یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

کارخانه ریسباف نقطه هدف ایجاد موزه بزرگ اصفهان

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: کارخانه ریسباف که ثبت ملی شده و به عنوان آخرین بازمانده صنعت ریسندگی اصفهان حفظ شده به عنوان نقطه هدف برای ایجاد موزه در نظر گرفته شده است.

به گزارش ندای اصفهان، محمد نورصالحی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان امروز در نطق پیش از دستور خود در چهل و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان درمورد ۲۸ اردیبهشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی گفت: اصفهان یک شهرموزه تاریخی است و وجود آثار و ابنیه و بافت‌های تاریخی و عرصه‌های ارزشمند و بی نظیر تاریخی و معماری که آراسته و مزین به انواع هنرهاست و همچنین وجود هنر‌ها و صنایع دستی و سنتی بیشماری در این شهر که هنوز شمعشان فروغ و روشنی دارد گواه این ادعا است.

این روز‌ها فرونشست زمین به عنوان تهدیدی جدی مطرح است، این پدیده بنا‌ها و آثار تاریخی اصفهان و دیگر عناصر و جلوه‌های هنر و تاریخ اصفهان را که این شهر را همانند موزه‌ای ارزشمند درآورده در معرض تهدید قرار داده است.

او رونق بازار این هنر‌های سنتی و صنایع دستی به جاری بودن آب حیات در رگ‌های این شهر وابسته است، ابراز امیدواری کرد که گرامیداشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی با همت و تلاش مضاعف همه مسئولان در سطوح ملی و استانی با جریان پایدار آب زاینده‌رود بیش از پیش درخشش و تجلی داشته باشد.
کارخانه ریسباف نقطه هدف ایجاد موزه بزرگ اصفهان
نورصالحی به اهتمام مدیریت شهری بر ایجاد موزه بزرگ اصفهان نیز پرداخت و گفت: این طرح در برنامه سال ۱۴۰۱ شورا و شهرداری است و نیازمند حمایت و همراهی مسئولان ذی‌ربط در کشور و استان است تا این موزه بی‌بدیل آنچنان که شایسته اصفهان است در این شهر ایجاد شود.

کارخانه ریسباف که ثبت ملی شده و به عنوان آخرین بازمانده صنعت ریسندگی اصفهان حفظ شده به عنوان نقطه هدف برای ایجاد موزه در نظر گرفته شده است.

او می‌گوید در آخرین جلسه بین شورا و نمایندگان مجلس قرار شد با تلاش نمایندگان از طریق کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی این موضوع پیگیری شود که مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس و ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس، موضوع را در کمیسیون اصل ۹۰ مطرح و پیگیری کردند.

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: هفته پیش نیز جلسه‌ای برگزار شد که بنده نیز حضور داشتم و مصوب شد طی ۲۰ روز از تاریخ آن جلسه که یک هفته آن گذشته این نقل و انتقال بین بانک ملی و شرکت بازآفرینی شهری به عنوان مالک انجام شود تا با اهتمام شهرداری اصفهان و شرکت بازآفرینی شهری و استاندار و همه مسئولان ملی و محلی عملیات اجرایی موزه بزرگ اصفهان شروع شود و این یک یادگاری از این دوره باشد.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715