شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۸

آزادسازی حریم رودخانه‌ها به اصفهان رسید/ تخریب ۱۰۰ ساخت‌و‌ساز غیرقانونی در حریم زاینده‌رود

معاون ‌عمرانی استاندار اصفهان از آزادسازی حریم رودخانه‌ها خبر داد و گفت: طی یک سال گدشته ۱۰۰ وحاد ساخت‌و‌ساز غیرقانونی در حریم زاینده‌رود تخریب شد.

به گزارش ندای اصفهان، دستگاه قضا در برخورد با متجاوزانی که به بهانه خدمت به مردم اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر زاینده رود کرده‌اند هیچ مماشاتی ندارد. سواحل شمال و جنوب کشور در استان آزادسازی کامل اما پاکسازی حریم رودخانه‌ها در مرکز سرعت کمی دارد.

اکنون دادگستری استان اصفهان به کسانی که در حریم رودخانه ساخت و ساز و به تصرف آن اقدام کرده‌اند، هشدار داده است تا خود اقدام به رفع تصرف کنند. همچنین دستگاه قضایی خبر داده مدیرانی که ترک فعل و تخلف کرده‌اند در امان نیستند و حتی اگر بازنشسته شده‌اند به سراغشان می‌رویم.

مهران زینلیان در خصوص برخورد با ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در حریم رودخانه اظهار داشت: خوشبختانه پس از اعلام قوه قضائیه به دستور رئیس جمهور مبنی بر برخورد با هرگونه ساخت‌و‌ساز‌هایی که در حریم رودخانه اتفاق افتاده است کارگروهی متشکل از همه دستگاه‌های مسئول از جمله آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی و همچنین دادگستری تشکیل شده است.

وی افزود: در این خصوص موارد بررسی و با تمام ساخت‌و‌سازهایی که خلاف و فاقد پروانه‌های ساخت در حریم رودخانه هستند برخورد می‌شود و در یکی دو سال اخیر بیش از 100 پرونده مراحل قضایی را طی کرده تخریب شده است.

بیشتر بخوانید

معاون ‌عمرانی استاندار اصفهان اصفهان تصریح کرد: با هماهنگی و همتی که بین مسئولان ایجاد شده و با دستور قوه قضائیه امیدواریم تشریفات قانونی انجام شود و برای تمام ساخت‌و‌سازها در کل مسیر رودخانه در استان اصفهان برخوردهای لازم صورت گیرد.

وی گفت: حدود 100 واحد در سال گذشته و امسال تخریب شده؛ البته تعداد واحدهایی که مشمول خلاف هستند بسیار بیشتر است و حدود 600 پرونده اعلام شده که باید مراحل شناسایی دقیق و خلاف‌سازی‌ها و دستور دستگاه قضایی دریافت شود. درخواست ما از تمامی دستگاه‌ها این است که در تمام موارد برخوردهای لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم ا

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715