شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۱

نقاط قوت لایحه بودجه ۱۴۰۱/ دولت سیزدهم متوجه بحران صندوق‌های بازنشستگی شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقاط قوت لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: در طی سال‌های گذشته دولت‌ها متوجه بحران صندوق‌های بازنشستگی نبودند اما در لایحه بودجه سال آینده دولت درباره این موضوع توجه لازم را صورت داد.

به گزارش ندای اصفهان،مهدی طغیانی پیرامون رویکردهای مثبت دولت در بودجه 1401 اظهار داشت: برای نخستین بار است که دولت متوجه بحران صندوق‌های بازنشستگی شده است که باید این موضوع را به فال نیک گرفت چرا که متوجه این بحران برای حل آن شده‌ایم.

وی ادامه داد: البته واقعیت بودجه محل تصمیم‌گیری برای سن بازنشستگی نیست ولی اینکه سیاست‌گذار به این فکر افتاده نکته مثبتی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیرامون بحث بودجه نهاد ریاست جمهوری و تخصیص بودجه‌های تعیین شده از سوی رئیس جمهور در سفرهای استانی خاطرنشان کرد: ادغام ردیف در ردیف‌های مستقل در بحث نهاد ریاست جمهوری انجام شده که وقتی این اعداد را با ردیف‌های پیشین که اکنون در هم ادغام شده بررسی می‌کنیم، چیز جدید به نهاد ریاست جمهوری اضافه نشده است.

وی افزود: همچنین در مورد سفرهای استانی اساساً چیزی خارج از ردیف‌های موجود تخصیص پیدا نمی‌کند، فقط ممکن است پیرامون بهانه سفر رئیس جمهور و تخصیص فوری نکته‌ای وجود داشته باشد.

طغیانی تصریح کرد: ما یکسری ردیف‌های متمرکز در دستگاه‌ها داریم، به طور مثال این ردیف متمرکز را در میراث فرهنگی تهران داریم که مشخص نیست که از این ردیف‌ها چه مقداری به هر استانی داده می‌شود.

وی افزود: اگر تخصیص بودجه به نحوی باشد که مثلاً رئیس جمهور در هر سفر اقدام به کمک کردن به این استان‌ها از ردیف‌های متمرکز کنند، این موضوع خود عامل بی‌عدالتی است، در حالی که در عمل واقعاً اینگونه نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس پیگیری ما، واقعیت ماجرا این است که اگر هم قرار به تخصیص در یک دوره از سفرهای ایشان باشد باید به گونه‌ای عادلانه صورت پذیرد. نکته این است که چیزی خارج از ردیف‌های موجود نیست اما ممکن است در دل ردیف‌های متمرکز باشد.

انتهای پیام/

تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715