شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸

طرح هدفمندی یارانه در راستای کاهش قاچاق و توزیع عادلانه یارانه‌ها بود

فرماندار اصفهان گفت: یکی از آثار اقدام دولت برای حذف ارز ترجیحی و هدفمندسازی یارانه‌ها کم شدن قاچاق کالا و بهینه‌سازی مصرف از سمت مصرف کنندگان است و گامی در جهت توزیع عدالت خواهد بود.

به گزارش ندای اصفهان،محمدعلی احمدی درباره تصمیمات اتخاذ شده در راستای جراحی اقتصادی و نگرانی‌های مردم در این باره اظهار داشت: طرحی که دولت اجرا کرده، عنوانش مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌هاست و اگر روزی دولت به واردکننده و تولیدکننده‌ها یارانه پرداخت می‌کرد، الان قرار است که این یارانه به مصرف‌کننده‌ها و با دهک‌های مشخص و تعیین شده پرداخت شود. بنابراین اقدام دولت گامی در جهت توزیع عادلانه، مردمی‌سازی و هدفمند کردن پرداخت یارانه‌هاست و آثارش به مرور آشکار می‌شود.

وی افزود: یکی از آثار اقدام دولت برای حذف ارز ترجیحی و هدفمندسازی یارانه‌ها کم شدن قاچاق کالا و بهینه‌سازی مصرف از سمت مصرف‌کنندگان است و گامی در جهت توزیع عدالت خواهد بود. ممکن است بر سر راه این اقدام مشکلاتی هم باشد که این مشکلات توسط دولت از قبل پیش‌بینی شده و به طور مرتب رصد و منعکس می‌شود و برای حل این مشکلات حقیقتا راهکارهای اجرایی بسیار خوبی در سطح استان و کشور تدوین و عملیاتی می‌شود.

فرماندار اصفهان پیرامون مطالبات شهرستان از رئیس جمهور در زمان سفر به استان، گفت: پیرامون سفر رئیس جمهور به استان، مطالبات همه شهرستان‌ها جمع‌‌بندی شده و از سوی شهرستان اصفهان در حوزه‌های مختلف پیشنهاداتی ارائه شده و پروژه‌های نیمه‌تمام ارسال و جمع‌بندی شده است. برخی از اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی نیاز به بودجه ندارند اما تدبیر ریاست جمهوری نیازمند هستند. پیشنهاداتی نیز درمورد ساختارهای سیاسی مورد نیاز شهرستان ارائه شده و علاوه بر این درخصوص مسائل کلان شهرستان و یا مباحث مربوط به آموزش و پرورش و میراث فرهنگی نیز پیشنهاداتی ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید

وی با تاکید بر اهمیت مباحث آب و فرونشست در سطح کلان استان اصفهان، گفت: مباحث مربوط به آب و فرونشست یک بحث کلان استانی است و از طریق استانداری در سفر رئیس جمهور به استان پیگیری خواهد شد‌. امیدواریم سفر آیت‌الله رئیسی به استان اصفهان پرخیر و برکت باشد،رئیس جمهور  در سایر سفرهای استانی تدابیر خوبی اتخاذ کرده و دستورات ویژه‌ای صادر کردند و امیدواریم در اصفهان نیز همین اتفاق رخ دهد.

احمدی خاطرنشالن کرد: قدمت مدارس شهرستان اصفهان بالاست و تعداد زیادی از آنها نیازمند بازسازی و ایمن‌سازی هستند و قطعا در سفر رئیس جمهور به استان به این مسئله توجه ویژه‌ای خواهد شد. همچنین در حوزه میراث فرهنگی نیز پیشنهاداتی آماده شده که خدمت رئیس جمهور عرضه می‌کنیم و امیدواریم که با حضور ایشان شاهد رفع مشکلات استان و شهرستان اصفهان باشیم.

انتهاییام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715