یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷

سرنوشت کالاهای احتکاری کشف شده؛ از توزیع در بازار تا ذخیره در انبار تملیکی

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان در خصوص کالاهای توقیفی و کشف شده گفت: اگرکالای تنظیم بازاری و فاسد شدنی باشد، در بازار توزیع می‌شود و در غیر این صورت در انبار تملیکی ذخیره و تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان، احتکار و قاچاق موضوعی بوده که همیشه مورد توجه سواستفاده کنندگان بازار اقتصادی هر جامعه‌ای بوده است بوجود آمدن شوکی در بازار تمایل این افراد را برای فعالیت بیشتر کرده تا اوضاع را آشفته جلوه داده و سودکلانی را نصیب خود کنند.

با اجرای طرح اصلاح ارز ترجیحی در کشور این افراد میدان را برای خود مناسب دیده تا هم اوضاع را نامناسب جلوه دهند و هم در این میان سودی را با احتکار بیشتر نصیب خود کنند اما این روزها تعدادی انبارها با حجم زیادی از کالا و مایحتاج ضروری مردم که احتکار یا قاچاق شدند، توسط دستگاه‌های نظارتی کشف و توقیف می‌شوند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان در این خصوص و با اشاره به تکلیف کالاهای احتکاری و قاچاق کشف شده، اظهار داشت: با اطلاعات و گزارش‌هایی که دریافت کردیم، بعضی از بنگاه‌ها و مغازه‌ها اقدام به احتکار می‌کنند که مجموعه تعزیرات، کارشناسان و ضابطان قضایی و نماینده استانداری پرونده ها را بررسی می‌کنند.

احسان شهیر با اشاره به انواع کالاهای کشف شده، بیان کرد: اگر کالا فاسدشدنی و تنظیم بازاری باشد، مانند نمونه‌هایی که برای کالای روغن رخ داد، در همان مکان با حضور دست‌اندرکاران فروشگاه‌های زنجیره‌ای، ثبت و سپس توزیع به طور کامل در بازار صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: اگر این کشفیات کالای تنظیم بازاری و فاسدشدنی نباشد، باید در اختیار مجموعه انبار تملیکی قرار بگیرد و به صورت صادرات و یا دیگر شیوه‌ها تعیین تکلیف می‌شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان در خصوص نظارت بر انبار کارخانجات و میزان تولیدات آنها تصریح کرد: سامانه‌ای به نام سامانه جامع انبارها وجود دارد که اقلام کالاها مشخص است و اگر خارج از سامانه انبارها کالایی ثبت شده باشد، به عنوان کالای قاچاق محسوب می‌شود ولی اگر در سامانه ثبت شده باشد، کالای قاچاق نیست.

وی خاطرنشان کرد: خود سامانه نیز مورد رصد کارشناسان و ناظران قرار می‌گیرد و آن هایی که از این مجموعه‌ها استفاده می‌کنند نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند. اگر مجموعه‌ها صلاح بدانند که باید اقلام توزیع شود، به تولیدکنندگان و کاسبان اطلاع می‌دهند که بازار نیاز دارد و باید توزیع صورت گیرد و اگر خلاف سامانه باشد، مورد برخورد قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715