یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱

رئیس کل دادگستری اصفهان:

گزارش مفصل پروژه “بن ـ بروجن” ‌به رئیس قوه قضائیه منتقل شد

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه در مورد موضوع بن ـ بروجن دغدغه داریم، گفت: با نوشتن گزارش مفصل پیرامون تنش‌ها و تبعات منفی ناشی از ایجاد این طرح به رئیس قوه قضاییه منتقل شد.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین اسدالله جعفری پیش از ظهر امروز در صحن علنی شورای شهر اصفهان با اشاره به جایگاه شورای اسلامی، اظهار داشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی، در تحقق آرمان‌های بلند انقلاب که یکی از آنها شورای اسلامی به عبارتی حاکمیت مردم بر مردم و تحقق حقیقی مردم سالاری دینی است، تنها شعار، استراتژی و راهبرد نیست بلکه حقیقت زنده‌ای است که مردم در زندگی حس می‌کنند.

وی افزود: خط مقدم تبلور و تجلی مردم سالاری حقیقی، شوراهای اسلامی است و به همین نسبت این جایگاه مهم است و باید توجه کرد انسان‌های شایسته، آگاه و عاشق مردم روی کار بیایند و برای رفع مشکلات گام بردارند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه دستگاه قضایی در مبارزه همه جانبه با فساد برخورد می‌کند، گفت: هم خود دستگاه قضایی مصمم هست و هم دستگاهی که در مجموعه جبهه مبارزه با فساد و مفسد قرار می‌گیرد بدون تعارف و ملاحظه ورود می‌کند.

وی ادامه داد: ضرورت تعیین اولویت‌ها در راس خدمت‌رسانی قرار دارد و براساس فرمایش مقام معظم رهبری باید الویت‌ها را به صورت کارشناسی و واقعی تشخیص بدهیم و سپس به آن بپردازیم، امکان پرداختن به مسائل مردم به دلیل دامنه گسترده و فراوان در یک دوره 4 ساله وجود ندارد مطالبات انباشته شده و بهترین راه این است که این ضرورت‌ها را الویت‌بندی کنیم.

وی تصریح کرد: توجه به محرومیت‌ها نکته بسیار مهمی است و انقلاب اسلامی، انقلاب محرومان و مستضعفان است و بر اساس وعده‌ای است که خدای متعال در قرآن داده و ما زمینه‌ساز آن نظام مستضعف هستیم و انقلاب اسلامی ما را به تمدن اسلامی می‌رساند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اینکه شهرداری در وسط میدان خدمت‌رسانی قرار دارد، اظهار داشت: مهم‌ترین نکته در این زمینه تحقق عدالت است و بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب در حوزه پیشرفت و توسعه موفق بوده‌ایم که به ‌واسطه اعتماد به جوانان است، اما در حوزه عدالت باید از مردم عذرخواهی کنیم،  عدالت یک مفهوم وسیع و دامنه‌دار بوده که یکی از وجوه آن عدالت قضایی است.

وی افزود: اگر در حوزه‌های دیگر عدالت اجرا نشد عدالت قضایی باید به آن رسیدگی کند، بنابراین اهمیت عدالت اجتماعی شامل توزیع خدمات عمومی و ثروت، منابع و سلامت از عدالت قضایی نیز بالاتر است.

جعفری خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر اتاق فرمان شهرداری در زمینه توزیع عادلانه خدمات است، پس باید با موضع عدالت‌خواهانه به میدان بیاید و شهرداری را نیز به میدان آورد.

وی با بیان تأکید بر لزوم تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام گفت: شهرداری میدان وسیع کار و پروژه‌ها است، اما نباید اجازه بدهیم این پروژه‌ها فرسایشی شود، اطاله در هر کاری بد است و در این صورت در خدمت‌رسانی به مردم نمره قبولی نخواهیم گرفت.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: امروز ابر چالش دستگاه قضایی نیز اطاله دادرسی است و در اصفهان با مجاهدت کارکنان، بالاترین آمار خدمت قضایی از حیث رسیدگی به پرونده‌ها را داریم، میزان رسیدگی به پرونده‌ها در حوزه‌های قضایی اصفهان گاهی تا بالاتر از 300 مورد نیز می‌رسد که قابل‌ توجه است و با این‌ حال از هیچ‌گونه اطاله دادرسی را برنمی‌تابیم.

