یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۹

مزایای اقامت یکساله ترکیه

از نظر بسیاری از متخصصان امر مهاجرت و همینطور افرادی که این روند را تجربه کرده‌اند، کسب اقامت از طریق اجاره خانه بسیار اقتصادی بوده و به تمکن مالی بالایی نیاز ندارد

ندای اصفهان- آگهی/

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه بسیار در بین ایرانیان محبوب است. اما دلیل این محبوبیت و تقاضای بالا چیست؟ مزایای زندگی در ترکیه چیست که افراد تا به این حد نسبت به آن جذب شده‌اند؟ پس از مطالعه‌ی این بخش، جواب سوال خود را پیدا خواهید کرد:

 • صرفه اقتصادی و بودجه‌ی اندک

یکی از مهم‌ترین دلایلی که ایرانیان در بدو مهاجرت به ترکیه این روش را بر می‌گزینند، این است که بودجه‌ی مورد نیاز برای آن، اندک است. شاید بتوان اقامت یکساله ترکیه را در زمره‌ی کم‌هزینه‌ترین روش‌های کسب اقامت ترکیه در نظر گرفت. از نظر بسیاری از متخصصان امر مهاجرت و همینطور افرادی که این روند را تجربه کرده‌اند، کسب اقامت از طریق اجاره خانه بسیار اقتصادی بوده و به تمکن مالی بالایی نیاز ندارد. حدودا 700 لیر برای هزینه‌های اداری، و میانگین 1500 لیر برای اجاره خانه، هزینه در بر خواهد داشت.

 • فرصتی برای تغییر نوع اقامت

تمام کسانی که از اقامت یکساله ترکیه استفاده می‌کنند، به چشم یک اقامت موقت به آن می‌نگرند؛ اقامت موقتی که فرصتی طلایی برای شما به ارمغان می‌آورد. شما در این فرصت یکساله، به اندازه‌ی کافی فرصت خواهید داشت که نوع اقامت خودتان را تغییر دهید، و مدت زمان حضور خود را در ترکیه تمدید نمایید. شما در این یک سال، قادر خواهید بود به جستجوی کار بپردازید، نسبت به اخذ مجوز کار در ترکیه اقدام نمایید، بودجه‌ی خود را برای خرید یک خانه افزایش دهید و خلاصه هر کاری که برای اخذ اقامتی دائم لازم است، انجام دهید.

 • راهکاری مناسب برای دانشجویان

تعجب نکنید؛ اخذ تابعیت ترکیه از طریق اجاره خانه، راهکاری است که بسیاری از دانشجویان از آن بهره می‌برند. یکی از مشکلاتی که بسیاری از دانشجویان و افرادی که به تحصیل در ترکیه با آن مواجه هستند، اتمام اعتبار اقامت آن‌ها، پیش از تاریخ درج شده بر روی کارت اقامت آنان است. در چنین مواردی، دانشجویان از طریق اجاره خانه در ترکیه، مدت زمان اقامت خود را افزایش داده، و به کمک مدرک تحصیلی خود، نسبت به یافتن شغل، اقدام می‌کنند.

 • آسان و بدون دردسر

بدون شک، اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه، یکی از آسان‌ترین روش‌های کسب اقامت این کشور است. فرد به راحتی می‌تواند بدون ویزا و با یک سفر هوایی چند ساعته به ترکیه برود، سه ماه هم بدون هیچ دردسری در این کشور ساکن شود، در نهایت نیز با کمک هزاران آژانس و موسسه املاکی موجود در ترکیه، خانه‌ای اجاره می‌کند و در ترکیه سکنی می‌گزیند. روند اداری اجاره ملک هم چندان پیچیده نیست و خیلی هم سریع انجام خواهد گرفت. به علاوه، به مدارک اقامتی خاصی هم احتیاج ندارد. خلاصه اینکه این بخش را می‌توان به راحتی به کمک مشاوران و وکلای خبره، پشت سر گذاشت.

سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

بر اساس قانون ماده ۳۱ شماره ۶۴۵۸ موصب مورخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸، دولت ترکیه شرایط جدیدی را برای سرمایه گذاری در ترکیه و اقامت اعلام نمود که سرمایه گذاران خارجی از این طرق می توانند پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نمایند و شهروند کشور ترکیه به شمار آیند.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک و یا املاک غیرمنقول به ارزش حداقل ۲۵۰،۰۰۰ هزار دلار آمریکا و یا معادل ارزی آن. البته لازم به ذکر است که املاک زیر می بایستی در سازمان ثبت اسناد املاک ترکیه که به تایید وزارت محیط زیست و شهرسازی ترکیه رسیده باشند. و همچنین در سند ذکر گردیده باشد که ملک خریداری شده به مدت ۳ سال قابل انتقال یا فروش به شخص دیگر نمی باشد.

از این رو توصیه ما به شما این است که قبل از هر اقدامی ابتدا با متخصصین حوزه مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه مذاکره نمایید.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی:

شما می توانید تنها با سپرده گذاری در بانک های ترکیه تابعیت این کشور را اخذ کنید و نیاز به سرمایه گذاری در هیچ زمینه ای نمی باشد. در این روش باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کنید. این مبلغ سابقا ۳ میلیون دلار آمریکا بود که اخیرا به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. پول شما باید حداقل به مدت سه سال در بانک باقی بماند.

هزینه خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه علاوه بر هزینه واقعی ملک، هزینه های جانبی از جمله وکیل، دفتر اسناد رسمی، مالیات و دیگر هزینه های مربوطه را نیز باید کنار بگذارید. هزینه های خدماتی مثل وکیل یا مترجم نسبت به شخصی که انتخاب می کنید متفاوت است. هزینه های قانونی به لیر تعیین شده است و بسته به نرخ ارز تغییر می کند. در نتیجه در ادامه متن تنها هزینه های تقریبی ارائه شده است، اما به طور کلی 6.5% از مبلغ ملک برای پوشش تمام هزینه ها و شارژها باید در نظر گرفته شود.

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

 • وکیل: هزینه ها بسته به شخصی که انتخاب می کنید متفاوت است. شما باید به دنبال وکیلی باشید که در زمینه خرید ملک در ترکیه متخصص باشد.
 • خدمات ترجمه: برخی از مترجمان هزینه ها را به صورت ساعتی حساب می کنند، در حالیکه برخی از آنها بسته هایی مخصوص خرید ملک تنظیم کرده اند. لطفا توجه داشته باشید که مترجم ها در ترکیه باید دارای مجوز باشند و به طور رسمی ثبت شده باشند. دفاتر اسناد رسمی در هر منطقه لیست مترجمان دارای مجوز را ارائه می کنند.
 • مالیات انتقال اسناد: این هزینه از ماه مه سال 2018 از 4.4% به 3% کاهش پیدا کرده است. لطفا توجه داشته باشید که این مقدار مبلغ ارزش یابی شده است، نه قیمت خرید ملک. هر شورا دارای لیستی از قیمت های ارزیابی شده املاک است که از آنها برای محاسبه مالیات استفاده می کند.
 • ثبت ) TAPسند مالکیت): 120.00 یورو
 • هزینه دفتر اسناد رسمی: 330.00 یورو
 • بیمه:DASK این بیمه زمین لرزه اجباری، در زمان بیمه سند مالکیت لازم است. هزینه بسته به متراژ ملک متفاوت است. DASK برای آپارتمان دو خوابه 70 متری تقریبا 250 لیر (43 دلار) در سال است.
 • بررسی منطقه نظامی: ارسال درخواست رسمی به دولت برای بررسی اینکه ملک خریداری شده در منطقه نظامی وجود ندارد و اینکه به عنوان یک فرد خارجی در محدوده قانونی هستید که بتوانید ملک خریداری کنید. این درخواست از 6 آگوست 2018 برای تمام سرمایه گذاران خارجی در ترکیه برداشته شده است.
 • برای نمونه در زیر هزینه های یک طرف قرارداد خرید در ترکیه شرح داده شده است. ارقام ذکر شده در اینجا برای فروش یک ملک 150.000 یورویی است.
 • مالیات خرید: 3.500 یورو (به طور کلی ارزش پایین تر ارزشیابی شده است، نه ارزش خرید. شما می توانید 2.00 یورو تا 2.200 یورو در نظر بگیرید)

برگرفته از وب سایت آریو گروپ https://fa.ariogroup-tr.com/

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715