یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۲۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳

یک چهارم سوخت مورد نیاز کشور در اصفهان تولید می‌شود

معاون وزارت نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: یک چهارم سوخت کشور توسط اصفهان تامین می‌شود و یکی از معضلاتی که پالایشگاه اصفهان با آن روبروست مشکل آب است که نیاز است جامعه دانشگاهی با همراهی صنعت به حل این مشکلات بپردازند‌.

به گزارش ندای اصفهان، وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون وزارت نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران بعد از ظهر امروز در دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه سابقه‌ی دانشگاه صنعتی اصفهان در انجام امور پژوهشی بر همگان مشخص است، اظهار داشت: یکی از ابزارها برای آنکه صنعت نفت دانش بنیان بشود استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاه‌هاست.

وی تصریح کرد: هرکدام از دانشگاه‌های کشور در زمینه‌هایی برجسته‌تر هستند و برنامه وزارت نفت بر این است که تقسیم‌بندی مطلوبی بین دانشگاه‌های کشور صورت بگیرد.

زیدی‌فرد خاطرنشان کرد: اعلام نیاز از سمت صنعت و اعلام امادگی از سمت دانشگاه اصل مسلمی است و گاهی در حوزه ی صنعت تمایلی برای بیان‌نیازها وجود ندارد در این موارد دانشگاهیان باید به سراغ صنعت بروند.

معاون وزارت نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران بیان داشت: به عنوان مثال یک چهارم سوخت کشور توسط اصفهان تامین می‌شود و یکی از معضلاتی که پالایشگاه اصفهان با آن روبروست مشکل آب است که نیاز است جامعه دانشگاهی با همراهی صنعت به حل این مشکلات بپردازند‌ و تلاش ما بر آن است که به عنوان کاتالیزور و تسهیل کننده بین دانشگاه و صنعت عمل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: چند مشکل اساسی موجود در صنعت نفت که حل شدن آنها بر ارزش افزوده‌ای را به دنبال خواهد شد که از آن جمله می‌توان به صرفه‌جویی انرژی، احیای چاه‌های کم بازده و مرده و خوردگی تاسیسات اشاره کرد که بحث خوردگی چالش ریشه‌دار وبسیار مهمی برای صنعت نفت محسوب می‌شود.

زیدی‌فرد تصریح کرد: برخی از تاسیسات در حوزه صنعت نفت بیش از نیم قرن است که دستخوش تغییراتی نشده و مشکلات زیادی برای تاسیسات به وجود آورده که نیاز است با ورود دانشگاه این مشکلات برطرف شود.

انتهای پیام/

فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715