چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱

آغازثبت‌ نام واگذاری زمین یامسکن به خانوارهای دارای سه فرزندوبیشتر

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: مطابق با اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام از خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر برای واگذاری زمین یا واحد مسکونی به آنان آغاز شد.

به گزارش ندای اصفهان،علیرضا قاری‌قرآن گفت: بنابر اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی و با عنایت به تکلیف قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ثبت نام از متقاضیان دارای سه فرزند و بیشتر برای واگذاری زمین و یا واحد مسکونی به آنان آغاز شده است.

مردم استان اصفهان که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها بعد از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ باشد، می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس http//:saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گفته او پس از ورود به سامانه در بخش نوع سرپرستی، باید گزینه «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» انتخاب شود، همچنین پس از ثبت نام از متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، سایر اقدامات لازم حسب ضوابط و مقررات مربوطه صورت می‌گیرد.

قاری قرآن درباره خانوار‌هایی که فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها بعد از ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت متولد شده باشد، اما دارای فرم «ج» قرمز بوده و یا مالکیت دارند، گفت: این افراد نیز می‌توانند نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند به عبارتی این خانواده‌ها می‌توانند صرفاً برای بار دوم از امکانات دولتی در این خصوص استفاده کنند. اما فقط یک بار امکان استفاده از مزایای مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وجود دارد.

افرادی که مشمول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می‌شوند در صورتی که در شهر‌های کمتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت سکونت داشته باشند، می‌توانند ۲۰۰ متر زمین دریافت کنند و کسانی که در شهر‌های بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند می‌توانند در شهر‌های مجاور و یا شهر‌هایی که امکان تأمین زمین وجود دارد (به شرطی که کمتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته باشد) واحد مسکونی یا ۲۰۰ متر زمین دریافت و در آن جا اقدام به ساخت واحد مسکونی کنند.

او می‌گوید زمین به قیمت تمام شده (قیمت تمام شده با قیمت‌های آماده سازی زمین در نظر گرفته می‌شود) به متقاضیان واگذار می‌شود، لذا زمین‌هایی که قرار است به متقاضیان داده شود براساس این قیمت پیشنهاد می‌شود و متقاضی می‌تواند آن را انتخاب کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ثبت نام متقاضیان به معنی پذیرش قطعی آنان نیست، بلکه بعد از پالایش و بررسی اگر مشمول قانون قرار گرفتند در فرآیند اجرای قانون اقدامات لازم انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715