یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۷

چه دعایی را در زمان غیبت حضرت بخوانیم؟

اگر نسبت به امام زمان(ع) در دوران غیبت معرفت پیدا نکنیم، در دوران ظهور با مشکل جدی مواجه خواهیم شد. عصر انتظار و دوران غیبت، دوران کسب معرفت نسبت به امام زمان(عج) است.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از مرکز خبر مسجدمقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسین حسینی قمی، استاد حوزه علمیه قم، صبح امروز پیش از قرائت دعای ندبه امام زمان(عج) در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: عصر ظهور فرصتی طلایی برای رسیدن به معرفت نسبت به امام عصر(ع) است.

وی ادامه داد: ابوجعفر نایب دوم امام عصر(عج) است که ۵۰ سال از ۷۰ سال دوران غیبت صغری امام زمان(عج) از نایبان خاص حضرت بودند که مرحوم محدث قمی در مفاتیح‌الجنان بیان داشتند، وقتی کسی که زیارت عتبات می‌رود، شش امام را زیارت می‌کند و اگر هیچ کدام را زیارت نکرد و فقط به زیارت نواب خاص امام زمان(عج) رفت همان کفایت می‌کند.

حسینی قمی افزود: شخصی خدمت نایب دوم امام زمان(عج) رسید که گفت می‌خواهم امام زمان(عج) را حضوری زیارت کنم، جناب ابوجعفر در سه جمله پاسخ داد، بسیار خوشحالم که مشتاق زیارت حضرت هستی، برای دیدار حضوری حضرت اصرار نداشته باشد و دعا می‌کنم اگر موفق به دیدار حضرت در عصر ظهور شدی، دیدارت همراه با عافیت، خوبی و خیر باشد.

وی با طرح این سوال که «مگر می شود دیدار با حضرت همراه با خیر و عافیت نباشد؟»، اظهار کرد: بله، چرا که دوران غیبت دوران کسب معرفت به امام عصر(عج) است، اگر نسبت به امام زمان(عج) در عصر غیبت معرفت نداشته باشیم در زمان ظهور حضرت بامشکل مواجه خواهیم شد. در زمان ظهور کسانی همراه حضرت هستندکه معرفت خاص نسبت به حضرت داشته‌اند.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: جناب زراره از شاگردان خاص امام صادق(ع) است، از ایشان سوال می کند، من چه دعایی را در زمان غیبت بخوانم که حضرت پاسخ می‌دهند؛ دعای«الهم عرفنی نفسک..» را بخوان که خداشناسی، پیامبرشناسی و بعدامام شناسی را همراه دارد.

مرحوم سیدبن طاووس هم نسبت به قرائت این دعا تاکیدات متعددی دارد.

حسینی قمی عصر ظهور را عصر ایثار، گذشت و اقدام خالصانه توصیف کرد و گفت: امروز جریانات و نحله‌های انحرافی دامن جوانان شیعه را گرفته است، باید برای این‌که گمراه نشویم دست در دست نایبان عام امام زمان(عج) که فقها و علما هستند بگذاریم تا در مسیر راستین مهدوی قرارگرفته و حرکت کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715