سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۸
خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛
 وزرای خارجه برای افزایش فشارها به ایران به وین بازمی گردند   

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در مطلبی که در روزنامه فایننشال تایمز منتشر کرده تاکید می کند "در حالی که توافق در دسترس است، اما هیچ تضمینی برای موفقیت آن وجود ندارد."

به گزارش ندای اصفهان، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از ادامه روند مذاکرات هسته ای نوشت: «وزرای خارجه اروپایی اواخر روز چهارشنبه در حال بازگشت به وین به منظور افزایش فشارها به تهران هستند تا به بن بست های توافق هسته ای ایران پایان دهند.

 

مذاکره کنندگان غربی به دنبال انجام توافق نهایی هستند تا بعد از آن برای تایید، به صحن کنگره آمریکا برود.»

 

 

این خبرگزاری افزود: «امشب وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس به وین می رسند تا فشارها را به ایران افزایش دهند. طبق گفته منابع دیپلماتیک احتمال دارد توافق هسته ای تا پایان روز پنجشنبه به سرانجام برسد.

 

اگر توافق تا پایان پنج‌شنبه برای کنگره آمریکا ارسال شود، نمایندگان آمریکایی ۳۰ روز فرصت خواهند داشت تا آن را بررسی کنند، اما اگر جان کری تا پایان پنج‌شنبه نتواند توافقی را برای نمایندگان کنگره بفرستد آنها دو ماه برای بررسی آن فرصت خواهند داشت و به این ترتیب اجرای توافق به تاخیر خواهد افتاد.
خبرگزاری فرانسه با اشاره به اظهارات رئیس جمهور ایران اضافه کرده است: «حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در خصوص مذاکرات و توافق احتمالی ابراز خوشبینی کرده و گفته است دولت وی اقتصاد خود را برای پس از برداشتن تحریم‌ها آماده کرده است.
وی گفت: “مذاکرات با گروه ۱+۵ در مرحله حساسی است و جمهوری اسلامی ایران آماده دوره پس از مذاکرات و پس از تحریمهاست.»
روحانی این اظهارات را در فرودگاه مهرآباد تهران پیش از پرواز به روسیه برای شرکت در نشست سازمان همکاری شانگهای عنوان کرد که ایران خواستار پیوستن به آن است.»

 

 

این خبرگزاری با بیان اینکه “بر اساس گزارش ها، متن توافق اصلی و پنج ضمیمه پیچیده آن تا حدود زیادی نگارش شده” می افزاید:یک مقام آمریکایی گفت “ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دو بار و به مدت سه ساعت دیدار کردند تا جزئیات این توافق را که بسیار پیچیده است نهایی کنند.”
خبرگزاری فرانسه تاکید می کند که “ناظران می‌گویند بعید است مذاکرات بعد از دو سال گفتگوهای فشرده و سخت از هم بپاشد” و می نویسد: «با این حال، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در مطلبی که در روزنامه فایننشال تایمز منتشر کرده تاکید می کند “در حالی که توافق در دسترس است، اما هیچ تضمینی برای موفقیت آن وجود ندارد.”»

 

 

 

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز