شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سلامت
چاپ خبر
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۸

بازدید و افتتاح پروژه‌های بهداشتی، درمانی اصفهان با حضور وزیر بهداشت

وزیر بهداشت به منظور افتتاح و بازدید از پروژه‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، وارد این استان شد.

به گزارش ندای اصفهان،بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز برای افتتاح از چند طرح در بخش سلامت و درمان به استان اصفهان و شهرستان‌های نجف‌آباد و لنجان و خمینی‌شهر سفر کرده است.

وی در سفر خود به استان اصفهان ابتدا از بیمارستان کودکان امام حسین (ع) در شهر اصفهان بازدید کرد، عین‌اللهی در بازدید از پروژه ساختمان منصوری در جریان مراحل ساخت این پروژه قرار گرفت و از سید احمدرضا منصوری، فرزند مرحوم منصوری خیر این ساختمان و ادامه دهنده راه پدر قدردانی کرد.

ساختمان منصوری به‌عنوان طرح توسعه این بیمارستان شامل ۲۵۰ تخت است که با اضافه شدن این تخت‌ها به ۲۰۰ تخت موجود، بیمارستان امام حسین(ع) با ۴۵۰ تخت تبدیل به بزرگترین بیمارستان کودکان می‌شود.

ساختمان منصوری اکنون ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است تا پایان تابستان ۱۴۰۱ کارهای ساختمانی آن تمام شود، وزیر بهداشت در این بازدید بر تکمیل پروژه و تأمین تجهیزات آن تاکید کرد.

بیمارستان امام حسین(ع) اصفهان هشتمین بیمارستان کودکان کشور است که زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌صورت آموزشی اداره می‌شود.

عین‌اللهی در ادامه در شهرستان خمینی‌شهر از طرح توسعه بیمارستان ساعی بازدید کرد، طرح نوسازی و توسعه بیمارستان ساعی از سال ۱۳۹۲ و با مشارکت جمعی از خیران آغاز شده است.

وی در شهرستان نجف‌آباد پس از حضور در گلزار شهدای این شهر و زیارت مزار شهید حججی، آزمایشگاه مرکزی و مرکز غربالگری سرطان این شهرستان را افتتاح و از بیمارستان شیخ بهایی بازدید کرد.

قدرت کشور به وجود شخصیت‌هایی مانند حاج قاسم و شهید حججی است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در منزل شهید حججی و دیدار با خانواده این شهید گفت: بسیاری از کشورها مانند آمریکا، انگلیسی و فرانسه گمان می‌کنند قدرت زیاد دارند، اما کرونا نشان داد که قدرت به داشتن ثروت نیست، درست است که پول و تجهیزات دارند اما قدرت اصلی همراهی مردم با حکومت است.

وی با اشاره به بالا بودن آمار ابتلا به کرونا و مرگ‌ومیر در این کشورها با وجود داشتن ثروت و تجهیزات، افزود: با وجود همه این امکانات، میزان مرگ‌ومیر در این کشورها به اندازه وحشتناکی بالاست چون با وجود همه ثروتی که در اختیار دارند، مردم با آن‌ها نیستند، اما اینجا وقتی رهبر معظم انقلاب یک اشاره می‌کند و می‌گوید من واکسن می‌زنم، فردای آن روز جمعیت زیادی برای دریافت واکسن مراجعه می‌کنند.

عین‌اللهی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از جمعیت هدف دوز اول واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، بیان کرد: تا وقتی مردم را داشته باشیم، قدرت داریم و اگر مردم را نداشته باشیم هر چه پول داشته باشیم به هیچ جا نمی‌رسیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه قدرت کشور به وجود شخصیت‌هایی مانند حاج قاسم و شهید حججی است، عنوان کرد: اعتقاد داریم که امام زمان (عج) به دل‌های مردم نظر می‌کند و به همین دلیل است که همه دل‌ها متوجه یک شهید می‌شود و آن شهید به کشور و جامعه ما قدرت می‌دهد پس از خانواده شهید حججی تشکر می‌کنیم که باعث استحکام نظام شدند.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنیم که شهید حججی باعث قدرت نظام شد، اضافه کرد: همه دشمنان می‌دانند که ما در برابر همه دشمنان می‌ایستیم خوش به حالتان چنین شهید ملی به کشور هدیه کردید و خداوند این را از همه شما قبول و ما را هم به آن شهید والامقام ملحق کند.

وزیر بهداشت در سفر خود به استان اصفهان به شهرستان لنجان خواهد رفت و در علاوه بر افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت در فولادشهر و افتتاح آزمایشگاه مرکزی لنجان از طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان در زرین شهر بازدید خواهد کرد.

انتهای پیام/

فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715