وی تصریح کرد: ادارات دولتی به علت عدم نظارت و اجرای دقیق قوانین خود باعث ایجاد تعداد زیاد پرونده‌های قضایی شده‌اند و این موضوع آمار را بالا می‌برد، بنابراین باید در حوزه پیشگیری خود را قوی کنیم و در این راستا همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند.

جعفری با اشاره به اینکه مدیران باید مدیر قیمتی باشند نه به هر قیمتی مدیر، اظهار داشت: برای حل مشکلات مردم باید در میدان حضور داشته باشیم و دسترسی آن‌ها به ما آسان باشد و آمادگی داریم کارگروهی تشکیل دهیم تا مسائل مرتبط شهرداری در این کارگروه با حضور مسئولان مرتبط دو مجموعه رسیدگی شود.

وی افزود: در حوزه اجتماعی، اکنون هرساله حداقل حدود 300 کارگاه‌های مختلف اجتماع در مدل‌های مختلف و متنوع هزینه می‌کنیم که در این راستا شهرداری می‌تواند کمک شایانی به ما کند، بنابراین تهیه فضای مناسب می‌تواند در بحث آسیب‌های اجتماعی اثرگذار باشد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان خاطرنشان کرد: همه منابع شهرداری دولتی نیست و وابسته به دولت است و منابع عمومی از محل عوارض و محل‌های دیگر است اگر کسی بدهی به شهرداری پیدا کرد پرداخت دیون شهرداری از سوی دستگاه‌ها باید در اولویت قرار گیرد. یکی از محورهای ما در شورای اسلامی حفظ حقوق بیت‌المال این است که دستگاه‌های که بدهی بالایی دارند مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه قوام و دوام شهرداری با منابع مردم است، گفت: همه نهادها باید به پرداخت بدهی‌های خود توجه داشته باشند.

بیشتر بخوانید

جعفری ادامه داد: در مورد معضلات آب اصفهان مباحثی وجود دارد و ما در مورد موضوع بن ـ بروجن دغدغه داریم و نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت مساله همه دستگاه‌ها و ارکان در اصفهان باید موضوع آب باشد که همینطور هم هست.

وی تصریح کرد: جلسات متعددی برای پیگیری این موضوع برگزار شده و این نگرانی از سوی استاندار و دستگاه قضایی پیگیری شد و با نوشتن گزارش مفصل پیرامون تنش‌ها و تبعات منفی ناشی از ایجاد این طرح به رئیس  قوه قضاییه منتقل شد و ایشان دستور رسیدگی به این موضوع را با اولویت به دادستان کشور دادند با آنکه همچنان اجرا نشده اما پیگیری‌های جدی صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اینکه اولویت اصلی و اول همه دستگاه‌ها باید موضوع آب باشد، اظهار داشت: ضرورت حمایت به منظور مبارزه با فساد، شهردار اصفهان باید اقدام جدی کنند و جایی که می‌دانند عناصر مفسد در هر اندازه‌ای، شکل و هر نامی باشند باید با همه آنها مبارزه جدی صورت گیرد چرا که آنها غده‌های چرکین هستند که باید از ساحت دستگاه‌های ما پاکسازی شوند.

وی افزود: راه اصلی مبارزه همه جانبه با فساد است. فساد کم و زیادش مهم نیست، اگر به هر اندازه‌ای در هرجایی احراز شد باید با سرعت نسبت به آن اقدام شود و هر دستگاهی بحث مبارزه با فساد را در دستور کار خود قرار دهد دادگستری با تمام ظرفیت خود در خدمت آن دستگاه است و برای ترک فعل مدیران دستورالعمل داریم و اگر مردم و دستگاه‌ها به ما گزارش دهند یا در بازدیدهای هیئت بازرسی حقوق شهروندی اگر ترک فعلی از مدیری به صورت عمدی ببینیم برخورد می‌کنیم.

جعفری  با بیان سه نیاز اساسی مردم، گفت:  اولیا و امامان ما فرمودند که امنیت، سلامت و معیشت نیازهای اساسی مردم هستند که  نباید هر کدام از اینها به هم بخورد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715