چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

دوستان ناباب لیدر اصلاحات و راز قاتلان ۸۸

جبهه اصلاحات در اعتراض به نهادهای امنیتی از بابت این اقدام امنیت ساز نوشته است: این اقدام تاسف‌بار در تعارض آشکار با قانون و حقوق و آزادی‌های اساسی شهروندان است.

به گزارش ندای اصفهان،جبهه اصلاحات ایران، نهاد تحریم کننده انتخاباتهای ۹۸ و ۱۴۰۰ اخیرا در بیانیه ای نسبت به ممانعت یک نهاد امنیتی از حضور محمد خاتمی در جلسه مجمع عمومی این جبهه اعتراض کرد.

به گزارش جماران، جبهه اصلاحات در اعتراض به نهادهای امنیتی از بابت این اقدام امنیت ساز نوشته است: این اقدام تاسف‌بار در تعارض آشکار با قانون و حقوق و آزادی‌های اساسی شهروندان است. متاسفانه در سال‌های گذشته نیز بارها از حضور جناب آقای سیدمحمد خاتمی در مجامع و حتی پاره‌ای نشست‌های خصوصی جلوگیری غیرقانونی شده است. هیچ نهاد و مقام مسئول قضایی یا امنیتی، حق ندارد بدون محاکمه و طی فرآیندهای دادرسی عادلانه هیچ شهروندی را محدود کند. مبنای محدودیت‌های تحمیل‌شده به جناب آقای خاتمی و ممنوع‌التصویری ایشان، هیچگاه به شکل رسمی و قانونی مشخص و اعلام و ابلاغ رسمی نیز نشده است. در ممانعت اخیر هم مقامات [یک نهاد امنیتی] بدون ارائهٔ هر گونه حکم رسمی از آقای خاتمی خواستند در این نشست غیرعمومی شرکت نکند و تهدید کردند که اگر ایشان اقدام به شرکت کنند عملا مانع خواهند شد.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: چنین اقدامات ناقض قانون و بسیار تنگ‌نظرانه را در حالی شاهدیم که کشور با بحران مشارکت و نمایندگی سیاسی و ابرچالش‌های انباشته و هم‌افزای اقتصادی و محیط زیستی و تحریم‌های سهمگین بین‌المللی و نارضایتی گستردهٔ اکثر شهروندان مواجه است و بیش از قبل نیازمند وفاق ملی، استفاده از ظرفیت همهٔ جریان‌های سیاسی و حل مسائل و بحران‌ها با مشارکت طیف هر چه گسترده‌تری از سرمایه‌های انسانی و سیاسی و اجتماعی کشوریم.  جبههٔ اصلاحات ایران ضمن اعتراض شدید به منع حضور آقای سیدمحمد خاتمی در جمع اعضای این جبهه، از مسئولان، مراجع قانونی و سایر نیروهای سیاسی دعوت می‌کند برای توقف این اقدامات غیرقانونی، غیرعادلانه و مصلحت‌سوز اقدام و مداخلهٔ موثرتری کنند و مانع اقدامات قانون‌شکنانه و ناقض حقوق مدنی و آزادی‌های اساسی شهروندان شوند.

*مردم ایران باید بدانند که خاتمی بر اثر دیکتاتوری حزبی اصلاح طلبان و سیاست مشت آهنین هسته سخت جریان چپ؛ حق ندارد جز بر مسیر خواسته های آنها حرکت کند.

یعنی او نه حق دارد نظر خصوصی خود مبنی بر سلامت انتخابات سال ۸۸ را علنا ابراز کند و نه اجازه دارد که از رفتار بد خود در فتنه ۸۸ توبه علنی داشته باشد. (گزاره ای که خاتمی چند سال قبل با تأکید بر مثبتات عذرخواهی نسبت به آن ابراز علاقه کرده بود)

در واقع لیدر اصلاحات عملا به ملعبه دست تندروهای ستاد هسته سخت اصلاحات بدل شده است.

تندروهایی که به جای تشویق خاتمی به توبه علنی از فتنه ۸۸ (به نمایندگی از اصلاح طلبان) اما ترجیح میدهند خاتمی ملعبه دست آنها برای بهانه هایی مثل قضیه بالا باشد.

این تحلیل ما البته شاهد مثال دیگری هم دارد و آن واقعه عملیات ترور خاتمی در سال ۸۸ است.

شاید خیلی از جوانترها یادشان نباشد که خاتمی به نحوی عجیب قرار بود طی یک عملیات ظاهرا تروریستی در سال ۸۸ و طی یک پرواز داخلی کشته شود اما با هوشیاری و جانفشانی سپاه پاسداران این عملیات ناکام ماند.

عملیاتی که تمام تحلیلگران معتقدند جهت پروژه کشته سازی و تبدیل خاتمی به لینکلن شهید اصلاحات انجام گرفت والبته پشت پرده های مشکوک این جریان هنوز هویدا نشده است.

در بحث سیاست مشت آهنین هسته سخت اصلاحات همچنین می توان به تجربه برخوردهای تند چپها با “محمدصادق خرازی” پس از اظهارات انتقادی او علیه اصلاح طلبان نیز اشاره کرد که چگونه حتی کسانی از چپها وی را به قاچاق هم متهم کردند!

ممانعت از محسن هاشمی و تحریم او برای احراز پس شهرداری تهران در دوران شورای پنجم نیز تجربه ای از همین دست است که می گوید چپها چگونه هرکس را که صلاح ندانند ولو به بالاترین هزینه ها حذف می کنند.

تجربه آقای هاشمی در حالی بود که او لایق ترین عنصر چپها برای احراز پست شهرداری تهران بود اما اصلاح طلبان ترجیح دادند بدترین و ناکارآمدترین گزینه ها را تحمل کنند ولی اجازه ندهند محسن هاشمی به دلیل برخی همسویی ها نسبت به نظام کلان سیاسی کشور، شهردار تهران شود!

انتهای پیام/

منبع:مشرق

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715