جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸

گفت‌وگوی بی‌واسطه رئیسی با مردم محروم جنوب‌شرق پایتخت/ رئیس جمهور: استان‌های شرقی و غربی در تهران ایجاد می‌شود

رئیس جمهوری به منظور دیدارهای مردمی و بررسی مسائل و مشکلات طرح‌های مختلف، به شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا سفر کرد و ضمن بازدید از پروژه‌های نیمه تمام، دستورات لازم برای رفع موانع و اجرای عملیات را صادر کرد.

به گزارش ندای اصفهان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری کشورمان، صبح امروز در ادامه سفرهای استانی خود و همزمان با اولین سالروز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، به اتفاق هیأت همراه در سفری نیم روزه به دیار ۱۵ خرداد، وارد شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در جنوب‌شرق استان تهران شد.

رئیس جمهوری در این سفر که به منظور دیدارهای مردمی و بررسی مسائل و مشکلات طرح‌های مختلف انجام گرفت، از برخی پروژه‌های مهم این سه شهرستان بازدید و دستورات لازم را برای رفع موانع اجرای این طرح‌ها که چندین سال نیمه کاره مانده بودند، صادر کرد.

گفت‌وگوی بی واسطه رئیسی با مردم

آیت الله رئیسی همچنین در سفر امروز خود، با حضور در بین مردم محروم جنوب‌شرق استان تهران، به میان مردم رفت و بی‌واسطه با مردم به گفت‌گو پرداخت و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

رئیس جمهوری با حضور در مناطق محروم شهرستان پیشوا مورد استقبال گرم ساکنان آن قرار گرفت و مردم مشکلات خود را مطرح کردند، حجت الاسلام رئیسی نیز پس از استماع سخنان مردم این منطقه نامه‌های آنان را تحویل گرفت و قول رسیدگی به مشکلاتشان را داد همچنین تعدادی از کودکان این محدوده را مورد تفقد قرار داد.

بازدید از مسکن سبحان قرچک/ رئیسی: تا یک ماه باید واحدها تحویل شود

رئیس جمهوری در سفر امروز خود، ابتدا وارد شهرستان قرچک شد و پس از ادای احترام به شهدای دیار ۱۵ خرداد، از طرح مسکن یک‌هزار واحدی سبحان بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و استاندار تهران در جریان مشکلات پیش‌روی بهره‌برداری از آن قرار گرفت.

در بازدید از این مجتمع مسکونی که به دلیل مشکلات مالی و اداری، بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف است، با دستور رئیس دولت سیزدهم مقرر شد، وزارت راه و شهرسازی، مسکن‌ها را از بانک مرکزی خریداری کند و درچهارچوب پروژه ملی مسکن در اختیار مردم بگذارد و تا یک ماه آینده باید واحدها به مردم تحویل داده شود.

بازدید رئیس جمهوری از قطار حومه‌ای ورامین – تهران

 رئیس جمهوری با حضور در محل اجرای طرح قطار حومه‌ای که شهرستان‌های جنوب‌شرق استان تهران را به پایتخت متصل می‌کند، از روند اجرا و تکمیل این طرح مهم ملی بازدید کرد و در جریان مسائل و مشکلات آن و خواسته مردم و مسؤولان درخصوص تبدیل وضعیت این طرح از راه‌آهن به شرکت مترو قرار گرفت و دستور تسریع اجرای پروژه را صادر کرد.

طرح قطار حومه‌ای تهران – ورامین از مصوبات دولت نهم است که سال ۸۸ کلنگزنی شد و ابتدا در اختیار شرکت راه آهن قرار گرفت ولی با پیگیری و اعتراض مسئولان ورامین، این طرح ملی به شرکت مترو تهران واگذار و مقرر شد تا در سه فاز شهرری تا قرچک، قرچک تا ورامین و ورامین تا پیشوا انجام شود.

حضور رئیسی در پیشوا/ زیارت امامزاده جعفر و بازدید از بیمارستان در حال ساخت

آیت الله رئیسی در ادامه سفر امروز خود، وارد شهرستان پیشوا شد و ضمن حضور در آستان امامزاده جعفر (ع) و زیارت این امامزاده واجب التعظیم، با تنی چند از زوار و حاضران در صحن حرم دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهوری در این بازدید با مادر شهیدان جنیدی نیز دیدار کرد و این مادر شهید موارد و مشکلات شهرستان پیشوا را مطرح کرد و حجت‌الاسلام رئیسی قول بررسی موضوعات را داد.

رئیس دولت مردمی همچنین از بیمارستان در حال ساخت پیشوا نیز بازدید کرد و باتوجه به اینکه شهرستان پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت، از داشتن حتی یک تخت بیمارستانی بی‌بهره است، حجت‌الاسلام رئیسی دستورات لازم برای شروع عملیات اجرایی و تکمیل این پروژه را صادر کرد.

