چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴

اصفهان در شاخ نزولی پیک ششم کرونا قرار دارد/ مرداد یا شهریور احتمال اوج‌گیری ویروس منحوس

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بهبود روند کرونایی در مراکز تحت پوشش خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ شهرستان قرمزی در استان اصفهان نداریم و ۵ شهرستان در وضعیت آبی، ۱۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۵ شهرستان هم در وضعیت نارنجی قرار دارند.

به گزارش ندای اصفهان،پژمان عقدک با اشاره به وضعیت کرونا در استان، اظهار داشت: از بعد از تعطیلات عید نوروز کاملاً در شاخ نزولی پیک ششم قرار گرفته و در این دو هفته اخیر روند کاملاً نزولی را طی می‌کند و موارد ابتلا، بستری، بستری در بخش‌ مراقبت‌های ویژه و فوت در حال کاهش است.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته 470 مورد تست کرونا انجام شده که از این تعداد 57 مورد مثبت گزارش شد، 57 نفر بستری و 55 نفر هم از بیمارستان‌ها مرخص شدند و در حال حاضر 215 بیمار بستری هستند که 34 نفر آنها در بخش‌های مراقبت ویژه در حال درمان هستند و دو نفر هم فوت شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه اگر این روند نزولی تا دو هفته دیگر ادامه پیدا کند تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت ویژه و بیمارستان‌ها کاهش چشمگیری پیدا می‌کند، گفت: ظرف یک ماه آینده به تدریج بیمارستان‌ها از تعداد بیماران کرونایی خالی می‌شود و آمارها به صفر خواهد رسید.

عقدک ادامه داد: در بهمن و اسفند سال گذشته 8 درصد موارد بستری بیماران کرونایی را  کودکان و دانش‌آموزان تشکیل می‌دادند ولی در حال حاضر این شرایط بهتر شده و بازگشایی مدارس و آمد و شدها در روزهای 18 و 19 فروردین، مختصری آمار را بالا برد ولی دوباره کاهش یافت.

وی تصریح کرد: اکنون سویه غالب ا میکرون است و درصد بسیاری از مبتلایان بدون علامت یا علامت‌های بسیار خفیف هستند و در بسیاری مواقع با همزمان شدن فصل بهار و آلرژی و بیشتر شدن بیماری‌های ویروسی و سرماخوردگی در بازگشایی مدارس، اگر هم علامتی داشته باشند  به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند و ممکن است افراد بدون علامت یا کم علامتی وجود داشته باشند که مراجعه نکرده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه یکی از عوامل کاهش آمار کرونا، واکسیناسیون است، اظهار داشت: در یک اپیدمی پیش رونده مانند کرونا که در دنیا به وجود آمده به صورت موج چندین بار تکرار می‌شود به طوری که در کشور ما 6 موج اتفاق افتاده و نوع قالب ویروس که ضعیف‌تر شد، انجام واکسیناسیون و نوع رفتار اپیدمی‌های پیش رونده از دلایل روند کاهشی کرونا هستند.

بیشتر بخوانید

عقدک افزود: دور از انتظار نیست که در ماه‌های مرداد و شهریور پیک جدیدی از کرونا را داشته باشیم که می‌تواند با یک سویه جدید یا قبلی باشد ولی افزایش پیک اتفاق می‌افتد.

وی خاطرنشان کرد: با بهبود شرایط کرونایی در حال حاضر هیچ شهرستان قرمزی در استان اصفهان نداریم و 5 شهرستان در وضعیت آبی، 11 شهرستان در وضعیت زرد و 5 شهرستان هم در وضعیت نارنجی قرار دارند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715