یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۱

قوه قضائیه چگونه کارخانه ارج را نجات داد

در روزی که ماشین‌آلات شرکت ارج در حال مصادره شدن بود، قوه قضائیه دستورات لازم را صادر کرد و به این ترتیب اقدامات دستگاه قضائی منجر به احیای این کارخانه شد.

به گزارش ندای اصفهان، بند دوم اصل 156 قانون اساسی، بر احیای حقوق عامه توسط قوه قضائیه تأکید دارد؛ یکی از مظاهر حقوق عامه، حمایت از تولید داخلی است؛ از سویی دیگر با توجه به نیاز مبرم کشور به تقویت تولید داخل و اشتغال‌زایی در این شرایط سنگین تحریمی تحمیل شده از جانب دشمنان، قوه قضائیه برای حمایت از تولید داخلی در راستای احیای حقوق عامه، مسئولیت دوچندان دارد.

احیای واحدهای تولیدی یکی از دستورکارهای اصلی دستگاه قضائی در دوره تحول و تعالی

در همین مدت اخیر اقدامات بسیار ارزند‌ه‌ای برای احیای واحد‌های تولیدی توسط قوه قضائیه در استان‌های مختلف کشور صورت گرفته است. بر اساس گزارش دبیرخانه ستاد حمایت از اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه، براثر فعالیت و پیگیری‌های این ستاد حدود فعالیت یک‌هزار و 375 واحد تولیدی با 23 هزار نیروی کار که تعطیل شده بودند، فعال شده‌اند.

کارخانه ارج یکی از واحد‌های تولیدی شناخته شده است که بیش از  80 سال از تأسیس و فعالیت آن می‌گذرد. این واحد تولیدی، در پی بروز مشکلات مختلف در نهایت در سال‌های اخیر به کلی تعطیل شد که در یک سال اخیر تلاش‌های زیادی از سوی دستگاه قضا برای احیای مجدد این کارخانه قدیمی صورت گرفت که در نهایت نیز به نتیجه رسید.

سید مهدى ابویى، یکی از سهامداران کارخانه ارج با اشاره به حمایت‌های قضائی از این واحد تولیدی می‌گوید: زمانی که در مزایده شرکت کردیم و سهام شرکت ارج را خریدیم در ابتدا تمامی دستگاه‌ها در کارخانه بود؛ اما زمانی که کارخانه را تحویل گرفتیم متوجه شدیم شخصی که مدعی داشتن طلب از ارج بود، اقدام به غارت دستگاه‌ها کرده است. در ادامه درخواست اعمال ماده 477 کرده‌ایم تا پرونده در محاکم مطرح شود و رئیس کل محاکم استان تهران پرونده ارج را از مجمتع شهید مفتح خواسته‌اند.

ابویی گفت: از طرف دیگر آقای عمرانی (رئیس دبیرخانه ستاد مرکزی پیگیری و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه) از کارخانه ارج بازدید به عمل آورد و قرار بر این شد تا مساعدت‌های قضائی در خصوص ارج صورت گیرد و تخلفات گروه توسعه ملی برای واگذاری ارج مورد بررسی قرار گیرد.

در همین زمینه مقدسی، رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران مقدس با اشاره به اینکه اقدامات دستگاه قضائی منجر به احیای کارخانه «ارج» شد، گفت: در روزی که دستگاه‌ها و ماشین‌آلات بسیار بزرگ این شرکت را مصادره می‌کردند، از طریق معاونت اقتصادی مطلع شدیم و با حمایت رئیس کل دادگستری استان تهران در همان روز دستورات لازم صادر شد.

یازده اردیبهشت سال جاری بود که سعید عمرانی، معاون قضائی دادستان کل کشور، با اشاره به اقدامات دستگاه قضائی برای احیای واحدهای تولیدی، اظهار کرد: کارخانه ارج با 4 محصول خوب و با آخرین تکنولوژی روز شروع به کار خواهد کرد و مقدمات آن در حال اجراست.

در نهایت در روزهای اخیر با پیگیری‌های دستگاه قضائی و همکاری دولت سیزده خط تولید کارخانه ارج رسماً پس از یک دهه تعطیلی افتتاح شد.

سعید عمرانی معاون قضائی دادستان کل کشور با اشاره به افتتاح سوله کارخانه ارج با حمایت‌های دستگاه قضائی بیان کرد: در طول یک سال اخیر با پیگیری‌های گسترده دادستانی کل کشور و دادستانی استان تهران موانع قضایی پیش روی کارخانه ارج که باعث تعطیلی این واحد تولیدی شده بود، برداشته شد.

وی افزود: شرکت ارج مشکلات قضائی زیادی داشت که با همکاری مشترک دادستانی کل کشور و دادستانی تهران در ستاد اقتصادی مقاومتی استان این مشکلات و موانع بررسی و حل شدند تا سرانجام این شرکت توانست ساخت سوله جدید برای شروع تولید آغاز کند.

عمرانی بیان کرد: مسئولان قضائی استان در طول ساخت سوله جدید این شرکت در محل حضور داشتند و بر روی مراحل کار نظارت داشتند.

عمرانی بیان کرد: حمایت از تولید در دستورکار قوه قضائیه قرار دارد و حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، رئیس دستگاه قضا با توجه به اهمیت حمایت از تولید در تمام سفرهای استانی ابتدا با فعالان اقتصادی دیدار و گفت‌و‌گو می‌کند.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

منبع: مرکز رسانه قوه قضائیه

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715