شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵

مترو تعطیل نمی شود

تعطیلی قطار شهری اصفهان آن هم بعد از این مدت انتظار واقعیت ندارد.

به گزارش ندای اصفهان ،وقتی بعد از ۲۰ سال چرخ متروی اصفهان روی ریل چرخید همه خوشحال از اینکه طلسم حمل و نقل ریلی اصفهان هم شکسته شد و شهروندان هم می توانند مترو سواری در اصفهان را تجربه کنند.

اما این روزها در حالی که کمتر از یک ماه از افتتاح مترو اصفهان می گذرد شهروندان درد دل های زیادی برای افتتاح ناقص این پروژه دارند و نگرانی بابت شنیدن تعطیلی همین ۷ ایستگاه مترو پس از سالها انتظار برای بهره برداری برای شهروندان پر از سوال است.

*هزینه تامین انرژی و نیروی انسانی مترو سنگین است
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان درباره شنیده هایی که این روزهابه گوش می رسد اینطور توضیح داد: قسمتی از فاز یک مترو اصفهان راه اندازی شده و در حال ارائه خدمت به شهروندان است و قرار نیست این تعداد ایستگاه موجود تعطیل شود.

محمد رضا فلاح با اشاره به این موضوع که دلیل گسترش این شایعات چه چیزی می تواند باشد ادامه داد: هزینه های مترو با درآمدی که دارد بسیار متفاوت است و تامین هزینه های انرژی،نیروی انسانی فعال در این بخش بسیار سرسام آور و قابل توجه است و به احتمال زیاد این موضوع باعث ایجاد شایعه تعطیلی مترو شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از این هزینه ها را دولت باید تامین کند و بخشی را شهرداری و قسمتی را شهروندان با پرداخت بلیط افزود: کمک دولت به حمل و نقل عمومی کلانشهرها جزو مصوبات دولت و مجلس است اما این مورد نه تنها برای اصفهان بلکه برای دیگر کلانشهرها نیز با تاخیر روبرو شده است.

وی خاطر نشان کرد: هنوز هزینه های متروی اصفهان در ایستگاههایی که به بهره برداری رسیده مشخص نشده است و در ماههای آینده این مقدار هزینه به دست شورا می رسد و می توان طبق آن در مورد هزینه های مترو صحبت کرد.

فلاح در پایان با اشاره به اینکه باید از ایستگاههای آماده مترو شهروندان استفاده مناسب داشته باشند افزود: مدیریت شهری بر آن است تا مردم برای حمل و نقل عمومی و پرداخت هزینه آن دچار مشکل نشوند.

*ساعات کار مترو به مرور افزایش پیدا می کند
یکی دیگر از گلایه های شهروندان در مورد حرکت متور تنها در ۳ ساعت است که همین موضوع باعث شده تا آن دسته از شهروندان که نمی توانند در این ساعات از قطار شهری استفاده کنند گلایه مند شده و از مدیریت شهری توقع پاسخگویی دارند.

در این رابطه شهردار اصفهان این طور توضیح داده است که در ابتدای راه‌اندازی خط یک قطار شهری حرکت واگن‌ها از ساعت ۷ تا ۱۰ صبح فعال است اما این زمان تنها برای مدت کوتاهی خواهد بود و پس از مدت یک ماه این افزایش پیدا می کند.

مهدی جمالی نژاد با توضیح اینکه به مرور مدت‌ زمان فاصله بین حرکت قطار از نیم ساعت به ۱۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند اضافه کرد: قطار شهری اصفهان علیرغم اینکه قبل از بهره برداری به‌صورت آزمایشی حرکت کرده است، باید باز هم تست شود و دیگر رام‌های قطارشهری که هرکدام ۲۰۴ صندلی دارد و می‌تواند حدود ۱۰۰۰ مسافر را جابه‌جا کند، یکی‌یکی وارد خط شوند و در مدت زمان مناسب تعداد واگن ها و هم زمان خدمت رسانی مترو افزایش پیدا می کند.

گفتنی است، در هفته های گذشته لایحه بلیط قطار شهری اصفهان در جلسه علنی این شورا تصویب شد و مقرر شد تا مبلغ مصوب شده برای بلیط مترو تا شش ماه آینده به صورت موقت بر روی بلیط‌ها درج شود،در حال حاضر بهای ورودی مترو پنج هزار ریال است و به گفته مدیران هزینه بلیط مترو به دلیل یارانه‌ای که روی آن است برای مردم کاهش‌یافته و قیمت اصلی بلیط مترو بدون یارانه ۲۵۰۰تومان است.

انتهای پیام/

منبع : صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715