جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۴

عضو هیئت رئیسه مجلس:

فعالیت‌های دانش‌بنیان استقلال کشور را تضمین می کند/ آمادگی مجلس برای تحقق منویات رهبر انقلاب

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس گفت: متاسفانه باوجود صرف انرژی، آب، خاک و زحمت کشاورزان، کشاورزی در کشور و نیز استان اصفهان هنوز به نقطه مطلوب سودﺁوری نرسیده و جای خالی فعالیت‌های دانش‌بنیان در بُعد غذایی و کشاورزی احساس می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به تعیین شعار «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌ﺁفرین» به عنوان شعار سال و اهمیت این شعار اظهار داشت: فعالیت‌های دانش‌بنیان از جهات مختلف در سطح کشور حائز اهمیت است، چرا که ما را به دانش روز جهانی نزدیک و در تراز ﺁن نگه می‌‌دارد و باعث می‌شود تا در عرصه‌های جهانی زمینه‌های مختلف حرف برای گفتن داشته باشیم.

وی با اشاره به کاربردهای فعالیت‌های دانش‌بنیان ادامه داد: فعالیت‌های دانش‌بنیان باعث کاهش مصرف انرژی و زمان می‌شود، بهره‌وری را افزایش می‌دهد و متضمن استقلال کشور و امنیت غذایی دفاعی صنعت و غیره خواهد بود و مجلس کاملا ﺁمادگی دارد تا تمام توان قانونی خود در جهت تحقق منویات رهبری و شعار سال به کار بگیرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه برخوار در مجلس شورای اسلامی درباره رویکرد مجلس در راستای شعار سال افزود: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی در نیمه دوم سال 1400  قانونی را به عنوان جهش تولید دانش بنیان تصویب کرد که در این قانون دستگاه‌های دولتی مکلف شده‌اند حمایت‌های قانونی، مالی و تسهیلاتی و تضمین‌های لازم را از فعالیت‌های دانش‌بنیان داشته باشند و علاوه بر ﺁن برای تامین نیازهای خود نیز، از کالاها و خدمات دانش‌بنیان استفاده کنند.

وی از تشکیل شورای حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان خبر داد و افزود: در قانون جهش تولید دانش‌بنیان، مصوب شد که شورایی به ریاست رئیس جمهور و نائب رئیسی معاون علمی رئیس جمهور برای حمایت و پشتیبانی از کارهای دانش‌بنیان تشکیل و مشکلات و موانع فعالیت‌های دانش‌بنیان را رصد و در جهت رفع ﺁن‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

بیشتر بخوانید

حاجی دلیگانی درباره ظرفیت استان اصفهان در فعالیت‌های دانش‌بنیان بیان کرد: در اصفهان ظرفیت‌های خوبی برای فعالیت‌های دانش‌بنیان نظیر دانشگاه‌ها پارک علم‌وفناوری که در بخش صنعت فعالیت می‌کند و غیره داریم که البته باید بیش از پیش توسعه پیدا کند. همچنین در حوزه انتخابیه ما هم شهرک علم و فناوری وجود دارد که بخش عمده‌ای از زیرساخت‌‌های ﺁن ﺁماده شده و باید تدبیری شود تا افراد در این شهرک مستقر شوند.

وی ادامه داد: همچنین در بُعد بهداشت و درمان نیز در بودجه ردیفی برای پارک علم و فناوری سلامت مصوب شد و به نظرم اصفهان می‌تواند جایگاه خیلی بهتری در این زمینه در کشور کسب کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی جای خالی فعالیت‌های دانش‌بنیان احساس می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه باوجود صرف انرژی، آب، خاک و زحمت کشاورزان، کشاورزی در کشور و نیز استان اصفهان هنوز به نقطه مطلوب سودﺁوری نرسیده و جای خالی فعالیت‌های دانش‌بنیان در بُعد غذایی و کشاورزی احساس می‌شود؛ هنوز مسیر زیادی در این زمینه در پیش داریم و باید تلاش مضاعفی صورت بگیرد تا کشاورزی و دامداری که متضمن امنیت غذایی است به جایگاه و سودﺁوری لازم و مطلوب برسد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715