چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲

«دعا» نقطه اتصال به دریاهای کرم الهی در شب قدر است

مدیر اجرایی رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان گفت: خداوند در آیه‌ای می‌فرماید اگر بندگان از من درخواست بکنند من به آنها نزدیکم و دعای آنان را اجابت می‌کنم؛ پس با دعا امشب می‌توان دریاهای کرم الهی را متلاطم کرد.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام مجتبی کوچک‌زاده، مدیر اجرایی رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان در سخنرانی پیش خطبه‌های نمازجمعه اصفهان اظهار داشت: از امام باقر(ع) روایت شده است کسی که شب قدر را احیا بدارد، گناهانش بخشیده می‌شود اگرچه به عدد ستارگان آسمان و سنگینی کوه‌ها و حجم دریاها باشد.

وی افزود: در روایتی از پیامبر(ص) نیز آمده است که حضرت موسی(ع) گفت: خدایا قرب تو را می‌خواهم و خداوند گفت نزدیکی من با این پیدا می‌شود که انسان شب قدر را بیدار باشد و شب‌زنده‌داری کند و در روایت دیگر می‌فرماید کسی که شب قدر را زنده بدارد قلب او نمی‌میرد در روزی که همه قلب‌ها مرده‌اند.

کوچک‌زاده درخصوص اینکه شب شب قدر چه باید کرد، بیان داشت: دعا، اتصال به خدا و درخواست از آستان مقدس کبریایی او از اعمال این شب است که قرآن کریم نیز تأکید زیادی روی دعا دارد که خداوند در آیه‌ای می‌فرماید اگر بندگان از من درخواست بکنند من به آنها نزدیکم و دعای آنان را اجابت می‌کنم؛ پس با دعا امشب می‌توان دریاهای کرم الهی را متلاطم کرد.

مدیر اجرایی رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان با بیان اینکه شب قدر یعنی شب اندازه‌گیری، تصریح کرد: خود را با توسل به معصومین نزدیک کنیم و نواقص را رفع کنیم تا عاقبت بخیر شویم چرا که شب قدر، نقطه اتصال به خدا و اولیای الهی است که این بزرگواران دست ما را گرفته و نواقص ما را جبران کنند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط با خدا مصادیق زیادی دارد، گفت: یکی از کارهایش صدقه دادن، صله رحم، احسان به والدین، افطاری دادن به مومنان، حلالیت طلبیدن از مردم، پرداخت وجوهات شرعی است که بندگان مخلص خدا شب قدر را شب حساب و کتاب خود می‌دانند و خمس خود را حساب می‌کنند و صدقات و زکات خود را می‌دهند.

کوچک‌زاده با اشاره به اینکه شرکت در جمع مؤمنان و مراسم احیا از اعمال شب قدر است، اظهار کرد:  مذاکرات علمی، سؤال از علما و دانستن مسائل شرعی و احکام، مطالعه در آثار صنع خداوند از بزگترین عبادات است و در احوالات بزرگان مثل علامه طباطبایی است که در شب قدر کتاب تفسیر المیزان را تمام کرد.

مدیر اجرایی رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان با بیان این نکته که ارزش تفکر در روایات ما بالا است، بیان کرد:  مرحوم فیض کاشانی در کتابی  نقل کرده که خدا می‌فرماید اگر کسانی که با من قهرند می‌دانستند چه قدر انتظار آنها را دارم، از شوق دیدار من می‌مردند و پیامبر(ص) گفتند هر آیه در قرآن‌ در ماه رمضان بخوانید ثواب ختم قران را دارد.

وی ضمن بیان اینکه دو رکعت نماز در دل شب از هر چه در دنیا است ارزشمندتر است، خاطرنشان کرد: اگر از کسی کینه دارید امشب شب آشتی کردن است تا زمینه آشتی ما هم با خدا فراهم شود، خواندن زیارت عاشورا، امین‌الله، جامعه، ذکر مصیبت اباعبدالله(ع) موجب قرب الهی می‌شود.

کوچک‌زاده با اشاره به این سخن پیامبر(ص) که به شب قدر ایمان بیاورید، این شب به امیرالمومنان (ع) و فرزندانش اختصاص دارد، گفت: توجه به حضرت ولی عصر(عج) را امشب با خواندن دعای سلامتی ایشان  و دعای فرج در دستور کار خود بگذارید و توجه خاص به حب‌الائمه  حضرت فاطمه (س) داشته باشید که امام صادق (ع) می‌فرمایند
کسی که حق معرفت فاطمه (س) را بداند، شب قدر را درک کرده است.

انتهای پیام/

فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715