یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

صادرات شرکت‌های دانش بنیان اصفهان به ۵۴ میلیون دلار رسید

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از صادرات ۵۴ میلیون دلاری محصولات و خدمات شرکت‌های فناور و دانش بنیان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان،جعفر قیصری گفت: صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان معادل سه درصد کل صادرات و ۱۰ درصد صادرات غیرفلزی استان اصفهان است.

حدود ۶۱۲ شرکت فناور و دانش بنیان و هسته فناور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر است.

او صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نسبت به سه سال گذشته، ۱۰ برابر شده است گفت: عمده صادرات این شرکت‌ها در زمینه تجهیزات پزشکی، ماشین آلات کشاورزی و دامداری، خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات، نرم افزار و تجهیزات و ماشین آلات صنعتی و قطعات مانند مخازن فشار بالا و کمپسورهاست.

میزان صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در سال‌های ۹۷ تا ۹۹ به ترتیب ۴.۸، ۵.۲ و ۳۷ میلیون دلار بود.

قیصری می‌گوید جهش در صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های فناور اصفهان می‌تواند با اجرای برنامه‌های حمایتی و بازاریابی مناسب در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.

او میزان فروش محصولات و خدمات شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در این شهرک را در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ حدود سه و نیم برابر افزایش یافت، گفت: این رشد، نتیجه اعتماد شرکت‌های بزرگ و مصرف کنندگان به این شرکت هاست.

ارزش فروش محصولات و خدمات شرکت‌های فناور مستقر در این شهرک در سال ۱۴۰۰ حدود پنج هزار و ۸۰ میلیارد تومان بود که این شاخص نسبت به سال ۹۷ یعنی در بازه سه ساله، ۹ برابر شده است.

او از استقرار ۶۱۲ شرکت فناور و دانش بنیان و هسته فناور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، خبردادو گفت: گردش مالی این شرکت‌ها در سال گذشته به ۱۳ هزار میلیارد تومان رسید در حالیکه در سال ۹۹ حدود سه هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بود.

به گفته رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان این آمار و ارقام نشان می‌دهد که استان اصفهان ظرفیت بی نظیری در زمینه اقتصاد دانش بنیان و جهش‌های بیشتر در عملکرد و شاخص‌ها را دارد و وضعیت ما در بخش فناوری نسبت به میانگین کشوری، بسیار خوب است.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌عنوان نخستین سازمان مؤسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ با هدف حمایت و هدایت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان آغاز کرد و اکنون حدود ۶۱۲ شرکت دانش‌بنیان و واحد فناور با اشتغال بیش از هفت هزار و ۸۰۰ دانش‌آموخته دانشگاهی در آن مستقر است.

این شهرک دارای سه پارک علم و فناوری، هشت مرکز رشد فناوری، پنج مرکز نوآوری و شکوفایی و مرکز علم و فناوری کودکان و نوجوانان در ۵۲۰ هکتار است.

انتهای پیام/
منبع:ایرنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715