چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۲

عدم پاسخگویی نسبت به استعفای شهردار گز/ وقتی هیچ احترامی برای افکار عمومی وجود ندارد

آقای مهدی غلامی درحالی استعفا داده است که کلا اهل ارتباط با رسانه ها و پاسخگویی و مصاحبه نیست و چند بار دعوت به گفتگو را از بدو حضور در شهرداری رد کرده است! این در حالی است که مردم می خواستند از برنامه های شهردار برای پیشرفت شهر بدانند ولی ایشان برای افکار عمومی هیچ ارزشی قائل نبودند

ندای اصفهان- روح الله عباسیان

جناب آقای مهدی غلامی شهردار شهر گز برخوار حدود دو هفته است استعفا داده اند(+) و قبل از آن نیز دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر گز در صحن شورا چندین سوال از ایشان پرسیده اند و فرآیند استیضاح را کلید زده بودند و این ماجرا بیش از دو ماه وقت شهردار و شورا را گرفته است و هیچ انعکاسی توسط شورای اسلامی شهر گز نداشته است!

فقط برخی از اعضای شورای شهر به برخی از رفقای خود، خبرهای ضد و نقیض را داده اند و به طور رسمی پاسخگو نبوده اند.

جناب آقای علی عباسی رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر گز که درخواست مصاحبه پیرامون موضوع استیضاح شهردار و دلایل آن را نپذیرفتند و عنوان نمودند اگر استیضاح رای نیاورد, یکسری موضوعات را بیان خواهم کرد!

جناب آقای غلامی هم که کلا اهل ارتباط با رسانه ها و پاسخگویی و مصاحبه نیست و چند بار دعوت به گفت و گو و مصاحبه را از بدو حضور در شهرداری رد کرده است!

این در حالی است که مردم می خواستند از برنامه های شهردار برای پیشرفت شهر بدانند ولی ایشان برای افکار عمومی هیچ ارزشی قائل نبودند.

جناب آقای غلامی نیز طی گفت و گویی کوتاه، پاسخگویی به سوالات را به بعد از پذیرش استعفا حواله داده است!
لازم به ذکر است، تعدادی از فعالین رسانه ای شهر گز بر اساس وظیفه اطلاع رسانی خود، دو بار برای دیدار نوروزی و گفت و گو حتی درب خانه شهردار هم رفتند، ولی ایشان یا حضور نداشت یا ترجیح داد کلا بی اعتنا بگذرد و تماسهای فعالین رسانه ای شهر گز را نیز بدون پاسخ گذاشت.

اینگونه رفتار شورای شهر و شهرداری نشانگر این است که آنها با الزامات و استانداردهای فعالیت در عصر ارتباطات, اصلا آشنایی ندارند!

این حق مردم است که نسبت به شهر خود اطلاع داشته باشند.

لازم به ذکر است در همین ایامی که شهردار استعفا داده است و در دفتر خود حضور نداشته و فقط گهگداری برای رفع تکلیف، یک سری به شهر می زده است و مدیریت شهری تا حدودی مختل بوده است. 2-3 نفر از پنج عضو شورای شهر، مسافرت تشریف برده اند و شورای شهر گز برای برگزاری جلسه رسمی، حد نصاب لازم را نداشته است!
این هم اوج مسئولیت شناسی اعضای شورای شهر را می رساند.

تا کنون افراد متعددی چه به صورت حضوری، تماس تلفنی و پیام در فضای مجازی، از ما جویای اوضاع شهر و آخرین اخبار استعفای شهردار بوده اند که نشانگر اهمیت موضوع برای شهروندان بوده است.

به نظر می رسد جناب آقای غلامی درست است که اقدامات مثبتی هم داشته ولی ایشان نتوانسته است خود را با الزامات شفافیت و پاسخگویی در عصر ارتباطات به روزرسانی کند.

این در حالی است که به طور مثال سرمربی یک تیم فوتبال خود را مکلف می داند قبل و بعد هر بازی، جوابگوی سوالات رسانه ها باشد و به سوالات فنی حول و حوش تاکتیک تیمی و علت چیدمان بازیکنان و… پاسخ بدهد.

یقینا موضوعات شهری کم اهمیت تر از بازی فوتبال نیست و البته استعفا و استیضاح شهردار هم همانند دعواهای خانوادگی و طلاق زن و شوهر نیست که جنبه خصوصی داشته باشد که از واگویی آن احتراز داشته باشند.

یقینا اطلاع رسانی و پاسخگویی رسمی، هم جلوی شایعات را می گیرد و هم باعث صرفه جویی وقت مسئولین نسبت به وضعیت پاسخگویی انفرادی به تک تک افراد جامعه می شود.

این رویکرد غیر شفاف اصلا به نفع شهر نیست و ضرورت دارد این وضعیت در سال جدید تغییر پیدا کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    سلام و درود بر شورای اسلامی شهر گز
    بسیار کار نیکو و پسندیده ای نمودید برای پذیرفتن استعفای این شهردار.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715