رئیسی: ارائه خدمات شهری به شهرک آژینه تا پایان سال حل شود

آیت الله رئیسی همچنین به همراه وزیر راه و شهرسازی و هیأت همراه از مجتمع مسکونی آژینه در شهرستان پیشوا بازدید کرد و با مردم این منطقه از نزدیک و بدون واسطه گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهوری پس از بازدید از مجتمع مسکونی آژینه در جمع مردم اظهار کرد: بعضی از ساکنان اینجا، خانواده‌های محترم مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بودند که باید نسبت به اینها توجه ویژه‌ای شود. همه خانواده ها برای ما محترم هستند ولی این خانواده ها به صورت ویژه باید نسبت به آنها کار انجام شود.

وی در ادامه افزود: با دستور وزیر راه باید کار آغاز شود و تا آخر سال جاری تمام مسائل اینجا که عبارت باشد از خدمات شهری که برای تسهیل زندگی خانواده‌ها است انجام شود. پس از دستور وزیر، استاندار و فرماندار هم دنبال خواهند کرد و ان‌شاءالله برای بار دوم به این منطقه آمدیم شاهد برطرف شدن این مشکلات باشیم.

رئیسی: فرمانداری ویژه در ورامین تشکیل می‌شود

آیت الله رئیسی پس از قرچک و پیشوا، در شهرستان ورامین حضور یافت و با استقبال گرم مردم دیار 15 خرداد روبرو شد.

رئیس دولت سیزدهم با حضور در سالن ورزشی مرحوم تختی در جمع هزاران نفر از مردم دشت ورامین که از ساعات اولیه صبح در این ورزشگاه جمع شده بودند، به سخنرانی پرداخت.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه در مبارزه با فقر و فساد و تبعیض وفادار به مردم هستیم، اظهار کرد: در شرایطی کار را آغاز کردیم که همان ماه اول بحث این بود، که حقوق و دستمزد از کجا پرداخت شود، اما باید خدا را شکر کرد، که سال ۱۴۰۰ را با موفقیت و بدون استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول پشت سر گذاشتیم.

وی در ادامه با بیان این که مردم ورامین تنها به قیام ۱۵ خرداد ۴۲ و حضور در عرصه‌های مبارزه در سال ۵۷ و هشت سال دفاع مقدس بسنده نکردند، گفت: در جریان فتنه ۸۸ مردم ورامین به صحنه آمدند و به سوی تهران حرکت کردند و گفتند، ما همان مردان و زنان سال ۴۲ و ۵۷ هستیم، حضور مردم در ۹ دی و اراده خداوند متعال به فتنه ۸۸ خاتمه داد.

رئیس قوه مجریه با اشاره به مشکلات شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران، تصریح کرد: فرمانداری ویژه ورامین در دستور کار قرار دارد تا کار مردم سریعتر حل شود و باید بار استان تهران را کاهش دهیم که یکی دیگر از اقدامات علاوه بر فرمانداری ویژه، ایجاد دو استان در شرق و غرب تهران است  که این مهم در دستور کار می‌باشد.

آیت الله رئیسی افزود: بسیار سعی در حاشیه سازی در این چند ماه کردند، اما به دولتمردان اعلام کردم، دچار حاشیه‌ها نشوید، این حاشیه سازی‌ها در برخی سال‌ها به مردم و کشور ضرر رساند، من به همه افراد صاحب تریبون و قلم و همه کسانی که صاحب جایگاه اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای هستند، عرض می‌کنم، بیایید کنار هم، دست در دست هم برای رسیدن به هدف تلاش کنیم، این مکتب شهید سلیمانی است، که «ما می‌توانیم» را به جامعه القا کرده است.

وی تاکید کرد: هیچ مشکل حل نشدنی در کشور نداریم و عمیقاً باور داریم، مشکلات به دست مردم و خدمت رسانی مردم حل می‌شود، گرفتار حاشیه‌ها نشوید، به متن بپردازید، متن خدمت مردم برای خدا است و تنها این راه رفع مشکلات کشور را در پی دارد.

جمع‌بندی مصوبات در شورای اداری ورامین

رئیس دولت مردمی در پایان سفر امروز خود در جلسه شورای اداری ورامین حضور یافت و قرار است مسائل و مشکلات شهرستان‌های جنوب‌شرق استان تهران توسط مسؤولان در این جلسه بیان شده و روند اجرا و تکمیل طرح‌های نیمه تمام این سه شهرستان با حضور رئیس جمهور مورد بررسی قرار گیرد.

سفرهای رئیسی به شهرستان‌های تهران ادامه دارد

سید عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران عنوان کرد: اخیرا مصوباتی جامع و کامل برای تمامی شهرستان‌های استان تهران، با حضور ریاست جمهوری در شورای اداری استان تهران مطرح و مصوب شده است.

به گفته معاون سیاسی استانداری تهران؛ حجت‌الاسلام رئیسی پیش از این سفر، به شهرستان‌های پردیس، شهریار، ملارد و قدس نیز سفر داشته و در فرصت‌های آتی به سایر شهرستان‌های استان‌تهران نیز سفر خواهد داشت.

انتهای پیام/

فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715