یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
 یکی از پرخسارت ترین تنبلی ها، تنبلی در خواندن کتاب است   

رهبر معظم انقلاب فرمودند: اگر بتوانیم فرهنگ کتاب‏خوانی را در کشور رایج کنیم و در کنار آن، تولید کتاب را هم خوب گسترش دهیم، بخش عمده ‏ای از وظایف فرهنگی دولت جمهوری اسلامی، بدین‏وسیله انجام خواهد گرفت.

به گزارش ندای اصفهان ،حجه الاسلام سرافراز شنبه شب با حضور در مسجد جامع با اشاره به روز کتاب و کتابخوانی و آغاز هفته کتاب گفت: همه باید تلاش کنند تا کتاب‏خوانی به یک سنّت رایج بین مردم تبدیل بشود، باید پدرها و مادرها، بچه‏ ها را از اوّل با کتاب مأنوس کنند، کتاب بخوانند و به فرزندانشان هم یاد بدهند، باید خریدِ کتاب خوب و مفید، یکی از مخارج اصلی خانواده ها محسوب شود. مردم باید بیش از خریدن بعضی از وسایل تزییناتی و تجمّلاتی به کتاب خوب اهمیّت بدهند.

امام جمعه برخوار با بیان این نکته که؛ کتاب غذای روح است؛ چنان‏چه مقوّی باشد، روح را تقویت می‏ کند گفت: ما امروز می ‏بینیم برای کالاها و محصولات کم ‏اهمیت که تأثیری هم در زندگی انسانها ندارند، و گاهی بودنشان حتّی مفید که نیست؛ شاید مضر هم هست، صاحبانش چه تبلیغات عجیب و غریبی می کنند؛ بیلبوردها، مطبوعات، صدا و سیما آن‏ها را پخش می‏ کنند؛ اما دریغ از تبلیغ یک کتاب خوب!

وی گفت: روز گذشته (یکشنبه) روز کتاب و کتابخوانی و (آغاز هفته کتاب)‏ بود. مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند: «برای یک ملت، خسارتی بزرگ است که افراد آن با کتاب سر و کار نداشته باشند و برای یک فرد، توفیق عظیمی است که با کتاب مأنوس و همواره در حال بهره ‏گیری از آن – یعنی آموختن چیزهای تازه – باشد. به گمان من یکی از بدترین و پرخسارت‏ ترین تنبلی ‏ها، تنبلی در خواندن کتاب است. همه باید برای رایج ‏شدن سنت کتابخوانی‏ تلاش کنند تا کتاب‏خوانی به یک سنّت رایج بین مردم تبدیل بشود، باید پدرها و مادرها، بچه‏ ها را از اوّل با کتاب مأنوس کنند، کتاب بخوانند و به فرزندانشان هم یاد بدهند، باید خریدِ کتاب خوب و مفید، یکی از مخارج اصلی خانواده ها محسوب شود. مردم باید بیش از خریدن بعضی از وسایل تزییناتی و تجمّلاتی به کتاب خوب اهمیّت بدهند».

حجت الاسلام سرافراز خاطرنشان کرد: کتاب غذای روح است؛ چنان‏چه مقوّی باشد، روح را تقویت می‏ کند. ما امروز می‏ بینیم برای کالاها و محصولات کم ‏اهمیت که تأثیری هم در زندگی انسانها ندارند، و گاهی بودنشان حتّی مفید که نیست؛ شاید مضر هم هست، صاحبانش چه تبلیغات عجیب و غریبی می کنند؛ بیلبوردها، مطبوعات، صدا و سیما آن‏ها را پخش می ‏کنند؛ اما دریغ از تبلیغ یک کتاب خوب!

وی در پایان یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: اگر بتوانیم فرهنگ کتاب‏خوانی را در کشور رایج کنیم و در کنار آن، تولید کتاب را هم خوب گسترش دهیم، بخش عمده ‏ای از وظایف فرهنگی دولت جمهوری اسلامی، بدین‏وسیله انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع : صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق