شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸

رئیس شورای شهر اصفهان:

ضرورت تسریع در اجرای پروژه‌های شاخص عمرانی شهر

طی هفت ماه گذشته موتور در حال حرکت شهرداری، با سرعت بیشتری فعالیت می‌کند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، محمد نورصالحی صبح امروز هجدهم اسفندماه در اولین نشست خبری خود، اظهار کرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در فرهنگ‌سازی، ساخت اجتماع و جوامع بر اساس اخبار و اطلاعات دقیق دارند.

وی با اشاره به فعالیت شوراها افزود: شورای اسلامی شهر از جنس مردمی است. از این رو طی ادوار گذشته شوراها تلاش کرده‌اند تا بیشترین خدمت را به مردم ارائه کنند؛ طی هفت ماه گذشته نیز موتور در حال حرکت شهرداری با سرعت بیشتری فعالیت می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به تصویب بودجه ۱۴۰۱ شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: لایحه بودجه اواخر دی‌ماه به شورا ارائه شد. حفظ ساختار کلی لایحه بودجه از جمله اهداف شورا بود. اما پس از بررسی، تغییراتی در آن اعمال شد و در نهایت اول اسفند ماه بودجه سال آینده شهر به تصویب رسید. تکمیل پروژه‌های عمرانی شاخص شهر در بودجه به طور ویژه دیده شد. به طور مثال برای سرعت در اجرای خط دو مترو و سالن اجلاس بودجه این پروژه‌ها افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: طی هفت ماه گذشته ۳۳ جلسه علنی و ۵۵ جلسه کمیسیون تلفیق برگزار شده است. در این دوره همچنین تصمیم گرفته شد کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار نیز به کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر افزوده شود.

نورصالحی تاکید کرد: در دوره جدید سعی کردیم که اگر گره و مشکلی در شهر وجود دارد مرتفع کنیم، زیرا معتقدیم اگر در بعضی قوانین مردد ماندیم باید بدون عدول از قانون به نفع مردم حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: بیش از ۹۵ درصد در همه محیط‌های اداری با سلامت کار می‌کنند، اما یک درصد تخلف ناچیز نیز وجود دارد و باید در شهرداری مطمئن شویم این تخلف وجود دارد یا به صفر رسیده است. در همه ادوار مدیریت شهر اطلاع رسانی دقیق و صریح داشتیم و در دوره جدید هم تاکید بیشتری بر این موضوع شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۱ نسبت به بودجه امسال، ۴۱ درصد رشد داشته است، گفت: مناطق شهر به لحاظ کالبدی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی بسیار با هم فاصله دارند، که در کوتاه مدت رفع نمی‌شود. البته باید بدانیم اینکه مناطق مشابه هم بشوند، ممکن است امکان‌پذیر نباشد. اما در تلاش هستیم تا محلات را به شرایط آرمانی برسانیم.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ محله در شهر وجود دارد که رسیدگی به ۹۰ محله توجه ویژه می‌خواهد، افزود: در این راستا بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در سال آینده ۳۰ محله به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته به طوری که ۱,۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۱ محلات دیده شده است. همچنین میز محلات نیز در شهرداری ایجاد شده است تا نیازسنجی از مردم انجام شود.

نورصالحی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به وضعیت خرید قبر در باغ رضوان، گفت: در گذشته در باغ رضوان هزینه‌هایی به عنوان همیاری و خودیاری گرفته می‌شد که بسیار پررنگ بود. اما با قاطعیت می‌گویم به حساب افراد نرفته است، بلکه همه ارقام به حساب باغ رضوان واریز شده و دلیلشان برای دریافت این ارقام درآمد کم این سازمان بوده است و اکنون دریافت هر گونه رقم مازاد ممنوع شده و صددرصد اطمینان می‌دهم جز آنچه شورای اسلامی شهر مصوب کرده اضافه‌تر دریافت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه قبور لاکچری در باغ رضوان اصفهان نداریم، تصریح کرد: با توجه به ورودی‌های متفاوت آرامستان دیگر قطعات اول و آخر باغ رضوان معنا ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: اگر در گذشته باغ رضوان رقمی به عنوان خودیاری از فردی گرفته است، می‌توانیم برای بازگشت آن رقم اقدام کنیم.

نورصالحی از ورود نخستین اتوبوس برقی به شهر خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به وضعیت آلودگی هوای شهر اصفهان حرکت اتوبوس‌های برقی در شهر اصفهان توسعه یابد.

وی افزود: تولیدکنندگان داخلی نیز ساخت اتوبوس‌های برقی را آغاز کرده‌اند و در این راستا با مشارکت سرمایه گذار و شهرداری خطوط اتوبوس برقی در شهر ایجاد می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: با توجه به قولی که داده شده از سوی تولیدکنندگان و ورود بیش از ۳۰ هزار خودرو برقی به بازار بتوانیم تاکسی‌های شهر را نیز برقی کنیم.

وی با بیان اینکه تا شهریور سال آینده، ۱۴ ایستگاه شارژ برقی خودروهای هیبریدی احداث می‌شود، تصریح کرد: برای بازسازی اتوبوس‌های فعلی و خرید اتوبوس برقی در بودجه ۵۰۰ میلیارد تومان دیده شده است.

نورصالحی خاطرنشان کرد: در حوزه نرم افزاری نیز برای رفع معضل ترافیک شهر هم باید اقداماتی انجام شود باید نقاط دسترسی به مترو را اگر محدود است فعال کنیم.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های شاخص زیست محیطی ادامه داد: برای رینگ چهارم حلقه ترافیکی شهر نیز در سال آینده ۸۰۰ میلیارد تومان و برای خط دوم مترو که تاکنون ۴۵ درصد پیشرفت داشته، ۱,۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیده شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715