دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
 یکی از پرخسارت ترین تنبلی ها، تنبلی در خواندن کتاب است   

رهبر معظم انقلاب فرمودند: اگر بتوانیم فرهنگ کتاب‏خوانی را در کشور رایج کنیم و در کنار آن، تولید کتاب را هم خوب گسترش دهیم، بخش عمده ‏ای از وظایف فرهنگی دولت جمهوری اسلامی، بدین‏وسیله انجام خواهد گرفت.

به گزارش ندای اصفهان ،حجه الاسلام سرافراز شنبه شب با حضور در مسجد جامع با اشاره به روز کتاب و کتابخوانی و آغاز هفته کتاب گفت: همه باید تلاش کنند تا کتاب‏خوانی به یک سنّت رایج بین مردم تبدیل بشود، باید پدرها و مادرها، بچه‏ ها را از اوّل با کتاب مأنوس کنند، کتاب بخوانند و به فرزندانشان هم یاد بدهند، باید خریدِ کتاب خوب و مفید، یکی از مخارج اصلی خانواده ها محسوب شود. مردم باید بیش از خریدن بعضی از وسایل تزییناتی و تجمّلاتی به کتاب خوب اهمیّت بدهند.

امام جمعه برخوار با بیان این نکته که؛ کتاب غذای روح است؛ چنان‏چه مقوّی باشد، روح را تقویت می‏ کند گفت: ما امروز می ‏بینیم برای کالاها و محصولات کم ‏اهمیت که تأثیری هم در زندگی انسانها ندارند، و گاهی بودنشان حتّی مفید که نیست؛ شاید مضر هم هست، صاحبانش چه تبلیغات عجیب و غریبی می کنند؛ بیلبوردها، مطبوعات، صدا و سیما آن‏ها را پخش می‏ کنند؛ اما دریغ از تبلیغ یک کتاب خوب!

وی گفت: روز گذشته (یکشنبه) روز کتاب و کتابخوانی و (آغاز هفته کتاب)‏ بود. مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند: «برای یک ملت، خسارتی بزرگ است که افراد آن با کتاب سر و کار نداشته باشند و برای یک فرد، توفیق عظیمی است که با کتاب مأنوس و همواره در حال بهره ‏گیری از آن – یعنی آموختن چیزهای تازه – باشد. به گمان من یکی از بدترین و پرخسارت‏ ترین تنبلی ‏ها، تنبلی در خواندن کتاب است. همه باید برای رایج ‏شدن سنت کتابخوانی‏ تلاش کنند تا کتاب‏خوانی به یک سنّت رایج بین مردم تبدیل بشود، باید پدرها و مادرها، بچه‏ ها را از اوّل با کتاب مأنوس کنند، کتاب بخوانند و به فرزندانشان هم یاد بدهند، باید خریدِ کتاب خوب و مفید، یکی از مخارج اصلی خانواده ها محسوب شود. مردم باید بیش از خریدن بعضی از وسایل تزییناتی و تجمّلاتی به کتاب خوب اهمیّت بدهند».

حجت الاسلام سرافراز خاطرنشان کرد: کتاب غذای روح است؛ چنان‏چه مقوّی باشد، روح را تقویت می‏ کند. ما امروز می‏ بینیم برای کالاها و محصولات کم ‏اهمیت که تأثیری هم در زندگی انسانها ندارند، و گاهی بودنشان حتّی مفید که نیست؛ شاید مضر هم هست، صاحبانش چه تبلیغات عجیب و غریبی می کنند؛ بیلبوردها، مطبوعات، صدا و سیما آن‏ها را پخش می ‏کنند؛ اما دریغ از تبلیغ یک کتاب خوب!

وی در پایان یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: اگر بتوانیم فرهنگ کتاب‏خوانی را در کشور رایج کنیم و در کنار آن، تولید کتاب را هم خوب گسترش دهیم، بخش عمده ‏ای از وظایف فرهنگی دولت جمهوری اسلامی، بدین‏وسیله انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع : صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز