شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۱

افزایش۴٠٠ میلی متری بارش‌ها در سرشاخه زاینده‌رود/ برای شهری مسافرپذیر برنامه‌ریزی شود

استاندار اصفهان با اشاره به افزایش ۴٠٠ میلی متری بارش‌ها در سرشاخه زاینده‌رود نسبت به سال گذشته، گفت: اگر سیاست ما استفاده از ظرفیت گردشگری شهر است، باید شهری پذیرای مسافر در همه ارکان تعریف و طراحی کنیم.

به گزارش ندای اصفهان،سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در دیدار با مسؤولان ستاد تسهیل سفر شهر اصفهان اظهار داشت: همه کسانی که در زمینه سفرهای نوروزی مسؤولیت دارند پای کار ایستاده‌اند تا میزبانی خوبی را از مسافران سراسر کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: زمانی که موضوع سفرهای نوروزی مطرح می‌شود نیاز است به این بحث هم توجه شود که ۲ سال در سفر و دید و بازدیدها محدودیت وجود داشته و امسال شرایط متفاوت شده است.

مرتضوی با اشاره به استقبال قابل توجه مسافران نوروزی گفت: اگر طبق پیش‌بینی‌ها هوا گرم‌تر هم شود، نیاز است با توجه به تعداد مسافران میزبانی قوی‌تری داشته باشیم و تمام توان خود را به میدان بیاوریم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه با توجه به اینکه یکی از راهبرد‌های آتیه استان موضوع گردشگری است، تصریح کرد: این ایام، ایام مانور و رزمایش ما در زمینه پذیرش و استقبال از مسافران است و نیاز است کاری کنیم که خاطره خوبی در ذهن مردم به‌جا بماند.

برای شهری مسافرپذیر برنامه‌ریزی شود

وی با تاکید بر لزوم تغییر رویکرد در جانمایی کمپ‌های گردشگری افزود: یکی از دغدغه‌های همیشگی من در این ایام، این است که کمپ‌های گردشگری را به دلایل ترافیکی و غیره خارج از شهرها تعریف کرده‌ایم اما این موضوع با سیاست و رویکرد پذیرایی هرچه بهتر از مسافران در تضاد است و باید کسانی که در این حوزه مسؤولیت و تجربه دارند هم‌اندیشی کنند تا چاره مناسبی برای این موضوع پیدا کرد.

مرتضوی با تاکید بر لزوم تعریف شهر پذیرای مسافر در همه ابعاد ادامه بیان کرد: ما باید ببینیم چطور می‌توانیم کاری کنیم تا مسافران هر چقدر که ممکن است، حتی به اندازه یک نصف روز، بیشتر در اصفهان بمانند و در واقع اگر سیاست ما استفاده از ظرفیت گردشگری شهر است، باید شهری پذیرای مسافر در همه ارکان تعریف و طراحی کنیم.

استاندار اصفهان با اشاره به ناپایدار بودن هوای بهار افزود: از سوی دیگر لازم است که در نحوه پذیرایی قدرت انعطاف داشته باشیم یعنی با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر مسائل در پذیرایی از مسافران به مشکل نخوریم و مسافران نیز اطمینان خاطر داشته باشند که در طول سفر خود در اصفهان با مشکلی روبرو نخواهند شد.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت اماکن سرپوشیده در پذیرایی از مسافران ادامه داد: ﺁیا ظرفیت‌های سرپوشیده‌ای برای پذیرایی از مهمانان داریم؟ ﺁیا می‌توانیم اماکنی مثل سالن‌های ورزشی، حسینیه‌ها و غیره را در این راستا به میدان بیاوریم و در این صورت ﺁیا ﺁمار و اطلاعات این ظرفیت‌ها مشخص و قابل احصا هستند؟ هنوز فرصت قابل توجهی مانده و به نظرم می‌توان تیم و کارگروه ویژه‌ای ترتیب داد تا این موضوع برای همین نوروز ۱۴۰۱ پیگیری و اجرایی شود.

افزایش ۴٠٠ میلی متری بارش‌ها نسبت به سال گذشته

مرتضوی با اشاره به اینکه اصفهان در کنار موضوع کرونا، مساله‌ای فراگیر به نام زاینده‌رود دارد، گفت: تا به الآن بیش از هزار و ۱٠٠ میلی متر بارندگی در سرشاخه‌های رودخانه زاینده‌رود داشته‌ایم و نسبت به سال‌ گذشته حدود ۴٠٠ میلی متر افزایش بارندگی داشتیم و این موضوع شدت خشکسالی سال قبل را نشان می‌دهد.

استاندار اصفهان افزود: با ورود رودخانه شور به زاینده‌رود ظرفیتی فراهم شد تا برای خشک نشدن رودخانه مقداری مختصر آب تزریق شود تا نو شدن را در زاینده‌رود هم شاهد باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت بازگشایی زاینده‌رود گفت: این موضوع در کنار مزیت‌های شهر، ظرفیت قلمداد می‌شود و باعث می‌شود نوعی هم‌نوایی و دغدغه میان مردم استان‌های مختلف ایجاد شود.

مرتضوی در پایان بیان داشت: خواهشم این است که در ستاد سفرهای نوروزی برای جلوگیری از کسالت در ارائه خدمات، اقدامات به نحوی برنامه‌ریزی شود تا افراد به زندگی شخصی خود هم برسند البته که در این مسیر مجاهدت‌هایی نیز نیاز است.

بازدید میدانی از کمپ فدک و ستادهای استقبال مسافرین نوروزی در ورودی‌های شهر اصفهان از دیگر برنامه‌های استاندار اصفهان است. 

انتهای پیام/

فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715