شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹

گزارش جالب روزنامه اصلاح طلب درباره آینده رئیس جمهور سابق؛

روحانی هوشمند است؛ مسیری را انتخاب کرده که محبوبیتش بین مردم از بین نرود! +جزئیات

آنچه روحانی پس از پایان ریاست جمهوری‌اش انجام داد در راستای حضورش در مسیر مشابه خاتمی است یعنی شاهد هجمه‌ها و اتهام‌زنی‌ها به خودش و تیمش هست اما پاسخی نمی‌دهد.

به گزارش ندای اصفهان، نهمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری برگزار شد و حسن روحانی، رئیس دولت تدبیر و امید هم که جزو اعضای مجلس خبرگان است و در ایام سپری شده از پایان دولتش اصطلاحا کمتر آفتابی می‌شود، در این نشست حضور پیدا کرد.

به همین بهانه روزنامه اصلاح طلب آرمان به آینده روحانی و راه انتخاب شده او از بین مسیرهای محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد پرداخته و گزارشی در این باره منتشر کرده است.

در گزارش این روزنامه اصلاح طلب آمده است: «در روزهای پس از ریاست جمهوری‌اش ترجیح داد تا کمتر درانظار عمومی ظاهر شود و در جلساتی حاضر نشود که رسانه‌ای می‌شود. شاید یکی از دلایل کمرنگ شدن روحانی را باید به هجمه‌هایی مربوط دانست که از هر طرف به سمت او روانه می‌شود مانند شکایت‌های نمایندگان مجلس از رئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم! در عرصه مذاکرات هسته‌ای هم بارها او و وزیر خارجه‌اش یعنی محمدجواد ظریف را با اتهاماتی مواجه کردند که کمکی به روند مذاکرات نمی‌کرد بلکه نوعی عقده‌گشایی دلواپسان بود».

در بخش دیگری از این گزارش، پاسخگویی به حملات توسط روحانی را کاری راحت به حساب آورده و نوشته است: «قابل انکار نیست که روحانی با عقبه سیاسی و رزومه کاری که دارد به‌راحتی می‌توانست به هجمه‌ها و اتهامات پاسخ دهد. او دو راه داشت؛ دو راهی که از سوی دو رئیس‌جمهور قبل خودش آزمایش شده بود. یکی مسیر خاتمی است که شاید بیش از سایر روسای جمهور مورد اتهام و توهین قرار گرفت اما سکوت کرد و دلیل این سکوت را مصالح و منافع کشور عنوان کرد. مانع خروجش از کشور شدند اما اعتراض علنی نکرد تا مبادا دشمنان مردم خوشحال شوند و ترجیح داد مشکلات را در سکوت حل و فصل کند و اعتنایی به بی‌توجهی‌ها نکند. مسیر دیگری که پیش روی روحانی قرار داشت، مسیری بود که احمدی‌نژاد طی کرد یعنی ایجاد هیاهو و بر هم زدن نظم جامعه به‌خاطر رسیدن به اهدافش. بارها تجمع کرد و مردم را به همراهی با او در میدان نارمک فراخواند… برای او مصالح کشور چندان در اولویت نبود و بیش از همه به خودنمایی علاقه داشت».


این روزنامه اصلاح طلب در پایان، انتخاب روحانی را “مسیر خاتمی” معرفی کرده و نوشته است: «آنچه روحانی پس از پایان ریاست جمهوری‌اش انجام داد در راستای حضورش در مسیر مشابه خاتمی است یعنی شاهد هجمه‌ها و اتهام‌زنی‌ها به خودش و تیمش هست اما پاسخی نمی‌دهد. او بخوبی می‌داند اگر واکنشی به رفتار هدفمند دلواپسان نشان دهد، هر اتفاقی در مذاکرات هسته‌ای و… رخ دهد، به پای او نوشته خواهد شد».

اشاره بامزه گزارش روزنامه آرمان آنجاست که فارغ از واقعیات، قعرنشین جدول محبوبیت‌ها را فردی محبوب جا زده و نوشته است: «روحانی با تجربه است و مسیر خاتمی را انتخاب کرد تا محبوبیتش در نزد مردم از بین نرود و متهم به فضاسازی علیه دولت مستقر و مسئولانش نشود».

ظاهرا صدای خوردن کف گیر اصلاح طلبان در ته دیگ چنان بلند شده است که یک عده درگیر دعواهای داخلی و علنی کردن انتقادات تند درون محفلی اصلاحات هستند و عده دیگری هم با خام اندیشی فکر چاره افتاده و در خیالات خود برنامه می‌چینند که شاید بتوانند روزی از ظرفیت(!) روحانی استفاده کنند. لازم به ذکر است به تازگی دیگر روزنامه اصلاح طلب یعنی «شرق» در یک گزارش اعتراضی خطاب به سران جریان اصلاحات، عامل بدبختی اصلاح طلبان و کاهش سرمایه اجتماعی این جریان سیاسی را شکست در قمار حمایت از روحانی اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع:جهان نيوز

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715