دشوارتر است، در واقع ساده ترین بخش همان تصمیم بر قطع رابطه است. چنانچه مصمم هستید، وارد عمل شوید، گرچه قطعا تعارضات ناخوشایندی پیش روی شما قرار خواهد گرفت. نباید انتظار داشته باشید که همه چیز در کمال آرامش پیش رود.
ابتدا، از تصمیم خود مبنی بر قطع رابطه مطمئن شوید. که از دوست خود عصبانی هستید، تصمیم گیری را به بعد از آرام شدن هر دو نفر موکول نمائید. حرفهایی را که می خواهید به او بگویید یکبار یادداشت کنید و بخوانید، چون این صحبت شما را تا آخر عمر فراموش نمی کند. از وسوسه ی دوستان مشترک تان مبنی بر قطع رابطه با او اجتناب کنید.

**دوستان واقعی خود را بشناسیم**

خیلی ها می خواهند بدانند یک دوست واقعی کیست و چگونه می شود او را شناخت؟ روش های زیر به شما در شناختن او کمک می کند:

سخنانی سرشار از دلگرمی

یک دوست واقعی همیشه حامی است و این موضوع در سخنانش دیده می شود. او باعث می شود  شما نسبت به خود احساس خوبی داشته باشید و با گفتارش اعتماد به نفس تان را بالا نگه می دارد. هرگز شما را تحقیر نمی کند و کاری نمی کند که شما نسبت به خود احساس بی ارزشی کنید. اگر کسی مدعی است که دوست واقعی تان است، پس باید وقت بگذارد و حرف هایتان را بشنود. در یک دوستی واقعی، دو طرف افکارشان را با یکدیگر در میان می گذارند و بازخورد دریافت می کنند.

به گفت وگو با شما تمایل دارد

گفت وگو در هر ارتباطی بویژه دوستی نقش مهمی دارد. اگر شما احساس می کنید خیلی ساده و راحت می توانید افکارتان را با دوست تان در میان بگذارید و هنگام صحبت کردن احساس آرامش کنید و با او راحت باشید و او نیز در مورد شما همین احساس را داشته باشد و در حقیقت دوست داشته باشید با یکدیگر صحبت کنید شما دوستان خوبی هستید.

اگر دوستتان بزرگ ترین راز زندگی شما را فاش نمود یا با فرد مورد علاقه ی شما مثلا شوهرتان قرار عاشقانه گذاشت و یا پشت سر شما اقدامات وحشتناکی انجام داد، هرگز بار دیگر به او اعتماد نکنید

او غیبت نمی کند

اگر فرد به اصطلاح دوست شما اهل غیبت  است  شک نداشته باشید،  پشت سر شما هم حرف هایی خواهد زد. گرچه همه دوست دارند گاهی اوقات از این یا آن حرف هایی بزنند. اگر روزی دیدید دوستتان دائم غیبتمی کند و در باره دیگران حرف های نامربوطی می زند، مطمئن باشید که این کار را درمورد شما نیز انجام خواهد داد.

برای شما وقت می گذارد

گرچه زندگی امروزه پر از گرفتاری و مشغله است تا آنجا که به فرد اجازه نمی دهد حتی براحتی غذایش را بخورد یا خواب کافی داشته باشد، اما یک دوست واقعی همیشه برای شما وقت دارد بخصوص اگر به او نیاز داشته باشید.

به قول هایش عمل می کند

اگر به نظر می رسد  دوستتان به وعده هایش عمل می کند و بیشتر مواقع شما را سرگردان باقی نمی گذارد یا کارهایی را که قرار است انجام دهید فراموش نمی کند، او دوست واقعی است، زیرا برای دوستی تان ارزشی قائل است.
برای پیدا کردن یک دوست خوب، خودتان یک دوست واقعی باشید. می گویند اگر می خواهید دنیا تغییر کند، آن تغییر را ابتدا از خودتان شروع کنید.

منبع: تبیان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز