شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۱

نوروز شهدایی بازهم مهیا شد/ ۱۵ اسفند اعزام اولین کاروان راهیان نور استان اصفهان

مدیر کمیته مرکزی خادمین شهدای استان گفت: از ۱۵ تا ۲۵ اسفند ماه اردوهای راهیان نور دانشجویی استان اصفهان برگزار و از ۲۶ اسفند تا ۱۲ فروردین کاروان های مردمی اعزام می شوند.

به گزارش ندای اصفهان،محمد رجایی در خصوص از سرگیری اردوهای راهیان نور گفت: خوشبختانه امسال شاهد برگزاری اردوهای راهیان نور هستیم و قرار است از 15 اسفند ماه اولین کاروان اردوی راهیان نور استان اصفهان ویژه دانشجویان اعزام شود.

وی با بیان اینکه اردوهای دانشجویی تا 25 اسفند ماه ادامه دارد، اظهار کرد: از 26 اسفند تا 12 فروردین سال 1401 اردوهای راهیان نور مردمی نیز برگزار خواهد شد.

رجایی در خصوص نحوه ثبت نام و اعزام اردوهای راهیان نور اظهار کرد: ثبت نام مردمی راهیان نور امسال از طریق معاونت اردویی نواحی مقاومت بسیج سطح استان اصفهان و پایگاه های مقاومت بسیج محلی به صورت کاروانی انجام می شود اما افرادی که قصد سفر با خودروهای شخصی خود را دارند می توانند با هماهنگی قبلی عازم این سفر شوند و در اردوگاه های راهیان نور در استان خوزستان اسکان داده شوند.

مدیر کمیته مرکزی خادمین شهدای استان اصفهان با بیان اینکه قصد داریم امسال اردوی راهیان نور به صورت باشکوه برگزار شود، عنوان کرد: از هم اکنون بیش از 30 نفر از خادمین استان اصفهان در قالب اردوی جهادی به جهت آماده سازی مناطق و یادمان ها به استان خوزستان اعزام شده اند.

وی ادامه داد: امسال پس از 4 سال پیگیری، شهرک دارخوئین که قرارگاه بیش از 13 هزار شهید لشکر مقدس 14 امام حسین (ع) است، تحویل استان اصفهان شد که قرار است به عنوان یکی از یادمان ها در اردوهای راهیان نور مورد استفاده قرار گیرد و خادمین اکنون جهت آماده سازی فضا در آن منطقه حضور دارند.

رجایی با اشاره به نقش کمیته خادمین شهدا در برگزاری اردوهای راهیان نور گفت: برپایی ایستگاه های صلواتی در یادمان ها و پذیرایی از زائرین، برپایی ایستگاه های واکس صلواتی، شبیه سازی حمله رژیم بعث عراق و دفاع مقدس ملت ایران تحت عنوان ویژه برنامه “سنگرهای آسمانی” و… از جمله برنامه های خادمین استان اصفهان در اردوهای راهیان نور است.

مدیر کمیته مرکزی خادمین شهدای استان افزود: در حال حاضر بیش از 8 هزار خادم در استان اصفهان فعال هستند که امسال بیش از 2 هزار ثبت نام جدید داشته ایم.

وی تصریح کرد: تا دو سال پیش که خبری از ویروس منحوس کرونا نبود، فعالیت های کمیته خادمین شهدا بیشتر معطوف به خادمی مناطق عملیاتی در اردوهای راهیان نور بود اما بعد از شیوع این ویروس منحوس و تعطیلی اردوهای راهیان نور، فعالیت کمیته خادمین شهدا متوقف نشد و نقش آفرینی در برنامه های مختلف دیگری همچون اردوهای جهادی، کمک به نیازمندان، استقبال از شهدا، یادواره های شهدا، برگزاری مراسمات هفتگی در گلستان شهدای اصفهان و گلزارهای شهدای شهرستان ها در دستور کار قرار گرفت.

رجایی در پایان خاطر نشان کرد: کمیته خادمین شهدا از سال 1385 با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فعالیت های تربیتی در حوزه جوانان و نوجوانان و نهادینه کردن سبک زندگی شهدا در سطح ملی راه اندازی شد و بعد از گذشت مدتی این کمیته در سطح استان ها و شهرستان ها گسترش یافت.

انتهای پیام/

منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715