یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۵

تکنولوژی و کاربرد هولوگرام

تکنولوژی هولوگرام می تواند با هوش مصنوعی ادغام شده و با استفاده از شیوه های نوین نمایش تصاویر و کلیپ های هوشمند برای صاحب شرکت ها بازخوردهای زیادی بیاورد. شرکت مایکروسافت بر آن است تا ظرفیت های این تکنولوژی را افزایش دهد

ندای اصفهان- آگهی/

تکنولوژی هولوگرام

تکنولوژی هولوگرام جای پیشرفت زیادی دارد. این تکنولوژی هنوز جای بحث بسیاری میان دانشمندان دارد. تکنولوژی هولوگرام می تواند با هوش مصنوعی ادغام شده و با استفاده از شیوه های نوین نمایش تصاویر و کلیپ های هوشمند برای صاحب شرکت ها بازخوردهای زیادی بیاورد. همواره شرکت مایکروسافت بر آن است تا ظرفیت های این تکنولوژی را افزایش دهد و بتواند آن را توسعه بخشد. این تکنولوژی می تواند از طریق نمایش انواع اجسام فانتزی و فیزیکی و یا ویدئو کلیپ ها مخاطبین فراوانی جذب نماید.

آینده تکنولوژی هولوگرام

آینده تکنولوژی هولوگرام در واقع به سمت بهره وری بیشتر و استفاده کاربردی تر می رود. تکنولوژی هولوگرام یا نمایش سه بعدی هم اکنون قادر است هر تصویر یا هر جسم فیزیکی و فانتزی که مد نظر شما باشد در 24 ساعت شبانه روز نمایش داده می شود، مسئله ای ذهن را به خود مشغول می کند ترکیب هوش مصنوعی در تکنولوژی هولوگرام است که با استفاده از این مورد هولوگرام چگونه می تواند کارایی اکنون خود را بهبود بخشد؟ تکنولوژی هولوگرام که برای نمایش تصاویر به کار می رود قابلیت پخش ویدیو کلیپ ها را دارد. یکی از فرضیات ممکن این است که با ادغام هوش مصنوعی بتواند تصاویر را بر اساس مکان دسته بندی کند و طبق سلیقه مردم و موقعیت تعیین شده به نمایش تصاویر خود بپردازد. تکنولوژی هولوگرام در آینده قابلیت های بسیاری را در خود جای می دهد.

معرفی انواع هولوگرام

هولوگرام ها دسته بندی های متفاوتی دارند و از لایه های مختلفی تشکیل می شوند . به برخی از دسته بندی های انواع آنهادر زیر اشاره می شود

یک هولوگرام  از دو لایه ی اصلی به نام های لایه ی فوقانی و لایه ی زیرین ساخته می شود .این لایه ها بسته به انواع هولوگرام میتواند بیشتر شود .

هولوگرام استریوگرام

این نوع هولوگرام یه هولوگرام دارای حرکت است و نحوه تشکیل آن بدین صورت است که از تصاویر متحرک در فریم های مختلف به صورت جداگانه بر روی سطوحی که به نور حساس هستند ثبت می شود. نورپردازی به هر یک از فریم ها با توجه به توانایی و حساسیت سطح می تواند افزایش یابد.

هولوگرام پالسی

برای تشکیل این نوع هولوگرام عملیات میانی که شامل تهیه ی هولوگرام اصلی و به دست آوردن فرم نیکلی می باشد حذف شده و لیزر را به صورت مستقیم به فتوپلیمر می تاباند. به خاطر اینکه لیزری که برای این عملیات استفاده می شود پالس نام دارند به آن هولوگرام پالسی می گویند

مزیت این لیزر نسبت به سایر لیزر ها این است که می تواند در میلی ثانیه نور پردازی بیشتری کند. از این نوع برای عکاسی چهره بسیار استفاده می شود.

هولوگرام های کارت PVC

یکی از پرکاربرد تربن انواع هولوگرام هولوگرام کارت پی وی سی می باشد که بیشتر بر روی کارت های شناسایی استفاده می شود واین هولوگرام ها شفاف هستند. این هولوگرام جنبه ی امنیتی و محافظتی دارد ، باعث افزایش طول عمر کارت می شود و از جعل کردن کارت ها جلوگیری می کند. به دو صورت می توان این هولوگرام را بر روی کارت های شماسایی نصب کرد یکی به صورت هات استمپ و یا چسباندن به شیوه ی معمولی. مزیتی که روش هات استمپ دارد امنیت بیشتر آن است.

