جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

راه قدردانی از شهدای هفتم تیر، اجرای عدالت در سنگر قضاوت است

پژوهشگر مسائل دینی گفت: قدردانی از خون این شهید و همه شهدای هفتم تیر و دستگاه قضائی این است که از این میراث بزرگ انقلاب حفاظت کنیم، همچنین در سنگر قضاوت موازین دقیق و عادلانه را رعایت کرده و در حوزه مسؤولیت نیز عدالت را اجرا کنیم.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام سیدحسین بهشتی‌نژاد، پژوهشگر مسائل دینی، صبح امروز در مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در ارتباط با اسوه بودن پیغمبر اظهار کرد: حضرت امیرالمؤمنین درباره پیامبر می‌فرمایند سیره پیغمبر اعتدال، سنت پیغمبر رشد، سخن پیغمبر فصل‌الخطاب و حکم و فرمانروایی پیامبر بر اساس عدل بود؛ عدالت‌محور بودن مأموریت دستگاه قضائی کشور است و کل هستی هم بر این امر استوار است؛ هیچ عاملی به جامعه عافیت فکری و اخلاقی نمی‌دهد، جز اینکه عدالت اجرا شود.

این پژوهشگر مسائل دینی خاطرنشان کرد: امام قبل از انقلاب فرمودند من به عدل بهشتی، علم بهشتی و دین بهشتی اعتقاد دارم و این شخص جمع عقلانیت، علم و دین است؛ شهید بهشتی از بن دندان به همه باورهای مذهبی اعتقاد راسخ داشت؛ قدرت ایمان و باروهای مذهبی به خاطر محیطی بود که وی در آن پرورش یافته بود.

وی با بیان اینکه شهید بهشتی در بین دو خاندان بهشتی و مدرس خاتون‌آبادی بزرگ شده بود، یادآور شد: مرحوم خاتون‌آبادی کسی بود که امام هم از محضر این عالم تحصیل کرده بود و نقل شده که یک علت احترام ویژه امام به شهید بهشتی، به دلیل قدردانی از استادش، آقای خاتون‌آبادی بود که جد مادری شهید بهشتی محسوب می‌شد.

بهشتی‌نژاد ادامه داد: شهید بهشتی از محضر اساتیدی چون میزرا علی آقای شیرازی و آیت‌الله ارباب در اصفهان و حضرت امام، علامه طباطبائی، محقق داماد و مرحوم حجت در قم بهره برد که همه در فقه، فلسفه، عرفان و حکمت متعالیه سرآمد بودند و به همین دلیل از شهید بهشتی یک قدرت عظیم علمی از همان دوران نوجوانی و جوانی را دیدیم.

این پژوهشگر مسائل دینی با اشاره به کارهای فرهنگی و مبارزاتی و همچنین مسؤولیت‌ها و کارهای شاخص شهید بهشتی بعد از انقلاب عنوان کرد: آوردن اصل ولایت فقیه در قانون اساسی یکی از کارهای مهم شهید بهشتی برای انقلاب است؛ این شهید از سال ۱۳۳۰ به فکر کادرسازی برای نهضت‌های اسلامی بود.

وی ضمن تأکید بر روحیه خلاق و مولد شهید بهشتی گفت: مدرسه عالی تربیتی و قضائی قم را در سال ۵۹ پایه‌گذاری کرد که از آن به بعد تربیت قاضی و انتقال دستگاه قضای طاغوت به سمت دستگاه قضائی اسلامی را دنبال کرد و این سرمایه عظیمی که در دستگاه قضائی داریم، مرهون تلاش‌های این شهید است.

بهشتی‌نژاد در پایان تصریح کرد: قدردانی از خون این شهید و همه شهدای هفتم تیر و دستگاه قضائی این است که از این میراث بزرگ انقلاب حفاظت کرده و در سنگر قضاوت موازین دقیق و عادلانه را رعایت کنیم و در حوزه مسؤولیت نیز عدالت را اجرا کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715