 

هولوگرام های سه بعدی

هولوگرام های سه بعدی مشکل ترین نوع هولوگرام برای جعل هستند,آن هم با ماشین هایی که میلیون ها دلار هزینه ی خریدن آن هاست.

هولوگرام دارای متن پنهان

برای ساختن این نوع هولوگرام قسمت هایی که دارای متن هستند به صورت شفاف بر روی یک شیشه ی مشکی قرار می گیرند و سپس آنها را در معرض لیزر قرار می دهند . این متن ها به دو صورت هستند یا قابل بازخوانی هستند . یک سری از متن ها فقط در زیر نور لیزر قابل خواندن هستند و نوع دوم که باید به کمک فیلم های decodefilm خوانده شوند.

 

هولوگرام های نوار چسبی

این نوع برای مواردی که نیاز به امنیت بسیار بالا دارند استفاده می شود . موارد استفاده ی آن در پاکت نامه ها، کارتن ها و جعبه ها است. وجود این نوار چسب به منزله ی اصل بودن، آکبند بودن است.

بر روی این هولوگرام ها نوشته های بسیار ریزی وجود دارد که فقط با دستگاه های لیزر قابل خواندن است .این نوار چسب ها قابلیت این را دارند که از حالت نواری خارج شده و به برچسب تبدیل شوند. این کار به کمک دستگاه دایکات قابل انجام است.

هولوگرام لیپ من

جعل هولوگرام های لیپ من بسیار دشوار است چرا که قادر به نگهداشتن تصاویر متحرک مانند انیمیشن است. هولوگرام های لیپمن از مواد منحصر به فردی ساخته میشوند که خریدن آن ها دشوار بوده و برای تولید نیاز به تجهیزات گران قیمتی دارند.

هولوگرام لیپ من براساس تکنیک یک رنگ قدیمی فوتوگرافیک بوده و فوتوگرافی تداخلی یا لیپ من نامیده میشود.درسال هزار و هشت صد و نود و یک توسط گابریل لیپ من اختراع شد.او جایزه ی نوبل فیزیک را در سال هزار و نهصد و هشت دریافت کرد. فوتوگرافی لیپ من اولین تکنیکی بود که توانست فوتوگرافی های رنگی را مستقیما از طریق دوربین ضبط کند.

کاربرد هولوگرام امنیتی

هولوگرام های امنیتی چکاری میتوانند انجام دهند، برچسپ ها میتوانند درچه مواردی استفاده شوند و چگونه میتوانند محصولات نام تجاری و اسناد ما را محافظت کنند؟

در ساختار متفاوت و اندازه ها و طرح های متفاوت در دسترس بوده و یک هولوگرام امنیتی سه بعدی میتواند در اشکال مختلف وجود داشته تا با تجهیزات بسته بندی و نام تجاری منحصر به فرد متناسب باشند. تعدادی از خصایص ضد جعل آن ها نیز به صورت آشکار و نهان در آیزن جاسازی شده اند.

کاربرد هولوگرام های متداول

برای برخی تولیدات مانند شراب ها، مواد دارویی، عطرها و لوازم آرایش، محصولات مصرفی مانند غذا و کالا کاربرد دارد. هرچیز با ارزشی میتواند جعل شود. بسته بندی میتواند با برچسپ های هولوگرافی سه بعدی امن تر باشد. آن ها میتوانند در طول فرآیند تولید یا احتمالا در طول پخش تولیدات به محصول افزوده شوند.

کاربرد برچسپ های هولوگرام های عمومی

آیزن، تکنولوژی ضد جعل با استفاده از برچسپ های هولوگرافی سه بعدی منحصر به فرد با طراحی متداول برای بازبینی مستقیم سندیت آن را آشکار و سریع میسازد. این طراحی متناسب به مشتری اجازه میدهد تا هر چهار طرف شیء سه بعدی را ببیند و به سرعت آن را تایید کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715